Дали съпругът ми е сгрешил....или хората са си такива?

  • 3 172
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Едва ли мъжът е налетял на чуждото дете Naughty, чак пък като заплаха да се приемач айде стига ooooh!
Тая майка е трябвало да скочи тя да вдигне блъснатото дете, а не да се прави на обидена.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не трябва ЧАК толкова да се сърди майката, щом нейното дете е виновно. Тя как е реагирала, след като е видяла щерка й да бута вашето дете?

И моята първична реакция беше да се съглася с това мнение.

# 17
  • София
  • Мнения: 397
Голямо чудо. Казал е, че ще има бой, ако така бута и то сигурно не го е казал със злобно изражение и така мъжки, както се казва...
И ние имаме такова дете на приятелско семейство, което още като види Гери и с главата надолу хуква към нея и я събаря на земята. И не само нея... Не бой, ами не знам какво...
То пък вече нищо не можеш да им кажеш на децата бе. Те за това и станаха такива агресивни и впоследствие, като станат по-големи вече дори нагли.
Peaceчудех се как да го кажа.

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Струва ми се, че комшийката ти се е оказала твърде тънкообидна... Едно е да се опиташ да всееш респект в чуждо дете с думи, а съвсем друго да го биеш...на всичкото отгоре се познавате и би трябвало да и е ясно, че след думите няма да последва бой, бой..., а въпросната обидена майка е по-добре да свиква, че и друг път ще чува подобни изречения към детето си...

# 19
  • Мнения: 8 999
Ако моето дете нарани нарочно някое друго дете, то веднага си получава тупаника /не се налага чужди хора да му правят забележка и да му се карат/. Е, вие не разбирайте буквално, че го пребивам, но.... правя така, че да запомни  какво и защо се случва, ако се държи лошо с другите деца.
Първо майката е трябвало сама да скастри диването си, и второ - изобщо не следва да се обижда, че някой друг го е направил вместо нея. Все пак таткото има право да защити дъщеря си, независимо дали това ще се хареса на тази или която и да е майка на побойник.

# 20
  • Мнения: 601
Поне живеем близо до парк, до преди известно време ходехме непрекъснато- и преди обед и следобед. Там ходят от 3 квартала родители с дечурлига и това, което ми прави впечатлениее, че все по-рядко има хора, които правят забележка на агресивните си деца. В повечето случаи е с половин уста. Както авторката каза по - горе смотолевят нещо от рода на ' не така', което мен направо ме изумява.
Според мен мнозинството от хората са яко деградирали душевно .... колкото и да са силни тия думи. Някои направо си разсъждават, че ако детето им бие наред ще стане един самоуверен лидер Thinking - не като тях, комплексар.
По принцип се въздържам от такива крайни мнения, но колкото и да ми е тъжно, такава е действителността ни. И толерантността на някои родители към арогантно и грубо държане на техните наследници, според мен са във вреда върху ценностите и душевния мир на самото дете. Ужасяващо е да гледаш, как едно 4-5 годишно намръщено човече  по площадката, може да се усмихне единствено ако бутне или спъне друго  Tired.

# 21
  • Мнения: 6 164
Еее, много сме чувствителни! А твоето дете да го блъскат може значи... Смешна работа, чак и дядото не говори...  Joy Защо се хабиш да го мислиш, не си заслужава? Свиркай си.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе не е много възпитано да говориш за бой на чуждите деца, ама чак пък такава сръдня...айде нема нужда Laughing

# 23
  • Мнения: 934
Майката сигурно е чувствителна към забележки, защото и се налага често да ги чува Mr. Green И вместо да постегне сина си, се сърди на целия свят. Много мразя такива родители - техните деца никога за нищо не са виновни!
И тука има едни такива, иначе много свестни хора, но като родители са пълен боклук, изобщо не ги вълнува какви ги вършат дечицата им, стига те да могат да си седят и да си пият пиенето, а като стане нещо лошо, до такава степен отричат очевидното, че направо... Shocked И честно казано,гледам да избягвам контакти/конфликти между децата, щото с тях оправия няма.

Иначе принципно погледнато в една уместна забележка няма нищо лошо, но да се споменава бой не е хубаво - това си е вече заплаха, а не забележка. Но пък ако е с шеговит тон, а не злобен... newsm78

# 24
  • Мнения: 4 668
Първо майката е трябвало сама да скастри диването си, и второ - изобщо не следва да се обижда, че някой друг го е направил вместо нея. Все пак таткото има право да защити дъщеря си, независимо дали това ще се хареса на тази или която и да е майка на побойник.
И аз съм на това мнение  Peace
И изобщо няма да ме интересува дали ми говори или не !

