Мами,как сте с килограмите?

  • 4 129
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
Моето бебе утре става на три месеца. Имам да свалям още два килограма. та да си стана пак като преди - но съм на диета и фитнес.Вече нямам корем.Имама да свалям от задника.

# 16
  • Мнения: 2 596
Аз много лесно ги свалих. Бях качила само 12 кг. Но не с диета, не знам как, докато си кърмех ги свалих без усилия.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз мисля да си купя колело за вкъщи и да въртя здраво,но как мислите дали се сваля от колелото при сериозно въртене всеки ден по 2 пъти по 40-50-60 мин.?????

# 18
  • Мнения: 1 041
И при мен след второто раждане положението е трагично /от ЕГН-то, хорм.препарати, които пих, или други причини/. Качих 24 кг. преди раждането. Сега ми остават да свалям 10-12 кг. /а вижте от лентичката колко много месеци са минали!/ Чувствам се зле. Обаче не пазя диети все още. На фитнес ходих  само един път. Само стоя и се ядосвам на външния си вид. Нямам желание да си купувам нищо ново за обличане. Единствената причина, поради която искам да спра вече кърменето, е да мога да започна диета. Бебчо обаче още си търси млекцето от мама!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Ох, болният въпрос. Аз качих само 9кг през бременността и сега имам още 1 отгоре, ама кърмя, но не това ми е проблема. На килограми го докарвам, ама съм се разширила в ханша - мислех, че е нормално и че ще се "събера" след някой друг месец, но уви...вече пет месеца минаха още ме стягат старите панталони. А и коремчето малко се е показало - ама за него има лек-коремни преси, едно друго. Но как се събират кокалите на таза? То да не помислите, че само кокали са ми останали - има мръвка доволно, но не е само мръвката или сланинката Weary

А за колелото - мисля, че с него се правят мускули, и то на краката, не се стяга корем и тяло или поне не е най-ефективния метод. Но изобщо не съм компетентна!

# 20
  • София
  • Мнения: 366
Не искам да отчайвам никого, но моите кокали се събраха около година след раждането. Изведнъж и визуално станах по-слаба, нищо че не бях свалила нито едно кило.

# 21
  • Мнения: 516
Определено след като бебо се отбие,смятам много сериозно да се заема с отслабването.
На този етап се наложи да си купя два спортни панталона,защото още невлизам в старите си Sad
Забелязах,4е и с пола изглеждам по-слаба.
Не ми се мисли какво ще правя,като се стопли ooooh!
Все се надявам,4е като по4нат да щъкат бебоците насам натам,няма как да не отслабнем от ти4ане подир тях Wink

# 22
  • Мнения: 456
Ох, аз имам около 5кг да свалям и тъй като не съм много висока, ми личат....smile3518 Но и аз кърмя така че с отслабването - по-нататък...

# 23
  • Мнения: 3 153
Оооооохххх, това ми е болна тема Confused Обаче съм решила от утре (Лунната диета) да се хващам и да го карам по-сериозно с адски ограничения поне 1 месец! Че направо незнам как ще се явя по бански с тез любовни дръжки, дет съм ги заформила..........

# 24
  • Мнения: 455
Цитат на: Jenia_Violeta
Аз като родих и още докато изляза си бях ъзвърнала кг.Имах само 3 кг. за сваляне.(бях качила 13кг.) , но за сметка на това вместо да ги сваля сега качих още 5 кг.Мъча се да се ограничавам с хляб и тестени неща поне ,ама не знам какво ще стане.И аз още кърмя.


Същата история е и при мен, само дето качих 2-3 кг. И то последния месец. Вече се чудя от какво. През последния месец взех да пия бирена мая и лактогонен чай за да ми се увеличи кърмата. И като ми се отвори един апетит........ Дали не е от бирената мая?

