ако някой знае ...

  • 2 898
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
според мен момчето да си поговори с момичето без да я притиска да предложи първо подкрепата си в отглеждането на детето да и предложи в бг. да направят споразумение пред нотариус което ще му осигури права върху детето в нежелания случай на смърт на майката. това споразумение не влиза в сила без да е представено в германия и там няма от къде да разберат че детето има баща щом майката е жива. и тя ще си ползва помощите. проблема на тези деца е че още не са финансово стабилни и тя се чувства не сигурна за това отказва брак. когато завършат и започнат работа нещата ще се успокоят. момчето трябва да трае до тогава и да се старае да е възможна най близо до тях. това е много време. но надеждата умира последна. а по адвокати сама ще усложните нещата и много пари а на тях парите са им проблема. отидете ли в съд майката няма да иска по вече да знае за бащата даже и втория да спечели делото. дали детето ще е щастливо с уредени д-ти или с неуредени но с разбиращи се и обичащи се родители?????

# 16
  • Мнения: 1 242
Факт е, че ако той не признае детето, няма кой да го гони за издръжка.
В акта за раждане ще бъде вписано: баща - неизвестен, пък бил той и свестен.

Напротив, майката може да го съди.

Оставете момичето да си роди спокойно и не го карайте, за Бога, да абортира.
И аз мога да кажа, че съм забременяла от Дитър Болен, но това няма да ме направи по-богата.

Ако можеш да го докажеш, ще получиш подобаваща издръжка.  Wink
Справка - дъщерята на Б.Бекер, т.е. делото, което спретна майка и.

По същата логика, ако майката може да докаже, че е от него. Wink

Ако не ме лъже паметта, а тя може и да го прави... Wink Б. Бекер накрая призна бащинството без бой и се опита да покаже на света, колко е щастлива новата му "печуърк" фамилия.

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 18:48 от Мамунката

# 17
  • Мнения: 3 423
проблема на тези деца е че още не са финансово стабилни и тя се чувства не сигурна за това отказва брак. когато завършат и започнат работа нещата ще се успокоят. момчето трябва да трае до тогава и да се старае да е възможна най близо до тях.

Глупости, че и отгоре! Ти не разбираш ли,
че не става въпрос за брак, бре, човек, не,
че не са сигурни, не, че затова не искат брак,
ами мацето НЕ ИСКА да споделя родителските
права с бащата на детето! Впрочем, дори и да
са женени, може да поиска да му бъдат отнети,
ако това нарушава правата на детето. Момчето
да трае е тъповата примиренческа тактика. Не
трябва да трае, ами овреме да се посъветва с
квалифицирано лице, за да знае какви права
има и докъде са му отвързани ръцете. Ако няма
юридическа застраховка, да си направи и да не
се мотка с вопли, страдания, колебания и прочее.
Направил е детето (в най-добрия случай), иска да
има права върху него, трябва да си ги търси. Ако
не иска да има права, да се бори, за да не му бъде
натресена издръжката. Мацката, ако е на 30 години,
едва ли е толкова улава и романтична, че да вярва
само на здравия български мускул и на ракията и
салатата. Явно е видяла, че няма да го бъде, и си
е решила да си опече работата. Нека си се обичат,
нека си се глезотят, нека цари мир и любов, но да
си научи въпросният бъдещ баща какво го чака, ако
той е бащата, ако не е, ако има права над детето,
ако няма. Или мислите, че мацката не е проучила
нещата с адвокат. Не се лъжете. Никакво отлагане.

# 18
  • Мнения: 907

По същата логика, ако майката може да докаже, че е от него. Wink

Ако не ме лъже паметта, а тя може и да го прави... Wink Б. Бекер накрая призна бащинството без бой и се опита да покаже на света, колко е щастлива новата му "печуърк" фамилия.


Лесно е това - ДНК тест и готово. Бекер си призна, ама след ДНК теста, преди това отричаше. Sunglasses

# 19
  • Мнения: 1 242
MegiX, предала ме е паметта ми в случая Бекер. Предавам се. Wink

# 20
момичета защо гледате на нещата само от черната им страна аз не казах да се предаде а да пробва със споразумение пред нотариус да си върже гащите. извинете ме за грубия език но на кратко и директно това казват предните ми думи. с уважение към всички ви. та нали в спора се ражда истината т.е. търсения отговор

# 21
  • Мнения: 3 423
Румяна. Стойкова, никой не оспорва думите ти.
Никой не гледа от черната страна нещата. Това,
което всички сме написали, не е плод на чувства,
случаят наистина трябва да бъде разглеждан под
лупа, а момчето, бъдещ баща, колкото по-добре е
информирано за правата си, толкова по-полезно ще
е и за себе си, а защо не и за бъдещето дете. Важно
е как точно иска да се развият нещата и като какъв
да приключи случая - като пълноценен баща, като
донор или като плащащ за цък-цък-язъка бунак.
Любовта е любов, но когато става дума за дете, то
понякога законът е по-силен от всичко. Колкото и
ужасно, че и нелепо да звучи това.

По случая Бекер. И не само по него. Има и други случаи,
когато бащинството се доказва чрез съда. Някои бащи
се укриват, но след време биват привикани и чрез тест
бива доказвано (или отхвърлено) бащинството. Тогава
е възможно да бъдат осъдени да плащат издръжка (но
това е май само ако получават повече пари от майката).

При всички случаи пожелавам здраво дете и добър изход!

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 21:45 от Liska

# 22
права си не оспорвам. той трябва да е наясно със закона, и мисля ще ги устрой извънсъдебно споразумение. то си важи в съда ако е минало нотариус. за да не пречи това споразумение на помощите да го спретнат тук в бг. ако стигнат до такова , наличието на такова само по иби си доказва бащинството като признато от майката. ама това последното го пропуснете да го споменете на майката за да не то каже набързо.говорете и за сигурността която и предлагате с този д-т за детето. за това че ви е грижа какво би се случило с детето ако господ реши и си я прибере. колко ще ви е трудно да докажете роднинство без документ. и как детето би попаднало в приют ,ако се случи най лошото. мисля: всяка майка иска да знае че ще има кой да се грижи за детето когато нея вече няма да я има. от тази страна я атакувайте. колкото и коравосърдечна да е ще отстъпи. постигнете това а то другото ще се нареди по после

# 23
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Леле какви неща стават. Аз немога да си представя, че ще го използва за донор. Ама как така майката няма да даде права на бащата?! -това ми звучи нереално. Ако се докаже с ДНК, че той е бащата, нямат ли равни права?
Liska , направо ме уплаши

# 24
в момента си представя ме най лошия вариант за да го предотвратим нали? то момчето да си настоява да се съберат, но и да си плете кошницата през това време ако ,не я стреснете майката  мисля тя малко по малко ще отстъпи заради детето.

# 25
  • Мнения: 3 880
говорете и за сигурността която и предлагате .......
Laughing
Rumy, и как точно да й говорят, като хем са далече, хем не я познават, хем даже и езика й не говорят Wink
Даже и да изключим тези 3 "неудобства", нали не мислиш, че буклата чака кандидат свекървата и нейната приятелка да й наливат акъл в главата Wink Peace

# 26
да прави сте за езика, ама това момче нали не само знае как да си разкопчае панталона? сега да се заеме и с трудната част. да слуша какво го съветват възрастните и да и говори. да и говори...той е този който може да оправи или развали до край отношенията им. тук майка му и леля му не могат и не бива да опитват друго, освен да говорят на момчето. пред съда е лесно ако човек има пари и нерви/ днк , обиди, мръсни ризи, злословия= омраза един към друг. и защо за един документ! /ами той щом може да прави деца , щом я е убедил да се съгласи тя без кондом. сега да я убеди тя да признае по някакъв начин.да действа че времето си лети и ние докато обсъждаме кой как да постъпи и докато той събере смелост да защити себе си и детето. тя вече може и да си е изключила телефона. а ако той не и говори човешки и с любов може и да получи възбранителна заповед да контактува с нея. ролята на майка му и леля му тук е да му дадат правилните съвети навреме. да са в течение на всяка разменена дума по между им за да го напътстват какви да ги къдри натам.
останалите как мисли те по въпроса?
не мога да твърдя че съм права, аз говоря от моят ъгъл, така ги виждам нещата.
с уважение към всички!!!!!

# 27
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
С уважение към всички,  Mr. Green  но не смятам ,че едно дете може да бъде причина да събере двама човека за съвместен живот!
Румина, не прочете ли ,че мацката му е разправяла, че е на противозачатъчни.Момчето,откъде да знае каква изненада ще му поднесе.Да не я следил всяка вечер, дали си взима хапчето или не!

# 28
  • Мнения: 11 315
Леле какви неща стават. Аз немога да си представя, че ще го използва за донор. Ама как така майката няма да даде права на бащата?! -това ми звучи нереално. Ако се докаже с ДНК, че той е бащата, нямат ли равни права?
Liska , направо ме уплаши
Кое те учудва? Ти знаеш ли колко е зле Германия с генетичното разнообразие след втората световна, та чак да не можеш да си представиш да използваш някого за донор.
Да не споменавам факта, че Хитлерюгенд са били разпращани по села и паланки да спасяват арийската раса с масово осеменяване и че половината германци са роднини до 2 коляно.
Интересно ми е развитието на случката.
Приятелката да даде повече сведения, че то така можем да умуваме до второ пришествие, а нещата да изглеждат по съвсем различен начин.

# 29
вълшебница, подкрепям те , и ще си трая докато приятелката на бъдещата баба допълни с нещо.
шехи, а за противно- зачатъчните те не гарантират100 процента. та и той си е виновен като във века на сипн-а не си е сложил гума.  а най ефикасно е вънка и да се не повтаря до 2-3 часа. ама кой да му го каже на момчето а? родители разчитат на учители, учители казват това си е на родители ангажимент. сега да не търсим виновни а да търсим ИЗХОД за това момче.

Общи условия

Активация на акаунт