Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
ЗА торбичките нали имаше специална ЕКО-кампания. Или нещо подобно.
Жозефа, от бъркалки не се спестява за Мерцедесче.  Wink
Но от осигуряване на минимална-със сигурност.

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Обикновено пазарувам по много неща наведнъж. И много се дразня, като ме попитат "Торбичка ще желаете ли?". 
Ами, да, ще желая. Да не мислите, че мога да събера всичко в ръцете си. И моля, не ми слагайте белината до месото, нито пък при хляба. Благодаря.
И следва "Ама торбичките ВЕЧЕ се заплащат по 0.20ст."

Тук вече ми идват много цветисти изрази наум, но като гледам продавачките какви са смачкани от живота, решавам да ги запазя за кучето на съседа. Дето все ме лае, ама аз на него ......... майката.

А това за амбалажната хартия от едно време е много интересно. Не за друго, ами вече трудно се намира, пък и никак не е евтина.

# 17
  • Мнения: 6 417
Щом в кафе-сладкарницата на доста известен 5-звезден хотел в София видях умряла нощна пеперуда на съвсем видно място, какво остава за обикновените заведения? (в темата за фобиите писах, че имам фобии от пеперуди, а от нощни пък пехтен). Брррррррр  newsm43

# 18
  • София
  • Мнения: 6 210
Пресен пример от тази сутрин! Утре съм на питка на едно бебче и решавам, че за подарък ще купя от бебешките шезлонгчета. В 10,15 бодро влизам в магазин Штъркел  - общо взето сравнително голям магазин за бебешки и детски принадлежности /от бодита до креватчета и колички/. Влизам в помещението, в което са изложени стоките, които ме интересуват и почвам да разглеждам. 10 мин. зяпам и искам да питам за цветовете,  ама никой не идва... Ми хубаво, ще ида аз до някоя продавачка си мисля и съответно го правя. Изтъпанчвам се пред едно девойче зад щанд и учтиво казвам коя стока точно искам да разгледам и да купя. Да не си помислите, че ми помогна, нееееееее! Като викна тая девойка не по мен, а по колегата, който отговарял за този отдел..., ама няма такова викане, последвано от размяна на любезности между двамата и доста груб скандал, отврат  Sick  А клиентите стават свидетели на тоя цирк, жалко, мноооооого жалко!
Работила съм в сферата на услугите и търговията. Ми не е пък чак толкова трудно, ако не можеш да си добър търговец, то поне да се опиташ да си културен такъв!!!

# 19
  • Мнения: 2 556
От лошото обслужване ли ще се възмущаваме, или от това, че някои спестовни хора карат мерцедеси не разбрах аз. Точно в момента хубавото е, че където не ни харесва, не сме длъжни да ходим. Аз не стъпвам в заведения и магазини, които са ме впечатлили за лошо. Но в интерес на истината и никога не съм си правила сметка кой, кого и как осигурява и от какво спестява... от това просто няма как да ми стане по-добре примерно.

# 20
  • Мнения: 6 417
Жозефа, кое е това известно заведение на централно място, където ти предлагат закуската в амбалажна хартия? Ти ме уби.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 5 370
От лошото обслужване ли ще се възмущаваме, или от това, че някои спестовни хора карат мерцедеси не разбрах аз. Точно в момента хубавото е, че където не ни харесва, не сме длъжни да ходим. Аз не стъпвам в заведения и магазини, които са ме впечатлили за лошо. Но в интерес на истината и никога не съм си правила сметка кой, кого и как осигурява и от какво спестява... от това просто няма как да ми стане по-добре примерно.
Аз си го написах в първия постинг, но после разговорът тръгна в посока "обслужване в търговията/хотелите/ресторантите.
Ето: "Та...за какво ви разказах тази случка. Имам усещането, че това е визията на 70-80% от българския бизнес. Независимо на какво ниво са "икономиите". Едни икономисват от салфетките за сандвичите, други-от квалифициран персонал, трети осигуряват на някакви смешни суми, а четвърти.....изобщо не плащат с месеци. Обаче хората пак ходят да им работят."

Шушонче-заведението не е суперлъскаво, съвсем обикновено е, но за сметка на това-ОТ МНОГО ГОДИНИ.

# 22
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обикновено пазарувам по много неща наведнъж. И много се дразня, като ме попитат "Торбичка ще желаете ли?". 
Те са длъжни да те попитат, защото, в случай, че не ти се дават 0.20 лева, не стотинки, за торбичката, може да си носиш. Да не те питат би било равносилно на това да ти напъхат една кутия цигари в торбата и да поискат да си я платиш - това е стока и тя се купува по желание.

# 23
  • Мнения: 2 556
Ами няма как българския бизнес да не отразява голяма част от българската действителност - български е все пак. Спестовността на българина е пословична за голяма част от населението, няма как да изчезне при бизнесмените, нали...

# 24
  • на село
  • Мнения: 3 920
А по морето тези ситуации са най-фрапиращи и забележими...

Ооо на морето   Mr. Green -"умирах от кеф" понеже във всички заведения дават приборите
и 1/2 салфетка,
е да му се невиди, то голяма икономия, голямо чудо, някой си играе специално да цепи всяка салфетка на две.
С малко дете да се чудиш как да я забършеш с тази половина.

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?

# 26
  • на село
  • Мнения: 3 920
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?

Нося си -да и въпреки това, ме дразнят половината салфетки.
Още нещо да те интересува какво си нося  Mr. Green.
И да съм споменала, че става само въпрос за плажни заведения.
И аз не се заяждам, само имам свободно време и ти отговарям

# 27
  • Мнения: 5 370
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?
Mърморанич, себеуважаващите се заведения никога не унижават клиента да се моли за:допълнително захарче, салфетка, сол, и т.н. Те просто се СЛАГАТ на масата и толкоз.

# 28
  • Мнения: 2 401
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?

Ми то и кенефите да си помъкнем, щото не можем да разчитаме на тях из плажните заведения.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
Жозефа, кое е това известно заведение на централно място, където ти предлагат закуската в амбалажна хартия? Ти ме уби.  ooooh!

Мислих, мислих и го измислих..... За арабите на Попа ли става въпрос?
Ако да, темата е малко "изсмукана" защото салфетките са им най-малкия проблем..... но пък е вкусно де Simple Smile и често похапвам там, въпреки хигиената

Общи условия

Активация на акаунт