Как се казват децата ви?

  • 88 352
  • 1 206
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 6 138
Иван и Георги

# 1 141
# 1 142
  • Мнения: 8
Андрей и Яна  Simple Smile

# 1 143
  • Мнения: 802
Вивиан. Grinning

# 1 144
  • Мнения: 399
Ммм,поздравления!  bouquet Обожавам това име! Peace
Ако имам близначки,едната ще е Вивиан!   Mr. Green

# 1 145
  • Мнения: 110
Наталия

# 1 146
  • Мнения: 0
Никол и ЕвЕлин

# 1 147
  • Мнения: 7
Боян  Рада и Неда

# 1 148
  • София
  • Мнения: 1 529
 Павел и Олга.
Не сме руснаци.

# 1 149
  • Мнения: 146
Даниел и номер 2 най-вероятно Валентин

# 1 150
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
Моят син се казва Борис!
Много ми харесва името Жан-Марк , но не и за българче!
Как ви звучи – Жан-Марк Иванов Joy

# 1 151
  • Мнения: 6 274
Как ви звучи – Жан-Марк Иванов Joy

И кое е смешното?  Tired
На мен ми звучи като съвсем нормално име.

# 1 152
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
Как ви звучи – Жан-Марк Иванов Joy

И кое е смешното?  Tired
На мен ми звучи като съвсем нормално име.

Наречи ме старомодна и каквато искаш, но не ми звучи добре.....исках името да е българско, не славянско или гръцко(по образование съм филолог и повредена в това отношение) и според мен  това е хем хубаво, хем нормално, хем не се среща често - сред неговите връстници и приятели е единствен....

# 1 153
  • Мнения: 6 274
Наречи ме старомодна и каквато искаш, но не ми звучи добре.....исках името да е българско, не славянско или гръцко(по образование съм филолог и повредена в това отношение) и според мен  това е хем хубаво, хем нормално, хем не се среща често - сред неговите връстници и приятели е единствен....

О.К., това е твоя избор, ама защо да не уважаваме избора на другите?
Ами ако мъжът ти беше, да речем Енрике Иглесиас  Wink, как щеше да ти звучи синът ти, с това хубаво име Борис - Борис Иглесиас?
И щеше да ти е грозно ли?
Не е така, всеки си гледа от своята камбанария, но аз съм на мнение, че децата са си наши и не бива да се съобразяваме с околните как да ги кръщаваме.
Нищо лично, не се обиждай, явно просто не мислим еднакво.
   bouquet

# 1 154
  • Мнения: 2 172
Наречи ме старомодна и каквато искаш, но не ми звучи добре.....исках името да е българско, не славянско или гръцко(по образование съм филолог и повредена в това отношение) и според мен  това е хем хубаво, хем нормално, хем не се среща често - сред неговите връстници и приятели е единствен....

О.К., това е твоя избор, ама защо да не уважаваме избора на другите?
Ами ако мъжът ти беше, да речем Енрике Иглесиас  Wink, как щеше да ти звучи синът ти, с това хубаво име Борис - Борис Иглесиас?
И щеше да ти е грозно ли?
Не е така, всеки си гледа от своята камбанария, но аз съм на мнение, че децата са си наши и не бива да се съобразяваме с околните как да ги кръщаваме.
Нищо лично, не се обиждай, явно просто не мислим еднакво.
   bouquet

Не е мой цитата,но все пак да кажа.

Ако мъжът ми се казваше Енрике Иглесиас,със сигурност синът ми нямаше да се казва Борис.
Първо,защото мъжът ми нямаше да го позволи и второ,защото аз никога не бих и настоявала за подобна нелепост/при все,че мъжът ми е чужденец примерно/.

А ситуацията ,която обсъждате е съвсем различна.Никой не е чужденец и името е въпрос на личен избор в случая.И това име подплатено с типична българска фамилия,просто звучи странно/поне за нормалните уши  Mr. Green /. След времето детето може да се притеснява,да не го харесва...да укорява родителите си....да му се присмиват...и т.н и т.н. все детински изцепки.

Съгласна съм напълно с това,че хорското мнения не бива да ни вълнува чак толкова.
Но все пак не живеем на самотен остров и сме част от това общество и не може всеки да прави каквото си поиска и да няма съответно "за" и "против" за избора му.Въпрос на ценности,възпитание,мироглед и т.н.  Peace
На един му харесва и го намира за смело и оригинално,за друг пък е пълна изгъзица и нелепост.Въпрос на гледна точка.

Общи условия

Активация на акаунт