при кой и къде да родя в София?!HELP!

  • 18 325
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Дали пък ако пуснем тема отделна от тази за това пък на колко са им искали пари няма да са повече от 6 майки?
 Понеже смятам, че си в редицата на достатъчно интелигентните няма да я пусна:)

# 91
  • Мнения: 1 497
Цитат
Много ми е интересни и това с даването на пари - ти защо точно си дала 10 лева - защото така е редно?


Ами защото съм човек и уважам труда на хората, а в този случай, тя така можеше да си ни изнуди- както си иска.Нито имах здравна книжка, съпруга ми не говори български- въобще всички предпоставки за изнудване. Дадох 10 лв., както подчертах в знак на благодарност- както давам на фризьорката, на сервитьорката, на шофьора на такси.

# 92
  • sofia
  • Мнения: 1 606
И понеже няма инудване сред лекарското съсловие както ти твърдиш, си била все пак подготвена, че може и да ви изнуди? Хм, интересно. И в знак на благодарност си и платила 10 лева за ваденето на кърлеж? Още по-интересно.  Grinning

# 93
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Теодора
Цитат
Трябва да кажа, че имам познати и лекари и полицаи , ами смея да твърдя, че лекарите са по-облагодетелстваната страна в случая.
А когато става въпрос за детето ти, не за теб самия дори, тогава за какво говорим?!


Ако те спре полицай- няма мърдане. Или плащаш или ти продупчват талона.

Ако лекар ти поиска пари- винаги можеш да го смениш.


Мдаааааа, личи си колко си навътре в нещата... Дано не ти се налага да заставаш от другата страна на бариерата... С това наистина приключвам.

# 94
  • Мнения: 1 497
Цитат
И понеже няма инудване сред лекарското съсловие както ти твърдиш, си била все пак подготвена, че може и да ви изнуди? Хм, интересно. И в знак на благодарност си и платила 10 лева за ваденето на кърлеж? Още по-интересно


Правиш абсолютно неприемливи заключения. Очаквах да ми искат да заплатя нереално висока цена, защото имаха пълни основания за това. Не говоря за корупция. Ако не ти е известно чуждите граждани навсякъде ги таксуват по различна от тази за българите тарифа. За моя изненада, не ми поискаха нищо.

Цитат
И в знак на благодарност си и платила 10 лева за ваденето на кърлеж? Още по-интересно


Не виждам нищо интересно, но както и да е. На някои хора всичко им е интересно.

Цитат
Мдаааааа, личи си колко си навътре в нещата... Дано не ти се налага да заставаш от другата страна на бариерата... С това наистина приключвам.


Разбира се. Както това личи и от твоите изказвания. Нещо да изкоментираш относно статистиката на майките отишли без уговорка? Или това няма значение, защото не подкрепя твърдението ти за тоталното плащане навсякъде.

# 95
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Теодора
Разбира се. Както това личи и от твоите изказвания. Нещо да изкоментираш относно статистиката на майките отишли без уговорка? Или това няма значение, защото не подкрепя твърдението ти за тоталното плащане навсякъде.


Е да, знам че е кофти да си пристрастен, затова не бих се изказвала, ако не съм поне малко обективна.

Това, което ти наричаш "статистика", се разминава с определението за този термин.

Би ли цитирала твърдението ми "за тоталното плащане навсякъде", че нещо ми се губи?

Това беше от мен, тъй като смятам, че спора е безмислен, и както аз не те убеждавам да ми вярваш, така и ти недей, моля те!

# 96
  • Мнения: 1 497
Напротив, аз не отричам лекарската корупция отричам грубите обобщения по въпроса. Колкото до това, кой е пристрастен или не, то се видя в твоята реакция, когато се засегна въпроса за полицаите. (Разбира се, ти няма как да си пристрастна по отношение на лекарите).

Няма нужда да се прави анкета, защото ще загубите. На фона на всички майки, които раждат в Бългрия, процента на тези които са им поискали заплащане (не говорим за "Св. Лазар", ВИП или уговорка ) е нищожен.

Цитат
Това, което ти наричаш "статистика", се разминава с определението за този термин[/quote

Много добре зная какво се нарича статистика, но разминаването идва в противоречивия факт, че от всички майки раждали без уговорка няма НИТО ЕДНА, която да е платила.

Ето цитат от твое изявление:

Цитат
Или залагаш на късмета и попадаш на лекари-човеци, или имаш познати в "бранша", та минаваш по-леко. За другите варианти важната роля изиграват парите!"


Оказва се, че процента на късмет на тези майки е доста висок- 100%. Я да вземат да пуснат по едно тото. Може и да улучат!

И да не забравя- объркването в един предишен постинг бе породен от техническа грешка. Не съм ядосана. Ядосвам се само когато полицаи ме изнудват на пътя без да съм направила нарушение;).

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Цитат на: Теодора
Цитат

Ами не си убедена, защото не си компетентна по въпроса за бюджета на болниците .

Ако ставаше за подобни материали, нямаше да коментирам. Става дума за нещо много по-прозаично- нафта. Ама то пък може и лекарите в почивките да пооткраждат по малко, знае ли човек- от тях човек всичко може да очаква.

А ти знаеш ли как се става професор по медицина?  Дълбоко се съмнявам. И 50 лева са му малко за преглед на един професор, защото съм наясно с каква материя се борави.

На мен пък ми е по-интересно  ти защо си плащала по 1200 долара за първото си секцио при положение, че 30 лева за преглед при елитен професор ти се виждат много? Всъщност не ме интересува. Отговорът ми е ясен. Тези които имат най-много, обикновено най-много се оплакват от това, колко е скъпо и тези, които всъщност по един или друг начин подкрепят корумпираните лекари, след това наддават най-голям вой.

Ако отидеш в болница без да си плащаш няма да те върнат нито ще ти обърнат по-малко внимание (както се видя от много постинги във форумите)


И последен въпрос: Защо всички вие които хулите българската медицина и българските лекари се втурнахте като невидели да подписвате подписката и да коментирате съдбата на едни други български медици? Моля ви бъдете последователни. След като всички медици са корумпирани и нечестни, защо предположихте, без да сте запознати със случая, че нашите са невинни? Може би реакцията ви трябваше да бъде:"Така им се пада на тези корумпирани некадърни български медици! ".


Хм...странно... Simple Smile
значи нафтата се краде от служители на болницата, но това не са лекарите Laughing Но защо тогава се правят удръжки от заплатите на лекарите? Странно !
И ако оставим настрани този глупав и нелеп разговор за кражбата на нафта в една провинциална болница, ми е трудно да разбера какво всъщност се опитваш да кажеш.
Че българските лекари не са корумпирани - правилно ли съм разбрала?
Ако е така, казано семпло и простичко - грешиш. Simple Smile
Колкото и да е неприятно за лично заинтересованите, колкото и да е грозно това е истината - българската медицина е корумпирна. За да получиш - трябва да дадеш.


За професорският хонорар. Ами да беше станал дърводелец !
Но е цинично да обявяваш тука, че и 50 лева са му малко.
Защото хората гладуват! И децата им също гладуват! А пенсионерите карат с по 50 лева месечна пенсия, включително и пенсионирани професори.
Или и 300 лева на ден са недостойно възнаграждение за един професор? Simple Smile  

За Св.Лазар - а ти защо реши че лично на мен 30 лева са ми много? Може би не са. Но и не смятам, че съм представителна извадка на обществото. Опитвам се да водя обективен диалог не от собствената си камбанария.
Плащала съм в Св.Лазар, платих си и ВИП пакета в Тина Киркова. Бременността си следих в частна клиника Вита. И знаеш ли защо ? За да не участвам в този срамен процес на дай ми- на ти под масата. Който е масова практика. И занапред смятам така да правя. И 30 лева на прословутият ти професор ще платя, но срещу фискален бон. Simple Smile

Последният абзац от постинга ти е толкова обиден и срамен, че ще се направя, че не съм го прочела. Заради теб самата.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Цитат на: Теодора

Коментирам мнението на Додо, защото тя изкоментира моето. Май в случая прилагаш двойни стандарти. Додо може да коментира чуждите мнения, а другите не могат, така ли? (от типа на "брат ти взема такава заплата, защото сигурно има кредити или защото краде медикаменти за личния си кабинет")





Ти не коментираш моето мнение, защото аз никъде по темата не съм обяснявала, че съм раждала в Св.Лазар.
Докато заплатата на брат ти беше нещо, което ти обяви тук.

