за или против брака

  • 8 296
  • 209
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 883
Здравейте !
Не съм против брака , но лично аз от 11 години живея с бащата на детето си без брак и не виждам необходимост от такъв.
Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
всъщност аз все още нямам мнение  Thinking
Имам един брак зад гърба си,сега живея с мъж без брак,не съм сигурна дали искам отново...

# 17
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не отричам брака като институция, но при положение, че вече е прието и все повече хора предпочитат да живеят на семейни начала за мен е по-добрия вариант, та дори и да имат деца както е в моя случай. За мен този вид взаимоотношения са най-чисти, тъй като се знае, че живеем заедно, защото и двамата го искаме, няма задни мисли като например това, че като си съпруга след евентуален развод ще получиш половината от придобитото по време на брака, ако не вървят нещата много по-лесно всеки поема своя път, отколкото когато има брак, а относно децата подписът съм напълно сигурна, че не прави един мъж по-отговорен баща. И при това положение не виждам смисъл от някакъв подпис в гражданското, много по-важно е какво си обещавате един на друг и за какво мечтаете двамата.

 newsm10 newsm10
Това, че майка ми и баща ми имаха сключен брак само усложни раздялата им и им създаде допълнителни проблеми. Няма сила на земята, която да ме накара да повярвам, че подписа прави двамата по-верни на връзката и по-добри родители. Просто съм го изживяла.
Ако става въпрос просто за празника, за удоволствието да си специален един ден от живота си, и тогава да изживееш някаква своя мечта - ами ОК, защо пък не. Но не очаквам след това нещо да се промени за младоженците.  Peace

# 18
# 19
  • Мнения: 537
Нито съм "за", нито "против", който иска нека се жени, но според мен при нас нещата няма да се променят с един подпис. А това как хората били гледали на нас не ме интересува. Нали ние се разбираме и си гледаме детето.  Naughty

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 561

Това, че майка ми и баща ми имаха сключен брак само усложни раздялата им и им създаде допълнителни проблеми. Няма сила на земята, която да ме накара да повярвам, че подписа прави двамата по-верни на връзката и по-добри родители. Просто съм го изживяла.
Ако става въпрос просто за празника, за удоволствието да си специален един ден от живота си, и тогава да изживееш някаква своя мечта - ами ОК, защо пък не. Но не очаквам след това нещо да се промени за младоженците.  Peace

Това е и моето мнение относно брака !!!
Ние живеем без брак, и немисля че подписа би променил нещо в отношенията ни  Peace

# 21
  • Мнения: 830
Преди време в един съседан форум пуснах подобна тема,направо се изненадах колко много хара бяха ЗА брака.Аз също съм от тях,за мен брака е традиция която е хубаво да се спазва,подписът е просто формалност

# 22
  • Мнения: 674
Против съм, но съм омъжена  Crazy
Така се наложи и трябваше спешно да сключим брак с любимия!

# 23
  • Мнения: 891
Аз съм ЗА брака!!! С двете си  ръце. Тези, които разправят, че с един подпис нищо не се променя просто или не са им предлагали брак или имат какво да губят ако го сключат с евентуално неподходящия човек. Аз съм за бак и за сватба, колкото и старомодно да звучи.Жената иска да бъде първо булка и после майка/ може и обратното Laughing/В момента съм на 32 г омъжих се на 23 и имахме чудесна малка сватба - и аз бях булка с бяла рокля и т.н и т.н. просто е чудесно преживяване. А и съпругът ми се промени след подписа - доста по-вече слуша! Laughing

Това е и моето мнение  Peace

# 24
  • Мнения: 423
Дори смятам, че когато няма брак има по-голяма тръпка между двамата партньори, просто се стараят повече да си угаждат отколкото когато имат подпис, защото тогава изглеждат нещата по-вързани в кърпа(но само така изглеждат Peace)

# 25
  • Мнения: 2 401
ЗА или ПРОТИВ?  Не се сещам за никаква причина ПРОТИВ брака.  Би ми било интересно да чуя някой довод против.

# 26
  • Мнения: 423
Аз съм ЗА брака!!! С двете си  ръце. Тези, които разправят, че с един подпис нищо не се променя просто или не са им предлагали брак или имат какво да губят ако го сключат с евентуално неподходящия човек. Аз съм за бак и за сватба, колкото и старомодно да звучи.Жената иска да бъде първо булка и после майка/ може и обратното Laughing/В момента съм на 32 г омъжих се на 23 и имахме чудесна малка сватба - и аз бях булка с бяла рокля и т.н и т.н. просто е чудесно преживяване. А и съпругът ми се промени след подписа - доста по-вече слуша! Laughing

Това е и моето мнение  Peace
И какво се променя след брака освен, че мъжа ти те слуша повече, което ме съмнява? newsm78

# 27
  • Мнения: 423
ЗА или ПРОТИВ?  Не се сещам за никаква причина ПРОТИВ брака.  Би ми било интересно да чуя някой довод против.
Аз съм дете на разведени родители и знам какво изживява едно дете при развод. Знам колко трудно беше на майка ми да пусне молба за развод, защото беше в период, в който нямаше особено финансови средства особено за такива неща, а те си искат доста парички. Излишна дандания за самата сватба, която не е дори нищо особено. Не са много доводите, но за изживяване не са леки, така че не са малко за душата на човек.

# 28
  • Мнения: 1 883
А и съпругът ми се промени след подписа - доста по-вече слуша! :lol


И аз се съмнявам в това Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Напълно съм съгласна с Лиска. Живеем от 3 години с мъжа ми. Оженихме се през август т.г точно заради едни бюрократично-финансови причини.
Не виждам никаква разлика. Поне при нас. И определено не ми харесва трактовката, че с брак се търсела сигурност. Моят мъж винаги ми е казвал, че реши ли да си отиде, ако ще папата да ни е венчал никой не може да го спре.
Така че по-скоро всяка трябва да прецени колко е отговорен приятелят й. Ако не е достатъчно и подпис няма да я спаси.

Общи условия

Активация на акаунт