Колко се плаща за преглед при хомеопат???

  • 5 489
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 478
Първият път е около 40-50 лв. , а после по около 20 лв.

# 16
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
вторият преглед ни струваше 20лв. с лекарствата.

# 17
  • Мнения: 192
Първия преглед беше 30лв(преди 1год.).от там насетне по 15лв.,а сега по 20,но са включени лекарствата и като отидем с някакви симптоми докато не се излекуваме не ни взимат пари без значение колко лекарство/а ще са ни нужни. Laughing

# 18
  • Мнения: 42
40 лв. първия път и при всяко посещение по 20лв

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Първоначален преглед- 30лв.Следващите прегледи- безплатно.
За лекарство- 10лв/шишенце
Това е от октомври тази година

# 20
  • Мнения: 651
Какво значи " за лекарствата" платено при лекаря? Някакви лекарства приготвени при него на място ли се пият?????? Той ли ги приготвя???

# 21
  • Мнения: 705
Какво значи " за лекарствата" платено при лекаря? Някакви лекарства приготвени при него на място ли се пият?????? Той ли ги приготвя???

На мен тя ми приготви лекарството на място, защото точно това не се намира по аптеките. Иначе щеше да ме прати да си го купя. Но не го пих на място, а вкъщи и то в продължение на няколко месеца, през 3 седмици в моя случай.

# 22
  • Мнения: 651
 hahaha Нямах предвид че го пиете там в кабинета на лекаря, а че се продават един вид "домашно" приготвени лекарства.
Извинявам се за скептицизма, но си има стандарти за приготвяне на медикаменти, тинктури, извлеци и т.н. и всичко това е единствено от гледна точка на безопасност.  Какви стандарти спазват тези хора? Това ли означава класически хомеопат??? Звучи ми леко незаконно, поне частта с цяровете. Иначе за другото може да си имат и лиценз и всичко.   newsm78
Та да си повторя въпроса- Това ли е класически хомеопат? Който  отрича медикаментите на фирмите производителки и лекува със собственоръчно приготвени такива? Не се заяждам, сериозно не съм наясно и искам да знам. Много често се среща това определение, но не разбрах какъв е смисъла му и какви са алтернатривите му в хоемопатията ( некласически примерно....) ?????

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
При нас - хомеопатичката ми изписва рецепта -  когато се налага да пием хомеопатично, в разреждане, което мога да намеря по аптеките. А в случаите, когато се налага да пием нещо във високо разреждане, което го няма по аптеките в Пловдив/ защото те продават хомеопатични  произведени от "Боарон" само, а не се внасят техни неща с високо разреждане в България, не знам защо/, а те се продават само в хомеопатичната аптека в София - производство са на друга фирма, мисля "Хелиос".... Оттам хомеопатичката си купува нужните медикаменти - ми го дава в шишенце с капкомер и надпис на него на името на лекарството и разреждането му.  Peace

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 23:00 от bendji2710

# 24
  • Мнения: 13 512
Първоначален преглед- 30лв.Следващите прегледи- безплатно.
За лекарство- 10лв/шишенце

Кое му е безплатното на прегледа, след като една разтворена гранула струва 10 лева? Та високите потенции са по 5-6 лева около 100 на гранули, а шиенцето с гутатора и капачката- около 10 стотинки newsm78

# 25
  • Мнения: 114
50лв първичен , следващите ще са по 30лв , а ако бил тежък случай /недай Боже/ - по 20лв ... ударили сме джакпота  ли Shocked

# 26
  • София
  • Мнения: 3 679
Първоначален преглед- 30лв.Следващите прегледи- безплатно.
За лекарство- 10лв/шишенце

Кое му е безплатното на прегледа, след като една разтворена гранула струва 10 лева? Та високите потенции са по 5-6 лева около 100 на гранули, а шиенцето с гутатора и капачката- около 10 стотинки newsm78

Не съм уточнила в първия си пост- на сина ми лекарството е 10лв,има и лекарства по 5лв- не знам от какво зависи,може би са комбинирани ...
Ти как прецени,че слагат по една гранула в шишенце?
Аз лично не съм сигурна какво слагат в шишенцето- по колко гранули разтварят,но съм вземала от гранулите на Боарон и съм давала на племенника си/по съвет на хомеопатичката/,който е по-голям и може да ги смуче и при положение че трябва да приема по 4-5 гранули по 3 пъти на ден при дадено лечение,и по 10капки по 3 пъти на ден/ако вземем лекарство от хомеопатичката/,излиза ми доста по-евтино тя да ми прави лекарството ,отколкото да купувам гранулите....
Това е от моя личен опит
...а и не всеки път купувам лекарство от нея- едно шишенце ми стига за доста време,в зависимост от приемите ,де
 Hug

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 09:30 от vnd

# 27
  • Мнения: 176
А някой знае ли в Търново как стоят нещата? Или поне координати на класически хомеопат да ми дадете, че синът ми има атопичен дерматит и никакви мазила не му помогнаха до сега, а се чеше до кръв по бузките... Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 11:26 от мама Деска

# 28
  • София
  • Мнения: 315
Днес се обадих на препоръчана ми хомеопатка и таксата беше 70лв. за първи преглед и по 40лв. за всеки следващ #Crazy,а се отнася за дете.Та май ще се откажа.

# 29
  • София
  • Мнения: 315
А при Теменуга Сотирова колко се плаща?

Общи условия

Активация на акаунт