Знаеш ли, много е уморително да те чета. Начина по който отговаряш на куп на всички постинги прави трудно разбираеми отговорите ти. Наистина, мисля, че и на другите момичета ще им бъде по-лесно ако отговаряш поединично Simple Smile

# 99
  • Мнения: 1 497
Е,  сега не е задължително да си споменала нещо за "Св. Лазар", за да направя връзка с твое изказване, просто защото преполагам, че си последователна в убежденията си.

Колкото до това, че ти е изморително да ме четеш, питаш ли ме мен какво ми е да им отговарям на всичките накуп!

ПС. Между другото все щях да ти казвам, че имаш страхотна коса и дай Боже, някой от синовете ти да я наследи, за да не затрие такъв ценен дар.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Цитат на: Теодора
Е,  сега не е задължително да си споменала нещо за "Св. Лазар", за да направя връзка с твое изказване, просто защото преполагам, че си последователна в убежденията си.

Колкото до това, че ти е изморително да ме четеш, питаш ли ме мен какво ми е да им отговарям на всичките накуп!

ПС. Между другото все щях да ти казвам, че имаш страхотна коса и дай Боже, някой от синовете ти да я наследи, за да не затрие такъв ценен дар.


е въпроса с изказванията беше принципен,
извън това разбира се, че съм последователна Simple Smile

затрудненията при четене пък идват до голяма степен от там, че не се знае кой цитат на кого е и се губи нишката на диалозите
иначе съм убедена, че хич не ти е лесно Simple Smile

а пък косата - чакам великият косопад характерен за след раждане! ще се опухи цялата къща, а как мразя косми не е истина Imp
Денис е с чисто права коса, надеждата е в ерик

# 101
  • Мнения: 1 497
Ами извинявам се за цитатите. Нещо имам затруднения с техническата част;).

Я дай някой съвет- как го поддържаш това богатство? За космите.....разбирам те, пак ще те цитирам , "че чистиш по 2 пъти на ден"! Кога намираш време и сили не ми е ясно.

Тя темата и без това се измести;)

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Цитат на: Теодора
Ами извинявам се за цитатите. Нещо имам затруднения с техническата част;).

Я дай някой съвет- как го поддържаш това богатство? За космите.....разбирам те, пак ще те цитирам , "че чистиш по 2 пъти на ден"! Кога намираш време и сили не ми е ясно.

Тя темата и без това се измести;)


много е просто - оставила съм я на самотек Laughing
мие се и се реши веднъж в седмицата и това е, веднъж на два месеца - боя и толкоз, е и крайчета при нужда Simple Smile
още не е почнала да пада, но почне ли - сигурно ще и тегля една здрава ножица и ще я скъся до над раменете
и след първото раждане така постъпих
пак се влачеха косми, но поне наполовина по-къси Laughing
а за времето - всичко е въпрос на организация и строг контрол
но тай-важен е духа и липсата на паника и отчаяние Wink
в момента и още едно такова бебе мога да поема - ерик е ужасно кротък, само липсата на навременна манджа го кара да извади на показ мощното си гласище Laughing  Laughing  Laughing

# 103
  • Мнения: 170
Цитат
Мдаааааам--само АКО имаш късмет сe ....  

се какво?
Нещо не успях да хвана смисъла - уточни, моля...

# 104
  • София
  • Мнения: 2 300
Ей, девойчета, много се отклонихме от темата! Корумпирани или не, в един момент всички опираме до лекарите, особено като тръгнем да раждаме Rolling Eyes . Според мен в Майчен дом е добре. Вярно, че аз родих при познат, но в квартала има 2 мамчета, които са родили там, така да се каже, без връзки /само с направление/ и са доволни. Да не говорим, че когато става дума за нормално раждане, а не секцио основната работа я вършат акушерките. В същото време имам приятелка, която миналата година роди в Шейново /но не зная при кой лекар/ и тя също е доволна. Така че изборът не е лесен, за съжаление Sad

Общи условия

Активация на акаунт