аборт

  • 5 680
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 435
Ранна, ранна...ако съм бременна (а май съм) е на 3 седмици. Утре ще видим.



Онази беше в 3та седмица.Ама като че ли най-добре аборта,знаеш ли кво може да ти дойде на главата от тия инжекции.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 942
А няма ли възможност да го оставиш ,че един  ден може да съжеляваш?
Как да ти кажа, в момента ме тресе яка депресия. Едвам се оправям с малкия, много е палав. Само чакам да ремонтират яслата и да го пращам там. Отделно работя с език и от 2г. в къщи съм забравила всичко. Прасто аз не съм в състояние, а и никой не помага.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Там е работата, че аз сама за себе си съм убедена, че ако не го искам наистина няма да се получи. Такъв ми е манталитета, все обичам да планирам. А и не знам честно дали искам друго дете. Мъжът ми ми изслуша доводите и нищо не каза. В крайна сметка всичко се пише на мен. Аз ще полудявам в къщи, така че е редно аз да взема решението. Според детето трябва да е желано и от двамата родители, така е със сина ми. Ако аз съм против и ме поставя до стената, нищо няма да излезе. Все по цял ден ще се натяква на мъжа ми, че той е виновен. Поне добре се познавам, много труден характер съм. Сега когато мие тежко, си казваме че така сме искали и двамата.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не знаеш колко не успокои Благодаря ти

Мира, за да не стане някое недоразумение ще допълня. Другата упойка, която ми предлагаха беше на по-ниска цена и съответно излизането от нея е по-продължително, има гадене и не е много ясно как ще се чувстваш целия ден след това. Така че най-добре като отидеш да питаш за "хубава" упойка. Повече пари е, но поне за мен си струваше. Желая ти късмет.

Красето, на мен в 5 г.с. ми предложиха инжекция, но тя беше за изчистване след спонтанен аборт. Преди това имах един, не спонтанен, пак в 5 г.с. и тогава не са ми предлагали инжекция. Директно вакуум. Като идеш на лекар питай. Чувала съм, че имало някакви хапчета, но дали ги има в България?

# 19
  • Мнения: 1 951
.....и го ''изчишка'' плода.

Много интересно, наистина....

# 20
  • Мнения: 27 524
какво представлява упойката ислед колко време те будят

Мен ме събудиха след няма и 5мин. Упойката се вкарва през вената, исках си от най-чистия вид. Ако се осигуряваш, всичко се поема от касата. Ако не, както мен, цената е 250лв.

Аборти, миоми, се правят с леки медикаменти за премедикация, които приспиват пациента \през вената\ - опиат, после упояването продължава през вената със ВЕНОЗЕН анестетик, който е пречистен, модерен, най-често това е Пропофол или Диприван\млякото в анестезиологията ги наричат, понеже са бял разтвор\, това ми е казано от Карил.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Да и моята упойка беше бяла. Лекарят, който ми я постави каза, че била "най-чистата", каквото и да означава това.

# 22
  • Мнения: 30
При аборт по желание на пациента здравната каса не покрива нищо само изследванията на мен ще ми струва около 100лв днес ще попитам дали мога да си избера упойка.

# 23
  • Мнения: 27 524
А, не знаех... Те май вече винаги слагат от хубавата упойка за подобни кратки интервенции. Ако сама ще си плащаш, мога да те посъветвам да отидеш в Св. София, бившата Тина Киркова.

# 24
  • Мнения: 30
много сложно става не см от София -дано всичко мине добре

# 25
  • Мнения: 4 435
много сложно става не см от София -дано всичко мине добре


Стискам палци всичко да мине добре.Само не се притеснявай и бъди спокойна.

# 26
  • Мнения: 30
  Благодаря!Сега отивам да занеса изследванията на гинеколожката за да насрочи деня на аборта .Утре пак ще пиша.АААА щях да забравя има ли някакви мерки които могат да вземат предварително за да го понесе организма по леко(физически) Thinking

# 27
  • Мнения: 4 435
Трябва да идеш без да си яла и пила нищо,ама ти това може и да го знаеш.

# 28
  • Мнения: 474
Да се включа и аз... в дена на манипулацията не трябва да си яла или пила абсолютно нищо около 5-6 часа преди самия аборт, иначе рискуваш анестезиолозите да откажат да ти поставят упойката! Работата наистина е много кратка и мадамите по-горе са ти обяснили за какво иде реч... Упойката е краткотрайна венозна - обикновено първо слагат обезболяващото после Дипривана /бялото/...Хубаво е след като излезех от клиниката или където направиш аборта да си пийнеш нещо богато на кофеин - я кафенце или количка .... шоколад също - да ти се нормализира кръвното и организма по-бързо да отхвърли д-ето на упойката.... Няма страшно. После АБ и за предпочитане и конрацептиви.... Peace

# 29
  • Мнения: 27 524
дано всичко мине добре

Нормално е да се притесняваш, но всичко ще е наред. Освен това 20-30мин преди началото ти поставят в дупето инжекция, нещо като дрогичка  Mr. Green от която освен, че се отпускат мускулите на матката, се отнасяш на 7-то небе, започваш да се хилиш като тиква и всичко ти е все едно вече, така че споко  Hug
Те ще те предупредят да отидеш гладна  Peace
Носи си обезателно шише с вода, но не пий преди да е минал поне половин час и обезателно не ставай веднага, може да колабираш. Устата ти ще бъде много пресъхнала след упойката, но и това е съвсем нормално. Носи си натурален сок и шоколад. Докато лежиш трите часа и след като мине един поне яж шоколад и пий много течности, така изхвърляш упойката. Но не преди един час, защото ще ти се припишка и трябва да станеш.
Леле, че обяснения му дръпнахме  Joy Но знам колко е притеснително и като знаеш кое е нормално и кое не и какво предстои, човек е по-спокоен  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт