Как може да се провери дали пъпната връв е увита?

  • 10 301
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 408
Хм, а моята доки беше абсолютно убедена, че не може да се види, понеже и аз и зададох същата питанка. Аз ще раждам живот и здраве октомври и се чудех и за това. Тя каза, че пъпната връв е пихтиесто образувание, което нямало как да се види на ехото. Всичко ставало ясно на самото раждане, което не ме успокои много...  Sad

И моята така ми каза, може да са ни излъгали, досещам се защо.
 #Cussing out
Това,че пъпната връв не се вижда на ехографа е пълна ЛЪЖА!!!Мога да докажа твърдението си:Ехографията (ултразвуково изследване) - приложение и основни предимства
Ултразвуковата диагностика се прилага вече години наред в клиничната практика. Тя е широко популярен метод на изследване във всички клонове на медицината - от кардиологията до акушерството и гинекологията. Основните предимства на изследването чрез ултразвук са следните:
големи възможности за точност и надеждност на диагнозата
удобство за изследвания и изследващия
неинвазивност
Приложението на ултразвука в акушерската практика е многостранно - фетална биометрия, откриване на структурни аномалии, фетална ехокардиография, измерване на кръвотока на матката, плода и пъпната връв.
Ултразвукът дава възможност за проследяване състоянието и физиологичните промени на яйчниците при стерилитет, като в тези случаи трябва да се изтъкнат огромните възможности на доплеровата методика.
Друга важна област на приложение е ехоконтрастното изследване под ултразвуков контрол - съвременен безболезнен метод за проверка на проходимостта на маточните тръби.-това е статия от един сайт.
Моят съвет към вас е да потърсите друг специалист за преглед на ехограф!
УСПЕХ Wink

# 16
  • Мнения: 4 111
Лалка, благодаря за информацията! За мен вече няма значение, но ще имам това предвид при следваща бременност!

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Би трябвало да се вижда. Щом могат да видят някои вътрешни органи....

# 18
  • Мнения: 2 908
Моята девойка е родена на 22.11.2006г LaughingИ беше с двойно увита пъпна връв вързана на възел около врата-раждах я 22 часа и никой не видя нищо #Cussing out,дори никой не реши да ми направят секцио....нямам думи,а колко още такива майки знам...Би трябвало да се вижда,но си зависи от лекаря.

# 19
  • Мнения: 817
Валентин също се роди с 2 пъти увита пъпна връв около вратлето и 1 път около телцето. ooooh!На ехографа не се видя,но доки предположи ,че е така,защото коремът ми не слезе изобщо надолу.Раждах планувано секцио .

# 20
  • Мнения: 1 317
Моят лекар предположи, че връвта е увита и съдеше за това по тоновете. Незнам дали го е видял на ехографа.
Роди се с двойно усукана около врата и силно скъсена връв. Раждането беше секцио.
Успех.  Peace

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят лекар предположи, че връвта е увита и съдеше за това по тоновете. Незнам дали го е видял на ехографа.
Роди се с двойно усукана около врата и силно скъсена връв. Раждането беше секцио.
Успех.  Peace
Аз смених поисках второ мнение седмица преди раждането, и това спаси бебето ми. Беше с двойно пристегната пъпна връв около вратлето, затова веднага назначиха секцио. Роди се лилав като патладжан.

# 22
  • Мнения: 433
Принципно пъпната връв се вижда на ехограф, зависи кой и как гледа. На фетал.морфология така ми показаха 3-те кръвоносни съда във връвта - което означавало добро кръвоснабдяване на плода. Ако е 1 - било проблем.
А от последното ми ходене при наблюдаващата ме гинеколожка имам и прекрасна снимка на пъпна връв. Нямам скенер в момента да ви я покажа. Жената я направи, защото, както тя се изрази - "толкова рядко може да се хване хубав образ на пъпна връв, та затова я снимах"  Laughing

# 23
  • Мнения: 7 418
   И моето бебе имаше увита пъпна връв около врата.
   В деня на раждането мен ме гледаха на ехограф двама много добри лекари и не са видяли нищо.И само заради губещи се тонове на малчото едната лекарка е била почти убедена,че има проблем -увита пъпна връв.Когато бебето се роди,се видя ,че лекарката беше права.

# 24
  • Мнения: 95
На мен един месец преди да родя ми казаха че беба е с увита пъпна връв по тоновете определиха.  Аз родих естествено и пъпната и връв не беше увита около вратлето и. Всичко беше нормално само дето аз умрях от притеснение един месец.

# 25
  • Мнения: 438
При раждането на синът ми се установи,че е с увита пъпна връв около крачето.Никой нищо не знаеше(изражда ме водещата ЖК).  Whistling

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
Е, вижда се на ехограф, зивиси кой седи зад него и как гледа. Ако не се види на доплер, ходи се на триизмерен, където се вижда абсолюгно всичко и то в дълбочина, триизмарно. Родих с плацента превия, секцио естествено, но всеки месец ме гледаха на ехо, а последния месец 6 пъти, за да следят какво се случва. Докторката ми от 14 поликлиника понеже е с по-лош апарат само като имаше съмнение веднага ме пращаше при колеги, а аз си ходех и при моя доктор в Шейново и после родих при него.

# 27
  • Мнения: 2 908
Хм,ама аз като съм от друг град например,дето не само нямат доплер,ами и не са чували за него и като не ми казват за никакви съмнения,за да се ориентирам да отида другаде,та чак като тръгна да излиза се видя че е на възел дори и се задушава,щяха да ме режат буквално в последните минути,когато главата му беше почти навън,но не излизаше,та те се уплашиха,но аз накрая след куп мъки и молби да ме режат взех че родих(то горкото излезе лилаво и не дишаше,нито прорева-интубираха го-отделно дето беше 2.100,заради тази връв,не е растяло от 7-ми месец)-има некъдърници много на този свят,ама в тези теми все повтарям,че България не е равна навсякъде.После доктора ме успокояваше ,че добре е излязло по-рано(20 дена преди термина),иначе е щяло да се задуши по-късно(ама да се сети да види нещо-няма).Ходих на триизмерен в 20 г.с. в София,ама тогава всичко си беше наред и не съм имала притеснения въобще.
Това е по-скоро апел към бременните-където и да живеете,ходете на триизмерен в друг град,за да сте спокойни-това е.

# 28
  • Мнения: 660
По принцип може да се види и на обикновен ехограф, въпросът е, колко е опитен този, дето гледа, и дали знае какво и как да търси. Следващият въпрос е, че дори и да е достатъчно опитен, трябва да я търси тенденциозно и може да отнеме доста време. Те не си правят този труд рутинно. И те не знаят защо. Поне тези от "Майчин дом", които питах, не знаеха, защо нямат практика да го правят.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 953
По принцип може да се види и на обикновен ехограф, въпросът е, колко е опитен този, дето гледа, и дали знае какво и как да търси. Следващият въпрос е, че дори и да е достатъчно опитен, трябва да я търси тенденциозно и може да отнеме доста време. Те не си правят този труд рутинно. И те не знаят защо. Поне тези от "Майчин дом", които питах, не знаеха, защо нямат практика да го правят.
Абсолютно съм съгласна! Прави ми впечетление че лекарките /без да счита за проява на сексизъм не ги бева с ехографа/ Simple Smile
Аз съм нямала подобен проблем, но на приятелката ми детето се беше омотало , около врата и го видяха, последва секцио...

Общи условия

Активация на акаунт