Hochwasser в DE, а мечтаехме за слънце и море - тема 46

  • 10 468
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 636
Вечи,вече не контролирам как мие zъбите,ами аz му ги мия.Лекарката каzа,че е най_добре до 8 год.родителите да мият zъбите.Храни с Ca _първото zа което се сеЩам е сиренето,но не яде,нито плодове,нито zеленчуzи  Confused Един път му му6нах едно парче домат в устата и му каzах,че трябва да го иzяде,повдигна му се.Пробвахме с мъжът ми дали Ще го убедим да иzяде половин ябълка,ако да Ще получи неЩо от Плеймобил,ами не го получи. Rolling Eyes
Мамунке,на моята приятелка едното дете на година и неЩо му е иzкарало 1.zъб  Mr. Green. Сега е на 7 и оЩе нито един не е паднал.На година и 4 месеца оЩе не бях чула.На моите иzкара 1.на 4 месеца и при двамата.На година и 10 месеца мисля имаха вече всички zъби.Чудя се как са карали едно време беz zъболекар хората.Баба ми бог да я прости има6е супер zъби,нито една пломба или раzвален zъб.

# 61
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Добро утро!
Зима, извинявам се, просто исках да помогна.Стана като някоя мама пита нещо...Другите почват да дават акъл" Защо така...Защо не го направиш така..." Моята стана същата! Mr. Green
Муни, воала! Променили са закона, не са 3м, а 1г дават срок и то при условие,че собственика на колата не е с постоянно местожителство на територията на Германия.

§ 20 Abs. 1 Satz 1 FZV:

In einem anderen Mitgliedstaat der Europäischen Union oder einem anderen Vertragsstaat des Abkommens über den Europäischen Wirtschaftsraum zugelassene Fahrzeuge dürfen vorübergehend am Verkehr im Inland teilnehmen, wenn für sie von einer zuständigen Stelle des anderen Mitgliedstaates oder des anderen Vertragsstaates eine gültige Zulassungsbescheinigung ausgestellt und im Inland kein regelmäßiger Standort begründet ist.

§ 20 Abs. 2 Satz 1 FZV:

In einem Drittstaat zugelassene Fahrzeuge dürfen vorübergehend am Verkehr im Inland teilnehmen, wenn für sie von einer zuständigen ausländischen Stelle eine gültige Zulassungsbescheinigung oder ein Internationaler Zulassungsschein nach Artikel 4 und Anlage B des Internationalen Abkommens vom 24. April 1926 über Kraftfahrzeugverkehr ausgestellt ist und im Inland kein regelmäßiger Standort begründet ist.



Der Begriff "vorübergehend" ist in § 20 Abs. 6 FZV definiert:

Als vorübergehend im Sinne des Absatzes 1 gilt ein Zeitraum bis zu einem Jahr.



Regelmäßig ist der Standort, von welchem aus das Fahrzeug seine Fahrten unternimmt (BayObLG, Urt. v. 28.10.1958)



"Vorübergehender Verkehr" ist dann zu bejahen, wenn ein Fahreugführer mit seinem ausländischen Fahrzeug im Transit durch Deutschland fährt oder sich kurzfristig zum Zwecke eines Messebesuches, Besuch einer Veranstaltung hier aufhält oder aus beruflichen, privaten oder sonstigen Gründen in Deutschland unterwegs ist.

Seit der Einführung der FZV hat die in § 20 Abs. 6 FZV normierte Jahresfrist für einen vorübergehenden Aufenthalt praktisch keine große Bedeutung mehr. Denn eine weitere Voraussetzung für den vorübergehenden Verkehr ist nun, dass für das betreffende ausländische Fahrzeug im Inland kein regelmäßiger Standort begründet wurde. (Kommentar Lütkes/Ferner/Kramer zu § 1 IntKfzVO, Rd-Nr. 9 bzw. § 20 FZV)
Зима за регистрацията в Бг...колата регистрирана ли е тук или е "боклук" без номера. Това е важно за да ти обясня точно реда.

# 62
  • Мнения: 508
Автомобил с бг номера има само 3м право на престой.
Шехи, не съм сигурна, ама изобщо, че в случая си права.
Дай доказателства в твоя полза! Mr. Green

Моята е с бг регистрация от месец май, даже съм имала и полицай контроле. Питаха ме 3ащо е регистриран автомобила в бг, от кога живея в де, колко често си ходя до бг и такива подобни. 3ваниха на някой да питат и ка3аха, че и3глежда всичко да е наред.
В края на октомври ще ходим до бг да регистрираме колата на мъжа ми, но неговата ще я пишем на баща ми. Мисля, че всеки може да кара колата на тъста си и няма 3начение, къде в Европа.
Поправяйте ме, ако греша. Ще ми е интересно да науча, дали съм в нарушение.
Трудното е, че колата трябва да се яви година по_късно на преглед в бг, което о3начава да се пътува по същото време с колата до бг.

# 63
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Да, точно за този закон са следили.
Пример, ти живееш в Полша и всеки ден пътуваш до Германия за работа. Така може, но ако живееш в Германия ..не зная как ще стане!?
Перла,остави неудобството за прегледа/че трябва да става в БГ/, ами недай си боже стане ПТП, тогава?
Как ще оправите застраховката?
Може немските власти да спрат автомобила от движение.

# 64
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Чико, доколкото знам млечните продукти съдържат доста калции, но от тялото се усвоява малка част.

от растителните храни суровият сусам има високо съдържание. купи суровопресован сусамов тахан - има го при турците и в азиатските магазини, много е вкусен.

можеш да го объркваш с мед (незнам дали е добре обаче меда за зъбите), аз го ползвам за сосове на салатите...
или купуваш на зърна, има го навсякъде и го прибравяш към мюсли и където се сетиш.

тофуто също съдържа доста калции, но на мен не ми е вкусно незнам дете как може да го яде Wink

# 65
  • Мнения: 1 636
Мляко пропи zа Щастие.Мед и сусам аусге6лосен  Rolling Eyes Той яде само месо,хляб,бреце,нудел и пие сок и мляко.В обЩи линии това е,от което живее.За това му давам всяка сутрин Центрум Джуниор с надеждата,че Ще получи малко витамини.

# 66
  • Мнения: 508
Да, точно за този закон са следили.
Пример, ти живееш в Полша и всеки ден пътуваш до Германия за работа. Така може, но ако живееш в Германия ..не зная как ще стане!?
Перла,остави неудобството за прегледа/че трябва да става в БГ/, ами недай си боже стане ПТП, тогава?
Как ще оправите застраховката?
Може немските власти да спрат автомобила от движение.

А3 живея в Германия, ама нали си имаме и адр.регистрации и в бг?
3астраховката покрива толкова, колкото струва в бг и мисля, че ра3ликата е голяма. Наистина това си е рисковано. Но при положение, че колата е 10 год. Голф, като моята, струва на година, 3астраховки, данъци и т.н. 800? а в бг 100? ....и то флихт фер3ихерунг....
Пак си поемаш щетите.

# 67
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Зима,ако колата е регистрирана тук, при влизане в Бг на митницата ще попълниш една декларация за нов внос, струва 30лв.
За Кат по адресна регистрация на личната ти карта, искат преведени ,талона на колата и тюфа и платена застраховка на колата..Там ще попълниш още една декларация.Има жени ,които срещу 4лв ти я изготвят.
Плаща и се 60лв за бг номера.Става за 1 ден, но чакането в Кат е дълго.Когато ти свалят немските номера, трябва да ги вземеш и върнеш в Г, защото с тях ще отчислиш колата.

Ако колата няма първична регистрация в Г.,трябва да вземеш транзитни номера/за 10дни струват 35 евро./, и застраховка, може и по интернет/струва към 70 евро за 15дни, с нея върви и зелена карта/
В Кат освен горепосочените документи ще искат преведен и договора за покупко-продажбата на колата.

 За новия бг талон на колата, се чака 1м, ще ти дадат временен такъв.Ако трябва да се прибираш за Г, трябва да оставиш  нотариално заверено пълномощно, някой друг да го получи вместо теб.Това може би е проблем, как ще минеш митницата?

Може ли информация за масажното олио с анасон против колики? Хвалихте го преди време, но не запомних нищо...на Веледа ли е? Къде го продават?  Thinking

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 11:45 от Шехи

# 68
  • Германия
  • Мнения: 8 099

Може ли информация за масажното олио с анасон против колики? Хвалихте го преди време, но не запомних нищо...на Веледа ли е? Къде го продават?  Thinking
4winde-öl  се казва от аптека се купува

# 69
  • Мнения: 1 242
Ok, Шехи. Съгласих се. Wink
Задавам ти обаче следния казус.
Автомобилът е регистриран в България на името на майка ми, примерно. Тя ми е издала пълномощно. Застраховката на колата е пълно каско, важащо и за чужбина (да кажем при "Алианц"). Аз я карам повече от година машината тук, правя лека катастрофа. Идва полиция. Правят ми протокол. Застраховката плаща.
И вълкът сит, и агнето цяло. Или?

# 70
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Тъпо, ама...задължително ли е да имаш книжка, за да си притежател на автомобил?

# 71
  • Мнения: 1 242
Тъпо, ама...задължително ли е да имаш книжка, за да си притежател на автомобил?
Интересно, наистина.
Логично би било да ти трябва книжка само когато седиш зад волана. Представи си съм колекционер на олдтаймери, но без свидетелство за управление на МПС. Защо пък не? Mr. Green

# 72
  • Мнения: 461
Не е задължително

# 73
  • Мнения: 1 242
Нат, ти не беше ли юрист? Или се бъркам?
А! Забравих да ти кажа, че ми стана драго, че фонтанният герой ти е харесал.

# 74
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Муни,такива са законите.
Какво ще стане, никой не знае...може ченгетата да се окажат мили чичовци и да не ровят.
Може да са някои цербери...и да стане една...Просто си е риск.
Никой няма да се интересува на кого се води автомобила, а защо се кара в рамките на Г от лице с постоянно местоживеене, без регистрация.

Общи условия

Активация на акаунт