За ДТК ваксината - платена или по ЗК?

  • 2 099
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Един въпрос, касаещ моя племенник (на 1 месец).

Препоръчват им да си купят Пентаксим, но не са им поставили ваксина против Хепатит Б. Пентаксима нали няма противохепатитна компонента? Или да не би да има друга комбинирана ваксина, която да е за Хепатит? newsm78
Моите деца вече са големи и ние слагахме ваксини по друга схема, та затова не съм наясно с новия календар.
Мерси за отговора!   bouquet

# 16
  • Мнения: 53
Много благодаря на всички за инфото!А правилно ли си мисля, че Пентаксим включва ДТК+полиомиелит+менингит, а другият вариант /от ЗК/ е ДТК на инжекции и против полиомиелит на капки?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 467
Пентаксим включва това, което си написала. По ЗК и ДТК, и полиомиелитната са инжекции.

# 18
  • Мнения: 667
нашето педи каза,че Пентаксим е по-слабо имуногенна ваксина и ни препоръча Инфанрикс(27,80лв.)

Нивото на титъра е трудно да се изчисли, най-вече защото никой не го прави. В края на 2005 г. Аветнис точно затова спряха хекса си(anuschka тази ваксина съдържа и инджерикс) - липсата на титър спрямо един от компонентите на ваксината. И точно тогава извадиха едната от компонентите, но не тази с ниския титър и се роди Пентата. Вариантът Инфанрикс(22 лв. dessy encheva много скъпа в Търново тази ваксина) + Имовакс(по ЗК) е добър. По-утежнения вариан със HIB е тетраксим + имовакс. Също по-евтин вариант отколкото пента.
mtea в България вече не следва да ви поставят орална полио ваксина, противозаконно е.

П.П. Извинявам се за грубостта, щом така е прозвучало. Редактирах си поста.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Слагала съм ваксини САМО по Здравна каса, дори не знаех за съществуването на други варианти, нямам оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт