Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 346 827
  • 465
  •   2
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 6 470


Множествените липоми са голям проблем. Запишете се за преглед, ще поговорим подробно.

Мъжът ми обиколи преди време няколко лекари в Бс, пуснаха му и изследвания и нищо не можаха да кажат, нито пък да помогнат. Има множество липоми по цялото тяло, някои от които го болят и растат.
Вие само в Сф ли работите? Идвате ли на прегледи и в други градове, Бс по-конкретно в случая?

Колко време предварително е удачно да се запази час за преглед? И на този телефон 851 00 99 ли?

Благодаря!

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 14:29 от Мон...

# 106
  • Мнения: 262
И аз да питам за Бургас  Confused  Някой който вече си е премахнал липом в Бургас може ли да препоръча добър хирург ? Смятам лятото да се разделя с един "приятел" , който си нося вече няколко години поред.

Трябва ли да търся определен вид специалист , или всеки хирург може да го премахне ?

Също така , знам че може да се премахне чрез нещо като липосукция , дали този вариант е по-удачен ?

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз лично, съм много разочарована от лекарите в Бс, съветвам те само в краен случай да го правиш тук  Peace

# 108
  • Мнения: 5
С липома може всеки хирург да се справи, не е нужен голям специалист.

# 109
  • Мнения: 2
Искам да питам, от няколко години по някой път ми излизат израстъци с цвета на кожата под мишниците и малко към гърдите. Прилича като тези на някой хора по врата но са по закръглени. С времето изчезнаха някой. Проблема е че малко съм се притеснил защото кой ме би малко ги стиснах защото на върха видях нещо като бяло което започна да излиза като го стискам прилича на гной но е чисто бяло. Едното такова започна даже да ми спада но другото ме сърби от 2 дни и леко е зачервено около него. Фатално ли е било че съм се опитвал да ги стискам ?

# 110
  • Мнения: 2 728
Липома не се стиска в смисъл дори и да го стискаш няма начин да се получи това което описваш.Обърни се към специалист. Недей да стискаш нищо.

# 111
  • Мнения: 1

ЗДРАВЕЙТЕ ! ПРИЯТЕЛЯ МИ ИМА ЛИПОМА НА ЛИЦЕТ,ЕДНА МАЛКА И ЕДНА ГОЛЯМА !
ТОЙ РАБОТИ БЕЗ ТРУДОВ ДОГОВОР И НЯМА ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ,НЗ КОЛКО ЩЕ СТРУВА ДА МУ ГИ ОТСТРАНЯТ И КАДЕ ЩЕ МИ ПРЕПОРЪЧАТЕ ДА ОТИДА ?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

# 112
  • Мнения: 1
Здравейте!
Имам въпрос към Доктор Оги, а и към всеки, който знае нещо по въпроса. Лечение или по-скоро стопяване на липоми предлагат в столична клиника. Това е цитат от сайта, в който обясняват процедурата. Инжекционна липолиза - Injektionslipolyse представлява естетично козметична процедура, при която се инжектира медицински коктейл съдържащ фосфатидилхолин (подпомага за трансформирането на мазнините в енергия) деоксихолат, липостабил, соев лецитин (спомага за разграждането), в участъци на кожата с натрупани мастни образувания, за да ги разградят.
Според Вас безвредно ли е и действа ли?
Благодаря предварително!
 Simple Smile

# 113
  • Мнения: 262
Надявам се това да не е реклама  Whistling 
 
Но дори и  да е , би ми било интересно какво би казал д-р Оги (или друго медицинско лице)

# 114
  • Другата България
  • Мнения: 37 294
С липома може всеки хирург да се справи, не е нужен голям специалист.
Така е, на синът ми го махнаха в болницата в родния ни град. Peace

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
С липома може всеки хирург да се справи, не е нужен голям специалист.
Така е, на синът ми го махнаха в болницата в родния ни град. Peace

Когато са много, когато трябва да се избере кой точно да се махне и изследва и т.н., е по-добре да го направи лекар, който поне малко е специалист по тези въпроси  Peace

# 116
  • Другата България
  • Мнения: 37 294
Разбира се, че е така, всъщност предполагам, нашия беше един затова и не сме търсили друго по-квалифицирано място.

# 117
  • Мнения: 1
Здравейте доктор Оги, от година някъде имам подобна подутина на коремната област малко под ребрата на лявата част на корема. Ходих при хирург който ме пипна само и реши ,че това е липом! Трябва ли да се притеснявам и да посетя и друг хирург... От няколко дни тази подутина започна да ме наболява лекичко или по скоро причинява дискомфорт някакъв.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте, от дете имам липом на главата, който си расте... Cry Въпросът ми е: ако се премахне оперативно, трябва ли да си бръсна косата, само част от нея или цялата?

# 119
  • София
  • Мнения: 3 188
Ходих при хирург който ме пипна само и реши ,че това е липом! Трябва ли да се притеснявам и да посетя и друг хирург...
Съжалявам, малко изоставих сайта. Липомът може да се докаже и само с опипване. Той постепенно расте и това предизвиква болка. Това е доброкачествено образувание, но трябва да се отстрани хирургично. Има и инжекционни методики засега не много убедителни, има и техники за изсмукване с ултразвук. Но при тях капсулата може да остане и да даде рецидив.

Общи условия

Активация на акаунт