The Lost Paradise of Dilmun-2

  • 17 478
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Благодаря за инфото!  Hug задоволихте любопитството ми

# 16
  • Мнения: 341
Ноичка,поздравления за хубавата тема  и топлото посрещане Heart Eyes
След тези красоти които ни пусна Дидка от комплекса от сега съм готова да мятам банските в сака и да потеглям Grinning .Други желаещи да мина да забера по из път?
Само да попитам дали вече е готов или в момента е в етап на строеж newsm78

# 17
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Айде дружке, както ми каза в частен разговор, ако падне голяма зима тук стягаме куфарите и се мятаме на гости на нашите горещи" приятелки... един месец при едната после при другата, третата петата. и зимата ще свърши!!! Twisted Evil Mr. Green Joy Joy Joy

Аз сега се сещам един въпрос, колко е средната заплата в бахрейн например може и при ели д кажете??
Колко взима един средно статистически висшист?!

# 18
  • Мнения: 3 461
Ели, оставих си сърцето в Джедда заради теб. Heart Eyes  Hug Ще се радвам ако съм наполовина толкова добра домакиня, колкото си ти, в прекия и преносен  смисъл. Само не ме карай да готвя, ще обиколим шатрите и клубовете вместо това. Mr. Green

Абе Бройче,сега като виждам как си кръстила темата: ....Dilmun, като махнем едната буква от името на града и става Dilun /ако така се пише/, да не е кръстено детето ти на това Нещо, което всъщност не ми е ясно какво е.....
Нали съм мара подрбната да разбера аз всичко!!!


Една тайна да имам и нея да разкриеш. Mr. Green И аз реших като Бекъмката, която си кръсти сина на моста Бруклин, аз пък да го кръстя на древното име на  Бахрейн, пък и да направя реверанс и към ирландските му корени, главно с второто му име, с един куршум два заека. Laughing

Ноичка,поздравления за хубавата тема  и топлото посрещане Heart Eyes
След тези красоти които ни пусна Дидка от комплекса от сега съм готова да мятам банските в сака и да потеглям Grinning .Други желаещи да мина да забера по из път?
Само да попитам дали вече е готов или в момента е в етап на строеж newsm78

Галенце Hug, пуснат е от един месец и отзивите са отлични. Мятайте се на самолета, джапанки , хавлии и спасители ще осигурим от тук. Laughing

Оле, Дидка, голяма красота е водния парк  Peace. А свободно ли е вече за посещение??? Сега определено папи ще трябва да отстъпи и да ни заведе до Бахрейн  Twisted Evil.

Ели, в момента строят (до нас bowuu) най-големия вътрешен и външен воден парк в Middle East, заедно с най-големия синеплекс. Тук нали са по-по-най. Twisted Evil Но не казвай на папи, да не отложи идването с една година. Wink

Благодаря за инфото!  Hug задоволихте любопитството ми

Знаех си, че такова чудо няма Joy Joy hahaha Тъкмо се успокоих, че си задоволена и прочетох следващия ти въпрос. Heart Eyes

Зависи от позицията, която заема средностатистическия висшист. Ако е във висшия мениджмънт, заплатата му спокойно може да стигне 4000-5000  бахрейнски динара, което е от порядъка на 11 000 долара. Позната бахрейнка, която работи в министерството на информатиката като завеждащ отдел получава 3000 щатски долара, без да е с висше образование, така че много зависи. Но съм чувала, че заплатите в Бахрейн не са  от най-високите в Гълфа, докато тук е по-скъпо от Саудитска Арабия, да речем. За това всеки четвъртък могат да се видят колони от коли, задръстили границата и в двете посоки. От Саудито идват тук на купон, а нашите отиват на пазар при съседите. Пазарът на луксозни стоки в Бахрейн разчита главно на богатите саудитци.

