Драма. Моля за съдействие.

  • 4 553
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Подписах... Много тъжно наистина... Cry

Много тъжна истина.... гледам филмана пресекулки, просто не мога на един дъх....  Sad

# 16
  • Мнения: 141
Leny, браво!!
Пусни тема във всички подфоруми, за да я видят наистина всички, защото има мами, които например от раздел "Красива мама " не излизат.
 Hug
това много ми хареса.

# 17
  • Мнения: 141
какво ще бъде развитието,след като петицията събере достатъ4но подписи/те никога няма да са достатъ4ни,но.../

# 18
  • Мнения: 6 167
Гледах филма, първо сама и после с мъжа ми. Да, жестоко е! Потресаващо е! Но какво от това?!? Какво от това, че няколко хиляди майки подписват петиция, като ги няма никакви майките на тези злощастни дечица?! И трябва ли журналисти от BBC да ни показват за мъките на децата и безхаберието на директорите на такива заведения?!?!
Първо няма никаква превенция, за да не се раждат деца с такива ментални и физически увреждания.
Второ държавата също я няма никаква.
Трето има само подписи и отделни инициативи. Добре, че това го има поне.

първо, по принцип си напълно права, но общите разсъждения не променят ситуацията за тези страдащи деца в момента.
в смисъл, те стоят на гърнетата по цял ден в този момент.
само си представи, че докато ние разсъждаваме в посока ' истината', тези  дечица с изпочупени кости, слепи и пр  ги дърпат селските лелки в белите престилки и им бутат огромните лъжици в устите, за да приключват по-бързо.
влачат ги по коридорите като чували, никой не  прегръща никого в този дом. грижата им се заключава в 'миене и хранене'.

че аз  кучето си гледам по-добре - говоря му, разхождам го, пускам го да тича по тревата, гушкам го, оставям го то да се гушка в мен, водя го на лекар, като кихне,  да не говорим за това каква храна яде. признала съм го за ... човек.
това нещо тези деца, тези човешки същетства го нямат дори на 1 процент.

така, че това което можем да направим е да не спираме да подписваме тази петиция и да я разпорстраняваме на всичките си познати. да преместят децата, да накажат виновните.
мен специално 'държавата' не ме интересува - не ми успокоява съвестта това, да знам къде е проблема.
интересува ме това страдание да спре сега.  Cry

благодаря ви, момичета!!! продължавайте, подписвайте, да направим поне това реално!


# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
 Praynig

# 20
  • Мнения: 1 881
Подписах...Не гледах филмчето, страх ме е от това, което ще видя Sad

# 21
  • Мнения: 753
какво ще бъде развитието,след като петицията събере достатъ4но подписи/те никога няма да са достатъ4ни,но.../
?..подписах

# 22
  • София
  • Мнения: 4 025
Подписах, филмчето гледах само малко- реалността е много жестока....

# 23
  • Мнения: 114
Аз мога ли да се подпиша при положение,че нямам 18,т.е. не съм пълнолетна?

# 24
  • Мнения: 2 427
Тези хора не са ли за затвор?!Не мога да го дледам това нещо.Не бих издържала гледката.Деца третирани по този начин.Да си дете,нещо живо,човешко същество и без никаква вина да търппиш подобно зверско отношение и единственото кото познаваш да е непрекъснато насилие....не е за нервите ми на родител.Понякога се мразя за това че нещо не ми достига да осиновя подобни деца и да им покажа че има много други неща на този свят освен ритниците.Ако мъжа ми би могъл да се съгласи на такова нещо бих осиновила,обаче как да го направя,когато той мисли че не можем да се затрупваме с проблемите на другите.Довечера си мисля сериозно да поговоря за това с него.Тука процедурите по осиновяване са нещо невероятно обаче.Освен бюрокрацията трябва да отговаряш на милион показатели,а май ние не влизаме в графата ултра богати...
Не мога да гледам подобни неща.После се чувствам виновна затова че живея толкова по-добре от други,които с нищо не са го заслужили.Подписах,въпреки че реално не знам точно за какво става въпрос.От думите на Лени си изградих бегла представа.

# 25
  • Мнения: 4 621
Подписах. Гледах части от филма...потресаващо е  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 4 447
Аз мога ли да се подпиша при положение,че нямам 18,т.е. не съм пълнолетна?

Да! Както и всичките ти приятели.

# 27
  • Мнения: 4 447
Изгледах го до края на прескулки. Официално мога да обявя, че сме една Европейска Сомалия. Честито братя Българи, лъсна ни лайняния задник!

Що за нещастник трябва да си, че на фона на всичко да удряш децата, да ги третираш по-зле и от куче, да искаш компютър....

Наистина нямам думи, които да изразят цялото възмущение, обида и срам, които изпитвам.
Разпратих и двата филма на всеки, който се сетих, без бременни и млади майки, че гледката е покъртителна.

На фона на това вече всякакви стачки и други негодувания ми изглеждат цинично смешни.
Чудя се следното. Ако някой каже: Имаме пари, но или за дома или за учителите. Всичките пари, които искат за повишаване на заплатите ще се налее в този дом, за децата, за тяхното здраве, обгрижване и т.н.
Интересно ми е тогава какво ще се случи. Учителите ще се откажат ли? Ще се откажат ли всички стачкуващи? В името на тези 70 деца.

А директорката, както и служителите, позволили си дързостта да се почувстват всемогъщи и всесилни над тези деца, да бъдат съдени като серийни убийци.



 

# 28
  • Мнения: 165
ПОДПИСАХ СЕ ,ПРОСТО НЯМАМ СИЛИ И КУРАЖ ДА ИЗГЛЕДАМ ПОДОБНО НЕЩО!!! newsm45

# 29
  • Мнения: 189
Подписах, гледах 10 минути от филма, не мога повече.

Общи условия

Активация на акаунт