Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
на подобни рекламни манипулации не се поддавам. щом съюзът на дерматолозите може да препоръчва хед енд шолдърс, не вярвам на нито една реклама, която се осланя на подобни препоръки.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Какво се чудиш как може лекари да го препоръчват!Всичко си е реклама и парииии,парииии!Затова е изнесена хранителната информация на опаковката на продукта,за да може всеки да си прочете и да реши сам дали да го дава.

# 17
  • Мнения: 133
Не консумирам НИЩО на Данон, камо ли да дам на детето си - това са само химикали... Не мисля, че е вманиачаване да не искаш да консумираш оцветители, консерванти и други химикали, още повече, когато ти ги пробутват за много полезната и витаминозна храна "основа за здравето на всяко дете" - направо си е подсъдно според мен!
Гледайте пак "Вътрешен човек" - никой не е знаел, какви химикали слагат в цигарите и че човек се пристрастява и от тях се умира, защото става въпрос за много пари
Съжалявам за силното сравнение, но при Данон нещата седят по същия начин, лъжат защото става въпрос за много пари

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Давам от време на време Данонино. Избягвам да правя разбор от А до Я на всяко нещо, което купувам и давам на детето. Не е здравословно  Crazy

# 19
  • Мнения: 332
Аз давам 1-2 до 3 пъти в седмицата.Като сме навън ми е малко сложно с плодовете.Не се бях замисляла за захрта,но невероятно много ми се вижда,ако е истина разбира се.
Ами ако гледам колко въглехидрати има в едно обикновенно кисело мляко, тук са 4 пъти повече, няма какво да е, освен захар, подсладителите не са с толкоз много калорий

Какво се чудиш как може лекари да го препоръчват!Всичко си е реклама и парииии,парииии!Затова е изнесена хранителната информация на опаковката на продукта,за да може всеки да си прочете и да реши сам дали да го дава.
Да, права си, но дали има изнесено в хранителната декларация, колко % са все пак плодовете, съответно дали има есенция и оцветители. и т.н. То би трябвало да пише и съдържанието на нишесте, сухо мляко и т.н............ама не

Е да, ама да му се невиди, не би трябвало лекари да си залагат толкова нелепо главата - здравословна и балансирана храна (да, полезни елементи има, но в никакъв слувай не е балансирана храната) А едва сега се загледах и в опаковката, ТО И НА НЕЯ ИМА ЗНАКА НА бЪЛГАРСКАТА ПЕДИАТРИЧНА АСОЦИАЦИЯ  #Crazy newsm78

Лошото е, че  много детски храни привличат със шарени опаковки и весели формички, защото нашите деца гледат с очите на такива, и виждат само весели картинки и шарени цветове. Абсолютно същото е и положението с шоколадовите корнфлекс-ове, детските бисквитки и т.н. , пише, че има добавени витамини и други полезни елементи, и това привлича и нашия поглед, а декларацията за съдържанието остава на заден план. И никой не мисли за децата ни, а за печалбата.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 22:18 от Aleksi

# 20
  • Мнения: 941
Тепърва децата ни растат,непрекъснато ли ще сме с тях,вторачени в това какво си слагат в устата?Не взимам толкова насериозно нещата.Да,съгласна съм,че е реклама и пари.Давам то на детето 2 или 3 пъти седмично,той умира за него.Всеки сам си преценява

# 21
  • Мнения: 19 302
Абсолютно същото е и положението с шоколадовите корнфлекс-ове, детските бисквитки и т.н. , пише, че има добавени витамини и други полезни елементи, и това привлича и нашия поглед, а декларацията за съдържанието остава на заден план. И никой не мисли за децата ни, а за печалбата.


малко офф:
гледах едно предаване в Германия и някакъв хранителен експерт се изказа,че ако се гледа колко са здравословни корнфлейксовите,трябвало всички да ги забранят,защото съдържали много боклуци.съвсем от всичко човек не може да се предпази.може само да намали вредата.

# 22
  • Мнения: 1 230
Изречението "Препоръчва се от..." винаги е свързано с плащане на определена сума към съответната браншова организация. В случая Данон са платили на БПА. Ако се заслушате има и други подобни реклами - на пасти за зъби, шампоани и т.н. Елементарна уловка за елементарни потребители.
Тъй че, alessia, "препоръката" в рекламата не е препоръка в действителност, затова не се ядосвай  Peace