Креми, знам, че държавата дава помощи при раждане на деца, но трябва да проверя колко точно, за да не ви излъжа. Със сигурност обаче за момче вземат повече. Пенсиите им ги вдигнаха скоро. Също нещо важно е, че при изтичане на договора, освен заплатите се изплащат и пари за прослужено време, както в Саудито, така и тук. Хора, работели по 20 години, прибират доста стабилна сума в зависимост от доходите им през годините. И тук няма данъци, изглъгах, сега въведоха един процент от заплатата да отива за безработните, както е казала Ели. С първите заплати ги зарадваха за Рамадана. Кралят подписа указ, с който даде по една заплата на безработните, вдовиците и сираците.

# 19
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
ама това месечен или годишен доход е??!! Shocked newsm78
Тогава идва и следващия въпрос, колко е издръжката на един човек за месец? колко са му необходими, за да жвее нормално, нито бедно, нито разточително?

# 20
  • Мнения: 3 461
ама това месечен или годишен доход е??!! Shocked newsm78
Тогава идва и следващия въпрос, колко е издръжката на един човек за месец? колко са му необходими, за да жвее нормално, нито бедно, нито разточително?


Месечен е, но не го приемай за правило. На следващия ти въпрос не мога да отговоря еднозначно. Зависи от разходите(наеми, училища, здравни услуги и др.), които са много скъпи. Част от тях се поемат от компаниите, говоря за чужденците, за местните не знам. Тук по-добре би могла да се изкаже финансовата министерша от Сауди, мен ме няма по сметките. Twisted Evil

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Чета ви темите с голям интерес Simple Smile

А сега виждам, че емира на Бахрейн се казва като мен - Иса Wink

# 22
  • Мнения: 3 461
Чета ви темите с голям интерес Simple Smile

А сега виждам, че емира на Бахрейн се казва като мен - Иса Wink

 wavey

Цял град има кръстен на теб- Isa Town. Grinning  Там се намират училищата на децата , също и Alliance Francaise, центърът на просветната дейност е съсредоточен на това място. Wink

# 23
  • Мнения: 1 184
Мен не ме търсете по финансовите въпроси преди ифтар  Naughty  Twisted Evil. Много ми е трудно да мисля на празен стомах  Joy. Ох, та в тази връзка да ви се оплача какъв глад ме гони от както Рамадан е започнал.... Все вкусотийки са ми пред очите особено поляти с шоколад ....  Joy

Ели, оставих си сърцето в Джедда заради теб. Heart Eyes  Hug Ще се радвам ако съм наполовина толкова добра домакиня, колкото си ти, в прекия и преносен  смисъл. Само не ме карай да готвя, ще обиколим шатрите и клубовете вместо това. Mr. Green
О, да, миличка. И на мен не разчитай за това  Twisted Evil, а за шатрите да ги оставим за Бахрейн. При вас са по-готини  Hug.

# 24
  • Мнения: 1 727
Привет сладкодумки  Peace

Направо сте цяла енциклопедия Британика  Wink

Креми, а ти толкова информация изнамираш..представям си като стигнем до Кувейт Wink какво море ще е  Grinning

От мен една малко "сухичка" статийка, но има интересни неща за икономиката, пазара на труда и реформите, излиза зе Бахрейн са "първи" в много неща....
http://ide.li/article2513.html

# 25
  • Мнения: 820
ама това месечен или годишен доход е??!! Shocked newsm78
Тогава идва и следващия въпрос, колко е издръжката на един човек за месец? колко са му необходими, за да жвее нормално, нито бедно, нито разточително?


Аз не съм правила точни сметки, но горе- долу ако предимно се готви вкъщи за храна отиват към 10-15 динара на седмица (за двама човека). Обикновенно на чужденците се осигурява жилище, ние например и сметки не плащаме всичко е поето от компанията. Както е казала Ноя услугите са много скъпи, така че здравната осугуровка е жизнено необходима.

Шопинга е голям проблем... за съпрузите предимно ха ха. Друго, което ми харесва на мен лично се прекрасните бижута. Който и да е златарски магазин в България бледнее пред красотите, които съм виждала тук. Да не забравяме и перлите, които са национална особеност на Бахрейн

# 26
  • Мнения: 1 655
Като казахте за кувейт да, ще ви разкажа доста, макар че съм живяла там само 2 години, ное  по различно от саудитска арабия и бахрейн!Макар че са близки държави законите и превилегийте са различни!
аз бях все любопитка и все питах липитах, а и имахме едни приятели адвокати с които ходехме по яхти та те доста ни разправяха! Joy Mr. Green
я уточнете моля ви!
1 бахрейнски динар е равен на 3,3 долара, една от най скъпите парични единици, не знам кувейтски или бахрейнския динар е по скъп, но доколкото се сещам бяха с някъква минимална разлика!Нали на борда продавахме във всички валути на гуълфа, плюс евро, долари, швейцарски франкове та  и спец по валутата бях, да не говорим че и на огнеборец съм се правила, с истински огън   и истински пожарникарски маркуч! Sick #Crazy
Също има ли право да се купува земя от чужденци?
имали държавни училища!
разказвайте като на човек който не е стъпвал в гълфа и който е много любопитен!
пишете, не се скъпете!
махнахме абаите от сауди така че сега трябва да ви е по удобно! bowuu bowuu bowuu

# 27
  • Мнения: 1 184
Диде, само не подхващай темата с перлите, че са ми голяяяяяма слабост  Crazy. В Саудито не се предлагат много перлини бижута  Confused. Преобладава златото.
Ани, статийката е супер /подготвена си както винаги  Hug/. Дава много добра представа за страната. Наистина Бахрейн е напред в много отношения. За мен страната е един мини Дубай /любимото ми място/, но в момента много по-предпочитана дестинация от която и страна да го погледнеш.
Обаче нищо не съм чела за визовите въпроси на страната  newsm78. Как стоят нещата в Бахрейн? Толкова ли е трудно да вземеш виза за там /както в Саудито/ или е по-лесно като за Дубай например. Говоря изобщо тъй като ние като жители на Сауди не ни трябваше виза като идвахме /нали гълф страните имат някакво споразумение да пътуват безвизово освен до Сауди Арабия разбира се  Twisted Evil/.

# 28
  • Мнения: 1 655
Официален език              арабски
Столица                     Манама
Най-голям град                 Манама
крал                                Хамад ибн Иса ал Халифа
министър-председател    Халифа ибн Салман ал Халифа
Площ                               — Общо    на 175-то място
                                         665 км2
Население
                                      — Общо (2005)
 — Гъстота                     на 162-ро място
                                               688 345
                                            987 д/км2
БВП
                                          — Общо (2005)
                                            — на човек    на 124-то място
                                                                  $ 14 613 млрд
$ ?
Валута                     Бахрейнски динар (BHD)
Часова зона                 AST (UTC+3)
Независимост
                                   -призната    от Великобритания
                                      15 август 1971
Национален химн    Химн на Бахрейн
Internet TLD                            .bh
Телефонен код                       +973

# 29
  • Мнения: 1 655
Това което от личен опит знам е че бахрейнския залив има много перли и има много хора които за удоволствие се гмурккат за перли!
но Ели ако обичаш много перли, върви в бангладеш, е по ефтини перли от там няма, дори в тайланд са по скъпи от бнагладешките!
е виж зкопчалките можеш да смениш навсякуде!
аз си купих гривна и обеци и им смених металните части със бяло злато, защото ги продават с тяхното индийкото злато или с тенекия или със сребро!
купих си с тенекия и си смених закопчалките,проверих перлите не са първо качество но за големината си са на супер тънка цена!е стига съм хвалила, бангладеш това е може би единственото нещо което ми е харесало там, на фона на абсолютната мизерия и упадък!

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 21:18 от um_sami

Общи условия

Активация на акаунт