Проблемно захранване? Как постъпихте?

  • 1 573
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 161

И кое се хареса на бебето?

Тиква  , доколкото си спомням  Thinking

# 16
  • Мнения: 887
Сменявала съм и  видовете и марките на пюретата, докато се ориентирам какво му харесва.

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Пробвах различни храни докато не разбера коя харесва.

# 18
  • Мнения: 3 314
Плодовите ги смесвах с АМ и ги сипвах в 6и6е Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle ,а от зелен4уковите пюрета пробвах разли4ни докато видя кои и харесват и ги яде без проблем feeding 

# 19
  • Мнения: 4 784
Смесвам с АМ, защото особено зеленчуковите категорично отказва да ги яде, а вече е на 8 месеца, има нужда от други храни, освен от мляко.

# 20
  • Мнения: 753
и изчаквах 2 седмици, и с АМ съм смесвала, и плодови и зеленчукови съм смесвала,....

# 21
  • Мнения: 5 362
Изчаках две седмици и пак пробвах.

# 22
  • Мнения: 4 621
Пробвах различни пюрета Peace

# 23
  • Мнения: 24 467
Ако нещо не се харесваше го смесвах с АМ в шишето, като постепенно увеличавах концентрацията. Ако твърдо не го иска просто го махах и го предлагах отново след известно време.

# 24
  • Мнения: 156
При мен захранването вървеше три седмици като по учебник, захраних моето кърмено бебе с картоф, после морков, тиквичка и като стигнах до зелена чушка не знам какво й стана, спря да яде пюре въобще Не мисля, че  е от чушката ,защото два дни яде пюре с този зеленчук..А преди това ядеше с голям апетит , даже я ограничавах с количеството.Тъй като аз й правех пюрето, реших да й купя няколко вида, но резултата беше същия.Ядеше по една  две лъжички, аз не я насилвах и  постепенно увеличавахме количеството, сега изяждаме около 60-70г пюре, аз също й смесвам плод със зеленчук, кашите също ги яде с апетит.Дано при вас нещата да потръгнат, че знам как като дойдеше време за ядене ми се ревеше. Успех!

# 25
  • Мнения: 1 467
Благодаря на всички! Исках само да кажа резултата. Изчаках около 10 дни и пак пробвах. Сега яде! Simple Smile Дано и така да продължи.

# 26
  • Мнения: 24 467
Браво на вас! С храненето и много други неща е така- постоянство и здрави нерви, в никакъв случай грубо насилие, но непрекъснато предлагане на това, което считаш, че следва да се прави.

# 27
  • Мнения: 14
Не е маркиран и друг отговор който според мен е правилния.Това,че на бебетата ни име много трудно да преминат от сучене на мляко  на ядене с лъжичка и  то кашеста храна.Истината е ,че трябва повече търпение и ще видите ,че с всеки изминал ден ще става все по-добре и дори ще започне да се облизва.На мен лично ми беше много трудно да го науче да слага езичето си надолу ,а не нагоре сякаш ще суче.Затова ви желая успех!

# 28
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Аз започнах захранването с картоф и той категорично отказа да яде.
 След няколко дена дадох морков и му хареса.Сега смесвам зеленчуците,като слагам по-малко картоф,за да не усеща вкуса му.
 Храненето с лъжица го приема с желание.
Необходимо е търпение,аз например му пея песнички,защото зеленчуковите пюрета определено не са след любимите му.

Общи условия

Активация на акаунт