Бананова каша?

  • 4 273
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Ако е без глутен можеш да даваш и преди 6-я месец.
Въвеждаш я постепенно,както всяка нова храна.
Да,може да заместваш хранене с кашата-следобедното.

# 16
  • Мнения: 27 524
Ако е без глутен можеш да даваш и преди 6-я месец.
Въвеждаш я постепенно,както всяка нова храна.
Да,може да заместваш хранене с кашата-следобедното.

 Peace

# 17
  • Мнения: 481
Благодаря ви момичета.Ще опитам от днес да започна  по малко.Знаете ли по колко горе долу трябва да правя като мл.?Колкото млякото което пие ли?

# 18
  • Мнения: 3 214
Благодаря ви момичета.Ще опитам от днес да започна  по малко.Знаете ли по колко горе долу трябва да правя като мл.?Колкото млякото което пие ли?

На самата кутия би трябвало да пише  Peace Аз имам бананова на Хумана - на кутията пише:
След 4-ия месец - 135 мл вода, 45 г прахообразна смес (4.5 - 5 супени лъжици); готова порция - 180 г
След 6-ия месец - 150 мл вода, 50 г прахообразна смес (5 - 5.5 супени лъжици); готова порция - 200 г
След 8-ия месец - 165 мл вода, 55 г прахообразна смес (5.5 - 6 супени лъжици); готова порция - 220 г
 Peace

# 19
  • Мнения: 3 314
Аз я дадох за пръв път преди седмица  Peace  Замествам   следобедното хранене с нея  feeding 

# 20
  • Мнения: 503
Започнах да захранвам с каша от 4м.Почнах с оризова,но и с банановата е добре Wink

# 21
  • Мнения: 481
Да,ще опитам да видим как ще понесе на бебо.Тук виждам че повечето захранват с оризова или картофено пюре?!Мога ли да пробвам и с картофено...но по нататък?

# 22
  • Мнения: 1 004
Аз да кажа моят опит. В 4тия месец дадох бананова каша и резултата беше ужасен запек и мъка за детето!
На голямата дадох каша, т.е. заместих ядене с каша на 7мия месец, прие я добре.
Според мен 4 месеца си е малка за каша, аз давах пюрета, с тях нямах проблем, но пюретата са по стария вид захранване.

# 23
  • Мнения: 390
Важното е в кашата да няма глутен. Такива можеш да предлагаш след 6 месец.
АЗ започнах на 5 месеца с царевична каша. Дори на кашите Фризокрем така пише, първо се започва с царевична. Но може и с оризова, както са писали другите.  chef

# 24
  • Мнения: 4 784
Започнах с кашите, когато Калоян беше на 5 месеца, но само ориз и царевица. Бананова въведох към 6-7 месец.

# 25
  • Мнения: 753
Каша дадох в 7 месец

Общи условия

Активация на акаунт