защо майката не ходи на кръщането на своето дете?

  • 4 444
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Майката не присъства ако кръщенето се прави преди да минат 40-те дни.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 19:32 от tsveta

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Оооох...всеки ден ново двайсет  Crazy

# 17
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Майката не присъства ако кръщенето се прави преди да минат 40-те дни.

Абсолютно правилно.
Всеки поп ще го потвърди.

# 18
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Най-важното е майката да присъства
на раждането на детето си. После пък
може да си вземе отпуск или да емигрира.

 hahaha hahaha hahaha

Иначе темата е поредните бабини деветини, в кой век живеем все пак

# 19
  • Мнения: 858
Сигурна съм ,че все от някъде е дошло това правило.Ама няма ли някакво осъвременяване на мисленето,църквата...

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
И това за първи път го чувам. Всички майки, които познавам, са присъствали на кръщенето на децата си. Моят син още не е крустен, но определено не смятам да пропусна това важно събитие. Peace

# 21
  • Мнения: 133
...и мъжете създали христианската религия, за да доминират  Joy
Мили дами, Библията е тази, която повелява майката да не присъства на кръщенето, защото е НЕЧИСТА до 40-тия ден, а детето трябва да се кръсти преди това, защото всеки един ден, в който не е кръстено заплашва живота му - това е историята!
... направо е жалко, в какви неща вярват хората  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
Това и  аз съм го чувала, но днес никой не го спазва. Иначе навремето моята кръсница(мн набожна жена) забранила на майка ми да идва и отишла и сама ме кръстила (така и брат ми преди това). И тя така обяснявала, че майката не трябвало да присъства в никой случай...защо не ъсм питала и не ми еказвала...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 734
Никога не съм го чувала това!На всички кръщенета на които съм присъствала майките са си били в църквата!Да изпусна кръщенето на детенцето заради някакви глупави суеверия...да,да,как ли пък не!

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Е,това не го бях чувала до сега!Поредната глупост!

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
...защото вярва в простотии.

# 26
  • Мнения: 4 451
Аз отидох Crossing Arms Laughing

# 27
  • Мнения: 11 004
...защото вярва в простотии.

Мисля да присъствам пък Naughty

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ще ти кажа (вчера защитих дипломната си работа по фолклор  Sunglasses )
Кръщенетата са правени в първата неделя след раждането на детето.
До тогава, майката се е смятала за "нечиста" и е нямала право да влиза в църква (чак на 40-я ден за "чиста молитва")

Надявам се, че съм ти разяснила една отдавна отмряла българска традиция.   bouquet

# 29
  • Мнения: 24
 Според мен това идва от стари времена. Тогава децата са се кръщавали няколко дни след раждането им, а нали майката до 40-ти ден след раждането се води "мръсна" и затова не са я допускали в църквата, съответно и на кръщенето на детето. Нали на 40-тия ден от раждането на детето, майката и бебето ходят на църква за пречистване.
Това съм чувала и така съм си отговорила за себе си. Може и да не са това съображенията.
[/quote]Аз прочетох същото в една статия !Майката не бива да ходи ако кръщенето е преди 40 ден! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт