Спешно. Повръщане и разтройство при 3 годишно дете

  • 53 238
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Уфф не свършиха ли тез ентеровируси  Sick

Бързо да оздравяват дечицата, иначе:

1. За повръщане: натриев цитрат и хомеопатични свещички (последното ако няма разстройство). Помага и вода с лимон.
2. За разстройство: хидрасект и ентерол.
3. За оводняване: хидратин алфа 1 прахче се разтваря в 1 литър вода и се дава по лъжичка на пет - десет минутки.

И диета Sad

# 16
  • Мнения: 1 877
А друго,което ме притеснява е ,че ръчичките са му много студени,рзстройството се засилва и не сваля Т - само от Нурофена,но я смъква до 38 и това е...Уфффф!!!

# 17
  • Мнения: 1 877
....а ,забравих - акото му има една особена миризма на вкиснато....
Моля,чакам мнения на мами,които са се преборили с това чудо!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
А друго,което ме притеснява е ,че ръчичките са му много студени,рзстройството се засилва и не сваля Т - само от Нурофена,но я смъква до 38 и това е...Уфффф!!!

Изцеди му лимон - хем киселото пресича, хем витамин "С".

# 19
  • Мнения: 1 877
Благодаря Нати!Давам му вит. С на ампули,а лимон досега никога не е вкусвал...Да не вземе да му стане нещо от него?

# 20
  • Мнения: 4 668
И аз да питам ... моят син няма никакви признаци на болест , обаче не можем да се справим с това разстройство  Confused . Водих го и на лекар - казват детето ви не е болно , давайте му ентерол и на диета  Sick
Добре , спазвам всичко - давам му пектин , чай от шипки , лечебна Хумана - ОК оправи се . Тъкмо се успокоя , че всичко е наред и пак разстройство като вода просто ... най - често сутрин . През деня няма нищо ...
Съмнявах се , че е от АМ - спрях го - същата работа .
Утре ще му правят изследвания .
Писна ми вече . Близо месец не мога да го закрепя , а докторите казват - не е вирус , не е болен ... Какво е тогава ?Някой има ли идея ?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз да питам ... моят син няма никакви признаци на болест , обаче не можем да се справим с това разстройство  Confused . Водих го и на лекар - казват детето ви не е болно , давайте му ентерол и на диета  Sick
Добре , спазвам всичко - давам му пектин , чай от шипки , лечебна Хумана - ОК оправи се . Тъкмо се успокоя , че всичко е наред и пак разстройство като вода просто ... най - често сутрин . През деня няма нищо ...
Съмнявах се , че е от АМ - спрях го - същата работа .
Утре ще му правят изследвания .
Писна ми вече . Близо месец не мога да го закрепя , а докторите казват - не е вирус , не е болен ... Какво е тогава ?Някой има ли идея ?

Може да има някакви бактерии. Пуснете микробиология.

лимон досега никога не е вкусвал...Да не вземе да му стане нещо от него?

Нищо няма да му стане. Има ли някакви алергии? Дай му мъничко първоначално - в чая или сока. Все някога трябва да го опита...
Калина не обича чист лимон, но аз й изцеждам в сока и замаскирам киселия вкус с малко мед.

# 22
  • Мнения: 177
Много е гаден този вирус. Заредете се с търпение. Малката вече взе да се оправя, поне придоби нормалния си розов оттенък на лицето, ама е станала кожа и кости. 3 дни не яде нищо. След това го хвана мъжа ми, който го изкара по-леко за 2 дни. Тази сутрин каката се събуди и започна яко да повръща..направо откачам вече. Сигурно аз съм на ред.. Sad

# 23
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
За Т нурофен или панадол.При нас лично Нурофена не ни действа.За разстройството смекта и Ентерол.
Давала съм и сок от дренки.

Когато синът ми го кара този вирус преди месец,при нас започна посред нощ.Нищо му нямаше като си легна, и някъде към 2.30 започна да кашли,докато не се събуди от кашлицата с рев и не започна да повръща.Като го пипнах целият гореше.Т. му беше 39,4

Синът ми освен всичко е доста страхлив и като вземе да повръща изпада в ужас.Наложи се баща му да го държи на ръце цяла нощ,докато траеше повръщането му.
Всичко мина за около 3- 4 дни.Дано се оправите бързо.

# 24
  • Мнения: 1 877
Ух,да минава вече,че....!Дарин е вече на инжекции - Амикоцин,защото не можем да овладеем разстройството (милото на нищо не прилича,а и дупето му е подсеченооооо).Снощи и Боян повръща и дриска цялата нощ,сега и аз имам Т. Много са отпаднали и кисели...Дано мине скоро!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Ух,да минава вече,че....!Дарин е вече на инжекции - Амикоцин,защото не можем да овладеем разстройството (милото на нищо не прилича,а и дупето му е подсеченооооо).Снощи и Боян повръща и дриска цялата нощ,сега и аз имам Т. Много са отпаднали и кисели...Дано мине скоро!

Съчувствам ви  Hug

Наистина е много гаден вирусът  Rolling Eyes Калина лежи непрекъснато, нещо, което не й се е случвало досега, а е карала и друг път тежки грипове. Бълнува постоянно насън и като повръща, също ужасно се плаши. Добре, че овладяхме повръщането.

# 26
  • Мнения: 351
Pipinka, ако няма признаци на болест се пробвай да го сложи6 на диета - не давай мляко (нито прясно, нито кисело ) докато не се стабилизира стомаха ( около седмица ), запо4ни само с ориз на първия ден, на втория прибави картофи, на третия ябълки и банани примерно, все храни, които затягат. Като се пооправи му давай всеки ден кисело мляко за регулиране на флората. Като цяло е хубаво да му направите и изследвания, за да се види каква е при4ината.

# 27
  • Мнения: 21
При разстройство и повръщане, най важно е първо да се спре повръщането.
НАТРИЕВ  ЦИТРАТ действа изключително добре- това е като сироп с лимонов вкус.
Ако детето не го приема - СВЕЩИЧКИ (Супозитории ) ВОМИТУСХИЛ  С.   
Това е хомеопатично и  също действа. Успоредно с това  и ХИДРАСЕК.  УСПЕХ!

# 28
  • Мнения: 1 984
два - вече три дни... посявка няма нали? не даваите гентамицин през устата - това е опасно! обсъдете включване на венозни рехидратиращи разтвори.

# 29
  • Мнения: 224
И ние искарахме вируса с повръщане,разстройство и температура.Личната ни лекарка ни изписа да пие глюкоза,за да не се обезводни,но дъщеря,която е на 1 г. и 11 месеца,не искаше да я пие.Аз купих едно степче за разтваряне и и сипвах по малко в шишенцето с глюкозата и по този начин се оцветява и ароматизира.Имаше успех,започна да пие глюкозата,поне не се притеснявах,че ще се обезводни и че не иска да се храни.Глюкозата се пие като по на 20 мин. се редуват по 10 мл. глюкоза и 10 мл. вода.Отделно лекарката ни изписа и прахчето против разтройство Enterol 250-по 1 прахче,разтворено в 20 гр вода на 12 часа.Против повръщането ни изписаха хомеопатичният продукт Вомитусхил С - 3 х 1 свещичка и Гентамицин 0,040 ампули-по 1 ампула на обяд.Това е. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт