Струва ли си?

  • 2 281
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
TINA.K, отговорът ми беше към авторката на темата, чиято ситуация е съвсем различна от твоята, изобщо не касаеше теб, съжалявам че си загубила толкова време да ме репликираш. Струва ми се, че ти не си ме разбрала и/или прочела правилно. Цитатът от теб използвах единствено, за да изразя съгласие с изтъкнатата причина като една възможност за честите боледувания. В този дух бяха и съветите ми към авторката Sarabia и все още се придържам към тях. Непотърсени съвети не бих си позволила да давам във форум.

# 16
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Мария, тъй като си ме цитирала, реших, че към мен се обръщаш. Очевидно грешно съм разбрала, за което моля да ме извиниш.  Hug

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Tigercheto
.........................................
Цитат
значи според теб и аз съм направила 'грешка' ..аз купих Киди ...и не трябва да го давам така ли?

 Този сироп не е хомеопатичен, а просто сбор от витамини.  Peace

 За киди-сиропа виж тук:  http://archives.bg-mamma.com/archive/000/055/870/55870/55870.html

# 18
  • Мнения: 175
Maria ST,благодаря ти за съветите, но в  нашия случай съм сигурна че проблема не е в детската градина,за да  го спирам.Напротив, когато ходи през седмицата е много жизнен и весел,само  дето и вирусите ги носи оттам.Много често на 4-тия ден вече е с температура. Една  позната ме посъветва  да отидем да го  прегледат за  трета сливица,  ако някоя от  вас има опит със откриването и -моля да сподели...Понякога спи с леко отворена уста, но  според мен е от позата, в която е легнал,тъй като спи на висока възглавница, не е хъркал досега нито в будно, нито в спящо състояние....Познатата ми каза, че дъщеря и не е имала нито един  симптом  за трета сливица,  но я открили.Случвало ли  ви се е нещо подобно?
   И  не на последно място искам  да благодаря на всички, които се  включиха.  :bouquet:

# 19
Струва ми се, че тук пропускаме една подробност, която е сред "скритите" причини за респираторните проблеми при децата, посещаващи детската градина. Препаратите, които обикновено се използват там алергизират децата, въпреки че обикновено се твърди, че са одобрени от съответните служби, контролиращи ОДЗ-тата. Друг проблем е лошата (според мен) вентилация в градината. Винаги когато вляза сутрин, почва нещо да ме души. Представете си как се чувстват децата, които са там по цял ден!!! Представете си при лошото проветряване какви "буби" се въдят във всяко едно ОДЗ.
Опитвала съм се да убедя директорката експериментално в групата на дъщеря ми да пробваме с аромалампа и подходящо етерично масло, което да унищожава болестотворните организми. Рече, че трябвало да вземе становище от ХЕИ. Познайте дали това се случи?!  #2gunfire Но в същото време децата ни дишат изпаренията от убийствените дезинфектанти, които най-вероятно сриват имунната им система.  #Cussing out
Принудих се накрая да съм постоянно нащрек и атакувам зимните проблеми къде с ароматерапия, къде с хомеопатия, къде със собствения си енергиен модулатор, който оставям да "спи" при детето, когато имам някакви съмнения за предстоящ проблем.
Зима иде и от това не може да се избяга. Докато в нашенските детски заведения не се научат да взимат алтернативни мерки, д.... да им е яко на майките, които не искат да си тъпчат децата с антибиотици и др. боклуци, но това е положението.  newsm78
Призовавам всички трезво разсъждаващи родители винаги да търсят първо алтернативата, за да спестят и на децата, и на себе си последствията от методите на традиционната медицина.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 866
Sarabia, като те чета все едно аз съм го писала. Обаче аз не се съмнявам в това дали да лекувам децата си с хомеопатия. На мен съмненията ми падат основно върху хомеопатите. А като те гледам, че си във Варна, не се учудвам, че са те налегнали такива мисли и чувства. Тук хомеопатите, които се наричат класически действат по някакви методи, които мен отдавна ме озадачават, ама нали всички ходят при тях - и аз да не остана назад. Едва миналата седмица, благодарение на Александър (още веднъж му благодаря), попаднах на хомеопат, който се различава доста от останалите - 4 на брой, които съм посещавала. Не знам колко е добър, не знам дали той ще успее да направи така, че децата ми да боледуват по-рядко (те са малки и според мен при всички случаи ще трябва време докато се изгради имунната им система), но този хомеопат поне не злоупотребява с количествата гранулки, които дава, нито пък натрапва разните му там хранителни добавки. И така като гледам още от първия път постигна доста по-добри резултати само с няколко гранулки приети еднокатно, отколкото другите хомеопати, които ми продаваха по 2 пъти на седмица пълни пликчета с хомеопатични, които децата ми трябваше да смучат по няколко пъти на ден и при това с дни наред. Да не говоря за оборота, който правехме на Аква Сорс. Значи честно казано, даже и резултатът да е същия, поне си казвам че сега децата ми няма да бъдат атакувани с нови и нови дози хомеопатия във всякаква потенции и разновидности, което никак не невинно. Честно казано мисля, че досега само още повече са обърквали имунната система на децата ми и може би ако бях дала само някое друго сиропче и малко чайчета, сигурно децата ми щяха да се справят по-добре с болестите. Така че помисли си дали наистина в хомеопатията трябва да се съмняваш или по-скоро в метода на прилагането й. В този подфорум някои хора са описали основните принципи на класическата хомеопатия. Има закована тема. Прочети я и се опитай да си отговориш на въпроса дали твоя хомеопат спазва поне в общи линии тези принципи. Обърни внимание на принципа за МИНИМАЛНАТА ДОЗА. Според мен точно този не се спазва от много хомеопати. Както и не се отделя достатъчно време за определяне на лекарството. Ако имаш съмнения в метода, моят съвет е да не си губиш повече времето, силите и парите. Търси алтернатива.

# 21
  • Мнения: 175
Lala,
вече  бях започнала да  си мисля, че нещо не е наред при нас, но  май не съм единствената.Не се отказвам от хомеопатията-темата я писах в изблик на отчаяние Embarassed,вече не посещаваме стария хомеопат-имаме си  нов.Като те чета обаче имам чувството че сме ходили на едно и също място (ако съдя по количеството гранули и оборота  на Аквасорс).
Може да си поразчистиш малко пощенската кутия-бих искала да ти пратя нещо на лични.

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lala
Цитат
Така че помисли си дали наистина в хомеопатията трябва да се съмняваш или по-скоро в метода на прилагането й...Обърни внимание на принципа за МИНИМАЛНАТА ДОЗА. Според мен точно този не се спазва от много хомеопати. Както и не се отделя достатъчно време за определяне на лекарството.

 Наред с принципа за МИНИМАЛНАТА доза, бих добавил и принципа за ЕДИНСТВЕНАТА доза!
  Времето за определяне на хомеопатичното л-во, при първата консултация при истинския хомеопат е около два часа, а при неистинския 10 - 15 минути.

sarabia
Цитат

Като те чета обаче имам чувството че сме ходили на едно и също място (ако съдя по количеството гранули и оборота  на Аквасорс).

 Правилно сте забелязала.  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 866
Сарабия, разчистих си пощата, може да ми пишеш. А аз тези дни ще пусна нова тема, за да ви разкажа някои неща.

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Сарабия, разчистих си пощата, може да ми пишеш. А аз тези дни ще пусна нова тема, за да ви разкажа някои неща.

 С нетърпение ще я очакваме!  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 175
 А аз тези дни ще пусна нова тема, за да ви разкажа някои неща.

Ако ще разказваш за грешки  при хомеопатично лечение-и аз имам какво да добавя. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт