За американците...

  • 2 672
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 6 167
само много наивини хора могат да мерят тъпотата на този народ с познанията им по география.
работата е там, че нация, която претендира за лидерство,  не поставя вътрешните си проблеми в топ 5 на причините, които ги карат до урните.

малка илюстрация за други аспекти от мозъчната им дейност ето тук:

http://www.youtube.com/watch?v=NMVKnlqls6M

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Айдеееее, всеки си прави тестове и си определя критериите!
Май вече сами не знаят какво мерят и как го мерят. И вече ми се струва мит за българската интелигентност. А колко нови видове интелигентност се навъдиха? Смешна работа.

# 18
  • Мнения: 13 512
И аз смятам, че българите далеч не са толкова  интелигентни, за колкото се смятаха досега, но американската глупост е фрапантна

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Във всяка една държава има глупави хора. Не всяка обаче е толкова рекламирана от други държави като " тези глупави американци".
А и клипчето може да не показва истината. Колко хора са били запитани, и кои са подбрани и как са били подбрани отговорите?

# 20
  • Мнения: 2 849
В коя държава ги няма подобни знаещи ?

А тук редовно ме питат -България ?-О ,да тя е в Русия ......О ,Русия е колкото щата Джорджия  Shocked

Но има и доста хора ,които знаят къде  е България и малко от историята ни  Wink

# 21
  • Мнения: 3 271
Винаги ми е било интересно това с : Не знаят къде е България. Ами много ли са тези от нас, които знаят  къде точно се намират Джибути и Еритреа?

Именно. Мен даже с доста по-големи държави и географски понятия можеш да ме хванеш на тясно и да ме наречеш тъпа. Та не е само до география. Мъжа ми и брат ми са много добри професионалисти примерно, но от политика изобщо не се интересуват, даже странят. Брат ми обича кръстословиците, покрай това знае доста имена, но мъжа ми можеш да го затапиш без проблеми с Кофи Анан примерно, е, няма да каже, че е кафе най-вероятно Simple Smile Та общата култура не е точно същото като интелекта. И наистина ИМа различни видове интелект. На математически и подобни задачи много вероятно ще преборя човек като Валери Петров, но не мога и на пръста му да стъпя като обща култура, духовност и т.н.

Иначе и аз се забавлявах много с тези филмчета още миналото лято. И определено смятам, че за толкова голяма нация имат и много "тъпи" хора. И при нас ги има, но може би са по-малко процентно. Там все пак не малко хора не ходят на училище, а си работят по фермите. Докато при нас все още е задължително.

# 22
  • Мнения: 2 563
Не можах да се сдържа...

http://vbox7.com/play:a94287c8

 Joy hahaha hahaha

РS:Ако е пускано, съжалявам Embarassed

Сътворилият тези субтитри умен ли се пада?!

# 23
  • Мнения: 677
Мноо ясно, че американците са тъпи, а ние сме мега-гига интелигентни. И не, не сме комплексари, никак даже. И подобни филмчета ни карат да се гордеем още повече. Евала, машала, но и баклава!

# 24
  • Мнения: 2 492
Ако на някой му се занимава да спретне една анкета по улиците на София пак ще получи сходни резултати .
Общувам всекидневно по работа с много хора .
Независимо от материалното им положение , възраст и т.н.  всеки ден се изумявам колко ниско интелигентни индивиди има .
Не винаги високо IQ значи богата обща култура , но е добре все пак да имаш някаква и да се интересуваш от повече от една области .
Всеки има дупки в общата си култура , въпроса е какво прави да ги попълни .
А това за Американците , че не знаели къде е България ?!?
А длъжни ли са да знаят ... Вие всяка незначителна , миниатюрна държава ли знаете ?

# 25
  • Мнения: 193
Пак ли? Така се създават легендите. Като тази за супер интелекта на българите, за ефективната ни образователнта система и пр.


# 26
  • Мнения: 738
Еее ама чакайте бе, не ставаше въпрос за това, че само американците са тъпи. Ако имаше филмче за французи, англичани и прочие, щях да пусна него. Изобщо не става въпрос, че на разбираш ли българите кви сме умни и хитри, пък тия кухите американци колко са глупави и невежи... Всички си спомняме как Десислава и Азис спореха коя е столицата на Италия (е, Милано де) или пък на Австралия (Манхатън, да не си помислите нещо друго)... Или тризначките... #Crazy  Посто клипчето е забавно и нищо не пречи да се посмеем малко на техен гръб...  Peace

# 27
  • Мнения: 753
А това за Американците , че не знаели къде е България ?!?
А длъжни ли са да знаят ... Вие всяка незначителна , миниатюрна държава ли знаете
?

Винаги ми е било интересно това с : Не знаят къде е България. Ами много ли са тези от нас, които знаят  къде точно се намират Джибути и Еритреа? Виж, по-скандално е в Европа да не знаят къде сме, но и тогава винаги казвам: какво прави България, за да се рекламира и повече хора да знаят къде е ....

Какви хора сте... споделих че съм била страшно учудена че американците не знаят къде е България...и какво стана...случайно да прочетохте и по-надолу мнението ми??? Но не типично за българския манталитет трябваше да има и подобни постове като по-горе..
Да учудена съм че американците незнаят къде е България, защото във Великобритания, Германия 1996/1998 знаеха, а американците воюваха до нас, и не знаеха къде е България...
защо не се хванахте за истината че 'казват' че Тексас е държава и Лос Анжелис е столица, а се хванахте за географския проблем?
Какво Ви става бе хора?

# 28
  • Мнения: 738
Точно така! Ние тука бази им даваме, от нашите момчета жертваме, поне малко уважение би трябвало да заслужаваме! Обаче проблемът е, че американците не виждат по-далече от носа си...

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
А ти какви точно отговори очакваше, Наоми?
Да, американците са много тъпи, а ние не сме. Във всяка държава има тъпи и умни хора.
А това за базите и момчетата....къде са нашите политици да защитават народа си? Вярно, не е лесно, когато има големи интереси, но не и невъзможно.

Общи условия

Активация на акаунт