Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 346 736
  • 465
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 118
Здравей Докторе,като малък имах образование на лявото бедро,през годинините се появяваха нови.Забелязах че зимата леко наедряват а лятото леко се смаляват.Не изпитвам болка,На ръцете имам 2...3 които са малко по големи от другите.Прочетох за лечение на липоми чрез инжектиране на специална течност,модерен метод(мезотерапия).Бихте ли коментирали този метод.Не зная моите дали са липопми или фиброми...на пипане са твърди.Как се прави най точна диагноза и при какъв специалист?

# 91
  • Мнения: 74
къде се намира кабинета ви на руски паметник,ако може един телефон за връзка

# 92
  • Мнения: 1
Здравейте,
Разгледах внимателно всичко което е изписано по тази тема. Аз имам може би същият въпрос като повечето хора, но имам един проблем. Имам мастни топчета по цялото тяло може би са към 20-30(по корема, гръб, крака, ръце), и постоянно излизат нови и нови. Не знам дали са липоми или мастни такива не ме болят, но е притеснително. Последно имам на ръката в края на бицепса.
 Аз съм на 28 години и незнам какви мерки да предприема, мисля че оперативно нямам как да си махна всичките ако межете да ми дадете съвет или да си запазя час за преглед при вас?
Христо

# 93
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравей Докторе,като малък имах образование на лявото бедро,през годинините се появяваха нови.Забелязах че зимата леко наедряват а лятото леко се смаляват.Не изпитвам болка,На ръцете имам 2...3 които са малко по големи от другите.Прочетох за лечение на липоми чрез инжектиране на специална течност,модерен метод(мезотерапия).Бихте ли коментирали този метод.Не зная моите дали са липопми или фиброми...на пипане са твърди.Как се прави най точна диагноза и при какъв специалист?

По принцип диагнозата се поставя хистологично като се премахнат оперативно. При опипване може да се допусне какъв вид образования са. За мезотерапия на липоми (фиброми) не съм чувал. Елате да Ви прегледам.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 188
къде се намира кабинета ви на руски паметник,ако може един телефон за връзка

Запишете час на 851 00 99
Кабинетът е срещу МВР болница. Секретарката ще Ви обясни точно как да стигнете.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
Разгледах внимателно всичко което е изписано по тази тема. Аз имам може би същият въпрос като повечето хора, но имам един проблем. Имам мастни топчета по цялото тяло може би са към 20-30(по корема, гръб, крака, ръце), и постоянно излизат нови и нови. Не знам дали са липоми или мастни такива не ме болят, но е притеснително. Последно имам на ръката в края на бицепса.
 Аз съм на 28 години и незнам какви мерки да предприема, мисля че оперативно нямам как да си махна всичките ако межете да ми дадете съвет или да си запазя час за преглед при вас?
Христо

Множествените липоми са голям проблем. Запишете се за преглед, ще поговорим подробно.

# 96
  • Мнения: 262
Здравейте , отдавна съм писала в темата , имам липом на гърба , който е пораснал доста и смятам да го махна най-скоро.

Може ли някой да ми препоръча хирург в Бургас за тази манипулация.

Също така дали някой се е опитвал да премахне липома с хомеопатия или народна медицина ?

Благодаря предварително Simple Smile

# 97
  • Мнения: 1
На мен пък ми излязоха два липома на лицето - единият точно между очите, а другия под веждата, близо до окото и носа. Искам да попитам д-р Бранков дали те могат да се махнат при хирург или е необходим кожен лекар? Личната ми лекарка не беше сигурна за какъв специалист да ми даде направление, даде ми за хирург. Имам и един голям на главата, но се притеснявам, че трябва да обръсне мястото, а хич не искам да си бръсна главата... А единият пък ми е точно до окото, там опасно ли е да се правят операции?
Някой знае ли дали в Трета градска са добри хирурзите? Там ми е най-лесно да отида, а и нямам в момента пари да се лекувам в частна клиника...

# 98
  • Мнения: 1
Здравейте д-р Оги! Моят приятел има липом в гръбначния стълб и в малкия таз.Има ли възможност оперативната намеса.

# 99
  • Мнения: 1
Аз имам топченце точно на ИНТИМНИТЕ ОРГАНИ,ПРЕДИ МИ БЕШЕ ИЗЛИЗАЛО ПОДОБНО НО НА МАЛКО ПО РАЗЛИЧНО МЯСТО И ЗАЧАКАХ 2-3 ДНИ И ТО ИЗЧЕЕЗНА СЕГА ПАК МИ ИЗЛЕЗНА И НЕЗНАМ КАКВО ТРЯБВА ДА Е ???

# 100
  • Мнения: 3
Здравейте , събота работен ден ли Ви е и колко струва преглед при Вас ?

# 101
  • Мнения: 1
Здравейте! На 25 г. съм и вчера на тила ми излезе една бучка, вчера същата такава бучка се появи и зад ухото ми, а снощи и на шията ми.. Днес ходих на лекар, който ми каза, че е или възпалени лимфни възли или липом и ми изписа антибиотик.. Тези 3 бучки ме болят леко и от вчера имам лека и постоянно главоболие в областта на челото и слепоочията. Ако можете да ми кажете нещо повече, защото лекарят ми ми каза да ида след 5 дни да види дали са изчезнали или не са. От снощи до днес  топчето на шията ми леко е увеличило размера си. Благодаря Ви предварително!

# 102
  • Мнения: 3
Имам няколко такива топчета на главата. Единствената причина до сега да не съм ги махнала,е че не мога да си позволя да си обръсна главата. По професия съм учител и съм на 30 год.
  бихте ли ми казали дали тези топчета могат да се махат едно по едно , като се премахне косата само около топчето или задължително трябва да е цялата коса?

# 103
  • Мнения: 1
 На 40 години съм и днес открих, че имам нещо като израстак горе на левия крак, близо до женския полов орган. На пипане не боли, но се притиснявам и незнам изобщо за какво става на въпрос.
МОЛЯ ВИ, Д-р Оги, отговори ми, защото се притисних след като прочетох темата и незнам какво да правя.

Благодаря предварително.

# 104
  • Мнения: 1
Здравейте,може ли при преглед от хирург без ехография да се постави диагнозата липом?Как най-точно се поставя диагнозата?

Общи условия

Активация на акаунт