# 25
  • Мнения: 7 430
Цитат на: villie
Определено след като бебо се отбие,смятам много сериозно да се заема с отслабването.
На този етап се наложи да си купя два спортни панталона,защото още невлизам в старите си Sad
Забелязах,4е и с пола изглеждам по-слаба.
Не ми се мисли какво ще правя,като се стопли ooooh!
Все се надявам,4е като по4нат да щъкат бебоците насам натам,няма как да не отслабнем от ти4ане подир тях Wink


 smile3558 И аз така - но със сигурност ще е минало лятото за съжаление....
Абе уж с първо лесно се сваляли килограмите, а защо при мен не е така? newsm12
До края на бремеността бях качила 20кг., сега съм 15 отгоре....Няма надежда при мен в близките месеци да се смъкна... Weary

Сега съм така а бих искала да стана поне така

Ще отслабнем миличка...споко, макар, че аз и така си те харесвам... smile3533

# 26
  • Мнения: 13
Не се от4айвайте,мами.Сте ви кажа как свалих моите 6 излишни килограми.Пьрво не спазвам диети,а се ограни4авам.Спрях да ям хляб,сладкиши и всякакви тестени.Запо4нах да приготвям ястия от пролетните зелен4уци и много салати.Ако е месо то да е пе4ено,варено или задушено и сьс салата.И най-важното-всякя сутрин гимнастика по40-50 мин.Така за 1 месец свалих 6 кила,но и се стегнах.Имам да оправям корем,но слабеене без гимнастика става бавно.

# 27
  • Мнения: 987
аз пьк вторият пьт качих само 9кг. ( с каката 12кг.) . до преди седмица се бях заковала на 50кг. и не мьрдах от там . не пазя никакви диети . даже ям повече от преди да забременея. вече си мислех че ще си остана толкова . днес реших да се притегля отново и ...АХ каква изненада . свалила сьм още 3кг. така се зарадвах  newsm44 , защото имам едни любими дьнки в които не можех да вляза , а днес ги обух и даже още сьм с тях . не искам да ги свалям от радост. само да спомена че сьм 155см висока и нормалните ми кг. са 45. така че ми остава още малко за да вляза вьв форма .да гледам две деца сьвсем сама , цялото домакинство , и поне 10км. разходки на ден -мисля че това е моята резепта за отслабване . само да уточня още нещо - да не си помислите че мьжьт ми не ми помага . напротив помага ми много , но когато е свободен . аз обичам много да пазарувам и той милият много работи за да ни угажда за всичко. smile3501

# 28
  • тук-там
  • Мнения: 5 712
Ами аз качих цели 24 кг  Embarassed . Веднага след раждането свалих 12 кг (то бебето беше само 4.5 кг), в момента от 24 съм свалила общо 18. Корем нямам, макар че родих със секцио. Кърмя, не мисля, че това е причина да не сваляме. Не съм на диета, но си правя фитнес в къщи.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Мамчета, това за отслабването по време на кърмене...да ви кажа, не е точно така.Не мисля, че една разумна диета може да се отрази на качеството или количеството на кърмата, а бавното отслабване не води до отделянето на токсини в нея.Аз понеже съм от майките, които са против отбиването на бебето/ще чакам сам да се отбие/, реших, че не мога да си ходя с наднормено тегло 2 години примерно и започнах да се ограничавам преди два-три месеца.Вече свалих излишното, сега съм в процес на стягане.За да има достатъчно кърма е важно да не правите ДРАСТИЧНИ диети, т.е. да не гладувате.Хранете се балансирано, без мазно, пържено, сладко и тестено.Много плодове, зеленчуци, яйца, качествено месо, приготвено по подходящ начин - сигурна съм, че това всички го знаете, просто трябва да се решите сериозно.А, за "добри" калории аз хапвам ядки.Когато мнооого пригладнея по никое време - голяма чаша фреш.Изобщо много вода, сок, айрян и супички и няма да имате проблеми с кърмата.Мога да го твърдя със сигурност - миналата седмица Ники беше малко болен и остана 5 дни само на кърма - изобщо не е гладувал, значи кърмата ни не е намаляла, а проължавам с този режим.Пробвайте, мисля че няма начин да не сработи newsm10

Общи условия

Активация на акаунт