За операциите от херния на бебе

  • 3 894
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 593
момичета разкажете нещо повече
много ли боли след като излезнат от упойка децата, с какво ги обезболяваха , кога може да се мокри и т.н.?
само до годинка ли има вероятност да изчезне сама?
как ги пазехте в игрите?

# 16
  • Мнения: 636
yasmina, моето момченце беше на 2годинки и половина, когато го оперирахме. При него имаше вродено хидроцеле, доста голямо като размер. Самата операция е рутинна за опитен хирург. Нашият беше Петришки, който се ползва с много добро име във Варна.
Аз преживях много болезнено операцията Tired Първо преди да вкарат детето в операционна му бият някакво успокоително за да го вземат от майката. Моето детенце обаче изобщо не се успокои. Разделихме се с протегнати ръце- не знам какво е ставало в малката му главичка Cry. Операцията продължи 30 минути. Върнаха ми го бълнуващ, завъртян на една страна-така трябва да стои. Излизайки от упойка другото детенце си извади абокатчето и като рукна една кръв. Спомням си, че за да предотвратя това да стане с моето дете си скъсах ръкава на блузата и му завързах ръчичката, където е абокатът за да не го пипа Laughing /като по филмите/ Затова ако ти предстои вземи си бинт от къщи и му овържи ръчичката- просто са много буйни след упойка. Болката от операцията преминава сравнително бързо. Операцията беше към 10, а към 14-15 вече се заиграваха децата. Освен това им бият и аналгинче. При моят син болката от заголването на чурката, което му направина паралено беше сякаш по-голяма. Една седмица имаше страх да се изпишка милият- плачеше докато се напишка Cry Неискам да си спомням Sad Но ако беше само хидроцелето мисля, че още на другия ден щеше да е добре.
Сега забелязвам, че започва да се подува и другият тестис. Тази нощ светнахме с фенерче до тестисчето и не цялото е прозрачно вижда се една линийка- ох боже дано не е херния, но май е Praynig Ако се наложи още една операция ще се лудна ooooh!
След операцията трябва около 2 седмици пазене- да не скача, да не бяга, да не ходи на градина.
На вас предстои ли ви операция?

# 17
  • Мнения: 4 593
да предстои ни този месец, аз и теми съм отваряла за това , после ще пиша как е минало ooooh!
но защо пък им слагат абокати ?

# 18
  • Мнения: 636
При всяка операция се слага абокат. От там се вкарва упойката, обезболяващи, за да не се дупчи пациента няколко пъти.
Абокатът да не те плаши. Кой ще ви оперира?

# 19
  • Мнения: 4 593
д-р петришки ще ни оперира
мен ме притеснява това че е постоянно със запек и как ще се оправяме  покрай възтановяването незнам ooooh! ooooh! ooooh!

# 20
  • Мнения: 636
Moят син по принцип няма проблеми с акането, но точно тогава след операцията се запече. Няма да ти кажа какво чудо настана- седи на гърнето горкото и аха да се изака обаче не успява. 2 часа така . Накрая татко му отиде до Санита и купи детска клизмичка и проблемът беше решен. Така че съветвам те да си приготвиш такова нещо, за да не се напъва Peace

Общи условия

Активация на акаунт