СНБМ - инициативи - 13 част

  • 12 406
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 418
Момичета, съжалявам, но току що ми казаха че родителската среща на яслата е в четвъртък, така че няма да мога да дойда.
Понеже и Радето и Деси са затруднени, ако решите да го преместите в петък няма да ви се разсърдя  Laughing

Аз в петък със сигурност не мога - брат ми е рожденик.

# 226
  • София
  • Мнения: 12 298
   Момичета, а какво става с електронния регистър за детските градини? Аз все още съм на мнение, че майките които нямат достъп до интернет определено ще са ощетени при този начин на подаване на молби.
   Друго имате ли идея дали като стачкуват училищата са прави да не издават бележки за това че детето е редовен ученик. Една мама се оплака че не може да подаде документи за детски за бебето защото на дъщеря и отказва да и издадат този документ като стачкуват.
   

# 227
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
   Момичета, а какво става с електронния регистър за детските градини? Аз все още съм на мнение, че майките които нямат достъп до интернет определено ще са ощетени при този начин на подаване на молби.
   Друго имате ли идея дали като стачкуват училищата са прави да не издават бележки за това че детето е редовен ученик. Една мама се оплака че не може да подаде документи за детски за бебето защото на дъщеря и отказва да и издадат този документ като стачкуват.

Тук нещо не е наред. Директорите не стачкуват. Моят съвет е да напише писмена молба до директора на у-щето. Да държи да я изведат с вх.№. Ако и от това не зацепят ми пиши на лични, имам и по-хард идея Laughing
   

# 228
  • София
  • Мнения: 12 298
   Мерси за отговора  Simple Smile Ще предам.

# 229
  • Мнения: 2 388
аз съм ок за ретък, но ми дайте време да го стиковам с мъжо, че е в командировка и се връща в четвъртък

четвъртък 19:00 отпада

# 230
  • Мнения: 1 828
аз съм ок за петък

# 231
  • Мнения: 2 388
Момичета, 3 неща

1. моля вижте в пощата от доли има пратена организационна ст-ра и правила за работа. на срещата ще разпределяме задачи и е важно да прочетете и допълните, ако е нужно.

2. най-вероятно ще ни канят на срещи с Бриго Аспарухов и Юлиана Дончева.  Който има нещо против да казва от сега. Не отговаряме за начина на отразяване по ТВ, ако ще има такова. Пиша ви сега, защото после не ми се впуска в безсмислени анализи, обвинения и обяснения.

3. Отново моля, ако някой знае тел. на дон домат да ми го прати, защото този в нета е несъществуващ.

# 232
  • Мнения: 2 388
леле, извинявам се за телеграфния стил. чак грубо звучи! Сори, ама имам общо 5 мин. за писане и направо не чета после...

# 233
  • Мнения: 258
Отново моля, ако някой знае тел. на дон домат да ми го прати, защото този в нета е несъществуващ.
В Golden pages е написан 988 60 50.

# 234
  • Мнения: 2 388
Отново моля, ако някой знае тел. на дон домат да ми го прати, защото този в нета е несъществуващ.
В Golden pages е написан 988 60 50.

мерси много. значи правя резервация за петък - 19:00 часа

# 235
  • Мнения: 2 070
и аз съм ок за петък

# 236
  • Мнения: 4 181
Момичета, бях на среща в КНСБ по повод учителската стачка между родителите и синдикатите.
Бях там не като представител на СНБМ, а като представител на нашето ОДЗ (веднага ме впрегнаха на работа  ooooh!)
Реши се утре в 11 часа да има пресконференция на родителските настоятелства, на която те да изразят подкпрепата си в полза на исканията на учителите и да настояват правителството най-накрая да вземе мерки  #Cussing out
Трябва да ви кажа, че съм крайно разочарована от медиите, които чисто поръчкото отразяват стачката, оказа се че много от настоятелствата отдавна са пуснали декларации и писма в подкрепа на учителите, което обаче не е разгласено никъде  Twisted Evil
Медиите се опитват да насядат изкуствено напрежение и конфронтация между учителите и родителите.
Освен това просто нямам думи за наглото поведение и изказвания на Вълчев, Орешарски и Станишев. ПОредната манипулация са приказките как увеличаването на учителските заплати щяло да доведе до хиперинфлация.
Аз съм икономист все пак и смятам, че е абсолютна лъжа.
Днес румънския министър-председател е оповестил за бюджет 2008г 8% от БВП за образование, както и целенасочени средства за строеж на детски градини.
А учителите тук се борят да не намалят процента, който е 4.18  за 2007г  Tired
за какво говорим.
Според мен е крайно време и ние да се включим по-активно.
Първо мисля, че е редно да напишем открито писмо до Станишев и да говорим с други родителски организации да се включат.
В четвъртък има отново национален митинг в София, мисля че ще бъде подходящо да изпратим писмото тогава, тоест утре вечер и да настояваме за връщане на децата в училище.

