Захранване на бебето

  • 1 937
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 206
Аз дадох сокче от морков на 2 месеца ,но от него получихме ужасно повръщане и други проблеми и го спрях много съжалявам ,че тогава не бях чела форума ,а се доверих на педито което я караше по остарялата българска схема за захранване.
Плодово пюре дадох на 5м. на 5,5м. зеленчуково ,а на 6м. каша.

# 16
  • Мнения: 1 672
аз дадох плодово пюре на 3 месеца сокчета не съм давала

# 17
  • Мнения: 887
Захраних на 3 навършени месеца с плодово пюре.

# 18
Моето бебе е на два месеца и половина и засега е само на АМ. Ние живееме в Испания и тук категорично педиатъра ми забрани да и давам различна храна от АМ преди четвъртия месец. Аз съм напълно съгласна, защото според мен е ненормално захранване преди това. Незнам защо, но познатите ми майки в бг започнаха със сокчетата още от първия месец. Според мен това е много грешно. Но така им казвали педиатрите.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
Съвсем скоро захраних със зеленчуково пюре - на 4 месеца и половина. Сокове не мисля да давам скоро. Peace

# 20
  • Мнения: 4 428
Аз започнах със зеленчуково пюре на 4м и нещо. На 5м въведох плодово пюре. Соковете ги започнах малко след плодовото. Но давах рядко. Към 8-9м май позачестих. Тогава беше края на есента и имаше много и разнообразни плодове. Купени сокове почти не давам.

# 21
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
започнах със зеленчукови пюрета на 4месеца.Сега въвеждам плодовата каша и след седмица-две плодовото пюре.
Соковете мисля да ги отложа за мн по-късно.

# 22
  • Мнения: 3 214
Със сина ми - сок на 40 дена, пюре на 3 месеца - макар и да не сме имали проблеми, го отчитам като грешка, но тогава цареше пълно информационно затъмнение  Sick
С дъщеря ми - зеленчуково пюре - на почти 6 месеца; сок все още не съм давала  Peace

# 23
  • Мнения: 10
Моят син в момента е на 4 месеца и 5 дена.От вчера започнах да го захранвам с пюре от морков на Гербер,като преди това му давах сок от ябълка ,но нещо му се мръщи.Ще продължавам да му давам пюрето от моркови на обед докато изцяло измести обедното мляко.Сока от ябълка ще му давам по-малко следобедните часове.

# 24
  • Мнения: 4 447
Пюре на 5, сок още не съм.

Позлвайте търсачката, има и архив.... Tired

# 25
  • Мнения: 8
Започнахме със сок от домашни ябълки след навършване на 4 месеца, по препоръка на педиатъра. Около една седмица му се мръщеше, но аз бях настоятелна заради витамините и сега изпива почти на екс по 50-60 мл на ден.

# 26
  • Мнения: 408
na 1 mes i 3sed zapo4nah da davam po 1 laji4ka sok ot qbalka kato gi ovili4avah s 1 vseki den po kusno po4nah da go me6a s morkov i sega izpiva po 20ml sok ot morkov i qbalka,ne sum imala nikakvi proble.Sega pediatara mi kaza da do zahrana s plodovo pure na 2 mes i polona.dali 6te zburkam ako go napravq?

# 27
  • Мнения: 4 447
na 1 mes i 3sed zapo4nah da davam po 1 laji4ka sok ot qbalka kato gi ovili4avah s 1 vseki den po kusno po4nah da go me6a s morkov i sega izpiva po 20ml sok ot morkov i qbalka,ne sum imala nikakvi proble.Sega pediatara mi kaza da do zahrana s plodovo pure na 2 mes i polona.dali 6te zburkam ako go napravq?

Вече си Сбъркала със сока на месец и половина. Съветвам те да оставиш и сока и захранването. Няма за къде да бързаш. Соковете в ранна възраст са страшно агресивни за стомахчето и в последствие отключват алергии, както и причинятват т.нар. "злоядо дете".

Няма за къде да се бърза, разберете го!  Heart Eyes
Изключително не правилно е да насилвате детето, щом виждате, че дори не му харесва!

 Peace

# 28
  • Мнения: 676
Моя приятелка сподели, че частният педиатър, чиито услуги ползват вкъщи вече е започнал да дава на бебето й /което е на три седмици/ сок и пюре. Според мен това е ненормално! #2gunfire
Вие какво мислите?

# 29
  • Мнения: 4 447
Моя приятелка сподели, че частният педиатър, чиито услуги ползват вкъщи вече е започнал да дава на бебето й /което е на три седмици/ сок и пюре. Според мен това е ненормално! #2gunfire
Вие какво мислите?

Не е редно!

И как го дава той? Тя къде стои докато го дава? Shocked newsm78 Идва у тях да й храни детето ли ???

Общи условия

Активация на акаунт