# 25
изобщо не се притеснявай мъжа ти е прав. Моята гергана е на година  и шест месеца и е страшно агресивна и също ходи и бута децата и ги скубе, но аз съм постоянно до нея и почти не й позволявам да го прави, но понякога  се случва да й изтърва  ръчичките  и тя моментално докопва детето и  го дърпа, също съм съгласна, че не е редно, даже онзи ден една баба й хвана ръката  и започна да удря за да се научила  и да видела, че не било хубаво. Добре съгласна съм, че не е хубаво да дърпа другите деца, но аз не съм я оставила да го прави, никога не си оставям детето само когато наоколо има други деца и много играчки и то чужди, защото си познавам детето, надявам се че това е смао период, който ще отмине бързо. Аз също много често отнасям забележки, но в случая си взимам детето и отиваме да играем другате.  Sad. знам, че това поведение на ддъщеря ми спрямо другите деца не е редно и се надявам скоро да го разбере, но не искам и да я отделям от децата.

# 26
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Не смятам, че мъжът ти е сбъркал. Може би единствено в това, че да речем е казал думата "бой".
Не знам защо всички родители толкова се засягат, когато се направи забележка на детето им при положение, че то определено не е стояло мирно и кротко, а е наранило по някакъв начин друго дете.
Не мисля за особено правилно децата да се бутат, блъскат, удрят и т.н. Така че тук забележката си е напълно уместна.

и аз мисля така
ама като не каже нищо майката, е нормално в един момент родителят на другото дете вече по-крайно да се изрази, а до колкото разбирам това не се случва за пръв път с дъщеря ви. Според мен всички деца или поне повечето минават през фаза на удряне, блъскане, плюене и т.н. и тук родителят им трябва да се намесва да им прави забележки, да ги наказва - дъщеря ми също го правеше преди около 4-5 месеца. Предупреждавах я че ако пак го направи се прибираме вкъщи и край с разходката, и след това я карах да отива при другото дете да му се извини, за да осъзнае, че го е наранила. Отучи се. Така че има лек

Повече майката е за укор

# 27
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
В интерес на истината, хич не ми пука,дали ми говори или не.Нито пък на мъжът ми.Но ме хвана яд,че заради такива неща може човек да се сърди.
Ами ако моята дъщеря беше си ударила главата на бордюра,тогава какво.........Ако тя беше блъснала въпросното дете,пак щеше да има сърдити естествено.
Щях да съм майка на хулиганка и т.н.Ми казал мъжът ми"бой" ехххх,като че ли тя не го е шамарила,че детето да не знае какво значи бой.Не е тръгнал да го удря нито пък да го застрашава по някакъв начин.Просто в момента във който е вдигал от земята Преслава го е казал.
Може би въпросната майка се е обидила толкова много защото е имало други хора  и са направили и те на детето забележка.Знам ли и аз вече.
Определено обаче,след като излезем навън ги избягваме а и синът ми като види,че въпросното дете приближава към нас грабва Преслава за ръка и отпрашват във срещуположна посока.

Mimito_bg Не не се случва за пръв път.Била е блъскана многократно и аз все съм си мълчала,ставах и кротко я изтупвах от прахуляка,гушвах я във мен и така разплакани,хем от това,че е била блъсната,хем от това,че се прибираме се прибирахме във къщи.
Просто явно тогава чашата е преляла и мъжът ми е казал всичко това.

# 28
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
 и добре, че го е направил

с времето и други майки ще се отдръпнат от такова дете, кой иска да му удрят детето, и това да се повтаря. разбирам да се случи, все пак са деца, но постоянно означава, че някой не си върши работата със забележките. а ко не се правят детето не се учи да уважава другите, да си играе с тях и един ден това става черта на характера

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доскоро и аз мислех, че при подобни постъпки е по-добре да се говори с родителя. Да, ама не. Родителите често са по-неадекватни - и в преценката за детето си и ситуацията, и в поведението си. На всичкото отгоре, не умеят да се оправят със собственото си дете (именно онова "Не така, бе майче" с половин уста.)
Затова - нов курс. Ако някое дете се държи зле, говоря направо с него. Пък ако родителите му не са съгласни - моля, ей ме на.
П.П. Ето и един чудесен пример за неадекватна майка - не може да се оправи с една педя човек, ама може да се цупи на забележки.

Общи условия

Активация на акаунт