Въпрос за прясното мляко

  • 1 241
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 707
Аз знам, че прясно мляко не е полезно да се дава до 3 годинки... иначе може да се дава, но само АМ отговаря на нуждите на малките деца. Дори има специално АМ за след годинка...не виждам защо трябва да се замества с прясно, било то в грис или попара?  newsm78
Говори с педиатъра ти по тоzи въпрос. Дори в някои статии (немски) го препоръчват след 6 месец.

Днес вече дадох за закуска, но като за пръв път малката не беше много очарована Cry
Започни с по_малки количества и zемествай постепенно. Ще свикне и Ще и хареса.

# 16
  • Мнения: 4 428
Аз още не съм давала чисто прясно мляко за пиене. До сега го ползвам към закуски, които варя. Мляко пие все още АМ. Аз след 1год не смеех да давм мляко без варене. Но сега бих дала  Peace

П.П.
Давам прясно мляко почти всеки ден със зърнена закуска на Нестле - без какао, а зърнени кръгчета  поляти с мед. Малкият много обича тази закуска.
Аз му давам прясно мляко на Мегле с 3.2 % масленост.

Меда се препоръчва след 2, дори 3год попринцип. А това, което е в Корнфлейкса едва ли е истински мед. По-скоро преобладаваща глюкоза. Аз бих внимавала с тези добавки.

# 17
  • Мнения: 361
Искам да питам още нещо Hug Когато отворите кутията с мляко цялото количество не може да се изразходи за един ден. Колко време я държите в хладилника 1 или 2 дни. На някои млека пише, че може да се държи 2-3 дни, ама дали е така. Малко се притеснявам като трябва да използвам млякото на следващия ден newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 15 221
Аз го използвам и 2-3 дни след отварянето, но Иво е по-голям вече.
Както писах и по-горе, винаги преди да дам на Иво мляко, го кипвам в микровълномата. Дори и на пръв поглед да му няма нищо, ако все пак млякото не е наред, при кипването се пресича. Ако не се пресече, съм спокойна и го давам.

# 19
  • Мнения: 5 362
Според вас мога ли вече да давам newsm78  Какво мляко ползвате и колко минути го варите newsm78

И още един въпрос подходящи ли са за нашата възраст  зърнените закуски на Нескуик в които няма какао
Да,можеш да даваш прясно мляко.Това,което се продава в магазините е готово за консумация,така че можеш да не го вариш.
По втория въпрос-да,подходящи са.Стига на детето да му харесат.Защото има деца,на които не им допада вкуса на тези храни.

# 20
  • Мнения: 390
Започнах да давам прясно мляко след 1,6 год., давам това от кутиите, без да го варя.
За закуска, малкия много обича шоколадовите топчета и медените пръстенчета на Нескуик. Пробвай, може да не ги хареса.
Друга любима закуска на синът ми е прясно мляко с овесени ядки или грис.

# 21
  • Мнения: 4 621
Започнах да давам прясно мляко след годинка. Купувам детското My day на Mrggle. Не го варя Peace

Общи условия

Активация на акаунт