# 237
  • Мнения: 1 828
Момичета, бях на среща в КНСБ по повод учителската стачка между родителите и синдикатите.
Бях там не като представител на СНБМ, а като представител на нашето ОДЗ (веднага ме впрегнаха на работа  ooooh!)
Реши се утре в 11 часа да има пресконференция на родителските настоятелства, на която те да изразят подкпрепата си в полза на исканията на учителите и да настояват правителството най-накрая да вземе мерки  #Cussing out
Трябва да ви кажа, че съм крайно разочарована от медиите, които чисто поръчкото отразяват стачката, оказа се че много от настоятелствата отдавна са пуснали декларации и писма в подкрепа на учителите, което обаче не е разгласено никъде  Twisted Evil
Медиите се опитват да насядат изкуствено напрежение и конфронтация между учителите и родителите.
Освен това просто нямам думи за наглото поведение и изказвания на Вълчев, Орешарски и Станишев. ПОредната манипулация са приказките как увеличаването на учителските заплати щяло да доведе до хиперинфлация.
Аз съм икономист все пак и смятам, че е абсолютна лъжа.
Днес румънския министър-председател е оповестил за бюджет 2008г 8% от БВП за образование, както и целенасочени средства за строеж на детски градини.
А учителите тук се борят да не намалят процента, който е 4.18  за 2007г  Tired
за какво говорим.
Според мен е крайно време и ние да се включим по-активно.
Първо мисля, че е редно да напишем открито писмо до Станишев и да говорим с други родителски организации да се включат.
В четвъртък има отново национален митинг в София, мисля че ще бъде подходящо да изпратим писмото тогава, тоест утре вечер и да настояваме за връщане на децата в училище.
Честно казано аз съм със смесени чувства по въпроса. Като човек, който си плаща всички данъци и осигуровки се притеснявам, от това да издържам с труда си една силно раздута държавна администрация (тук не визирам само учителите, а всички).
Поддкрепям учителите, че заслужават по-високи доходи, но и държа да се случи реална реформа в сектора на образованието, за да съм спокойна, че когато децата ми отидат на училище ще ги обучават качествено и то в училището, а не на частни уроци. Честно казано всяко изказване на представителите на учителските синдикати ме вбесява ужасно, защото мисля че Янка Такева, Желязко Христов и сие от много години само лапат, лъжат и изпълняват поръчки. Изобщо не смятам, че работят в полза на учителите.
Относно изказванията за нестабилност на икономиката - изчетох доста мнения на редица икономисти по въпроса и всички са единни в мнението си, че не трябва да се пипа с лека ръка излишъка в бюджета, т.к. той основно се дължи на приходите от европейските фондове, чиято философия е да подпомгнат една икономика да си стъпи на краката и после постепенно да намаляват, за да може тази икономика вече да се издържа от собствената си дейност, а това значи по-висока производителност на труда и то не само в честния, но и в публичния сектор - нещо което ние не постигаме за сега. В този дух беше и изказването на шефа на МВФ за България, излъчено вчера.
Та след тоя дълъг пост (нещо ми дойде музата) си мисля, че това за което трябва да настояваме пред правителството е да се извършват реални реформи в образованието - със намаляването на състава, с програмите за повишаване на квалификацията, с оценката на учителите, с премахването на частните уроци, с осигуряване на самостоятелно управление на училищата и т.н. Общо взето същото трябва да искаме и в другия много проблемен сектор - здравеопазването.

# 238
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Аз в петък мога да дойда. Бройте ме.
Относно учителската стачка - категорично не я подкрепям. Подробни аргументи няма да излагам сега, но това си е лично мнение.

# 239
  • София
  • Мнения: 6 240
Всяко четвърто момче е с наднормено тегло

в. Сега
Цитат
Министър Николай Василев обяви, че между НПО ще бъдат разпределени безвъзмездно 3 млн. лв. по оперативна програма "Административен капацитет" за проекти на стойност между 100 000 и 400 000 лв. Проектите ще се набират до 20 ноември 2007 г.

Общи условия

Активация на акаунт