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не мисля, че педиатрите препоръчват Данонино в буквалния смисъл, всичко това е рекламен трик, и както казват по-горе, въпросът е финансов.
Давам на децата си само обикновено кисело мляко, без разни екстри, изяждат го най-често под форма на таратор, но и така го пият, даже малкия се е научил да вади кофичка от хладилника, да я пробие, да пие от нея и ако млякото е гъсто и не тече много - да вземе следваща кофичка... Но никога не е пил мляко със захар...
Ако ще ядат кремчета и подобни, то по-добре да са домашни.
Иначе коментара ти относно въглехидратите не е много точен, в млякото има и лактоза, млечна захар, която също е въглехидрат. От друга страна подсладителите от типа аспартам не са въглехидрати от биохимична гледна точка, а са сходни с белтъците.
Но като цяло си права - гадно е да се ползва институция като педиатричната асоциация за рекламен трик.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 23:09 от firebird

# 24
  • София
  • Мнения: 210
Не давам Данонино и не консумирам никакви продукти на Данон. Но пък страшно се възмущавам от рекламите им. "Здравословна основа за всяко дете" ? Как ли пък не! Да не говорим пък за Данон Баланс  Close
Не знам подробна информнация за БПА, но покрай хилядите реклами с "препоръчва се от" в едно предаване бяха направили разследване за това как всъщност може всеки да си създаде фирма, наречена "Асоциация на българските педиатри" или нещо от този сорт и да си препоръчва каквото му душа иска.
Но специално по повод рекламата на Данонино се чудя дали в Щатите биха могли да осъдят фирмата за подвеждаща реклама.  newsm78

# 25
  • Мнения: 4 546
ами за мен е недупостимо една асоциация от експерти да препоръчва даден продукт, ако той не притежава рекламираните полезни свойства или е вреден. това не е просто рекламен трик, а гадна манипулация. не е редно и някаква лелка да сложи бяла престилка и да рекламира космодиск. но поне 1 "лекар" като ти го препоръчва, някак много по-лесно можеш да отхвърлиш препоръката. докато ако даден продукт е одобрен от асоциация на специалисти, нещата стоят на съвсем друга плоскост.
иначе е ясно, че всичко е за пари. но това не е причина да приемем усмихнато факта, че се опитват да продават по този начин и злоупотребяват с доверието на потребителя.
а на стоките може и да има етикети, но аз лично не винаги мога да се ориентирам точно какво съдържат. освен това, не е редно да се приписват на продукта свойства, които не са му присъщи.

преди време бях чела, че в щатите по някакъв начин се регулира това, което се рекламира. примерно, за да рекламираш, че крем намалява бръчките 100%, то той трябва наистина да ги намалява някакъв значителен процент . до колко е вярна информацията, незнам.

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За заблудата в етикетите има и други трикове - примерно "обогатен с вит. С" вместо "Е (не помня кой номер). И хората се радват, че има витамин С, вместо да се замислят, че синтетичната аскорбинова киселина е от "онези" добавки...

# 27
  • Мнения: 1 910
Защо пък тези грамове въглехидрати да са задължително захар?
Какво е точно съдържанието на етикета?

firebird, витамин C  си е аскорбинова киселина и обратното. Те са химически идентични и било то от естествен източник или синтезирани влянието им на биологично ниво се счита за едно и също. Моля за допълнителна информация от твоя страна оборващо горното.
И не всички Е-та са опасни.

А моркови хапвате ли? Грейпфрути? И въобще идея имате ли си какво купувате в магазина? Колко е прясно, колко е чисто...

Живейте по-спокойно, така или иначе от едно се пазим, друго ни застига...

# 28
  • Мнения: 1 044
Моето дете не харесва Данонино и не купувам. Обича айрян, кисело мляко с лъжица мед

# 29
  • Мнения: 132
Най-искренно се надявам българските педиатри да знаят наистина, че го препоръчват на децата Laughing Да не стане пак като минералната вода с розов етикет(не се сещам на коя фирма, май "Девин") Пак не се сещам в кое предаване бяха питали българската асоциация и те казаха, че такова нещо при тях не е регистрирано!!! Такива производители са за #2gunfire А и ако не переш с точния прах не си добра майка. Отдавна се каня, а може и някой да го е направил вече, да се направи искане до министерството на здравеопазването. Би било хубаво да знаеш какво ядеш, кой го е направил и т.н. Поне това да е задължително за детските храни. За голямо съжаление има и неточна информация върху опаковките!!! Понеже е задължително да има стикер - има, но много често там има свободни съчинения. Ако случайно имаш познания по някой друг чужд език вижда6 неточностите в превода, а ако нямаш? На едни бисквитки бяха счели за ненужно да напишат, че има смлени орехови ядки и едно детенце, което милото е алергично към тях си пострада.  Crazy
Какво ще кажете, мили мами? Да направим една голяма темичка и да пратим където трябва!

Общи условия

Активация на акаунт