токсоплазмоза при ранна бременност

  • 4 989
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 173
колко време беше необходимо , за да узнаете резултатите за токсоплазмоза?аз чакам вече цяла седмица ,а лошото е че още толкова ще е необходимо за да излязат резултатите!!
На мен ми излязоха на същият ден вечерта в лаборатория Кандиларов,а като си правих в Търново ми казаха,че ще са готови чак след 2 седмици  Sad

# 16
  • Мнения: 521
Не се шашкай предварително както са ти казали и другите мами може да имаш имунитет а не да боледуваш в момента, стискам палци всичко да се оправи
аз имах подобен проблем майка ми има токсоплазмоза и листероза и аз съм с антитела и когато излезнаха моите изследвания доктора първоначално ме наплаши но след като разбра че майка ми има тази болест ме успокои че било нормално.
а относно домашните любимци не кучетата а котките знам че много често са носители на тези паразити, майка ми се е заразила от котка но точно как е станало незнам подробности.
Успех и пиши какво е станало  Hug

# 17
  • Мнения: 18
 Grinning резултатите са ми отрицателни  Grinning  Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 858
 Hug поздравления

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
колко време беше необходимо , за да узнаете резултатите за токсоплазмоза?аз чакам вече цяла седмица ,а лошото е че още толкова ще е необходимо за да излязат резултатите!!
На мен ми излязоха на същият ден вечерта в лаборатория Кандиларов,а като си правих в Търново ми казаха,че ще са готови чак след 2 седмици  Sad


И на мен ми казаха 14 дни. Правих и други изследвания които излязоха за 3-4 часа, но за токсоплазмоза кръвта  се изследва по-дълго. Няма как да станат за 1 ден  Naughty




# 20
# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И аз имах същия проблем. За малко да ме накарат да махна бебето. Оказа се, че имам имунитет и за това Ig G  е положителен. Направих си изследване на Ig M, който беше отрицателен в НЦЗПБ на Янко Сакъзов. Много добре ме посъветва и Др Гълъбинов от СХЕИ - паразитолог. Оказа се, че повечето гинеколози са некомпетентни за токсоплазмозата и единственото, което съветват е аборт.
Точно обратната е практиката във Франция, където всяка бременна се изследва за токсоплазмоза. Ако Ig G  е положителен, а Ig M отрицателен се води безрискова бременност. При нас обаче никой не се замисля над това, а директно аборт без да изследват Ig G.
Стискам палци Ig M да е отрицателен!

Миличка, можеш ли да ми кажеш с крьв от вената ли ти правиха изследването в НЦЗПБ, че и аз трябва да ходя, но на официалната им страница прочетох, че материал за изследването за Токсоплазмоза се взима с биопсия от лимфен вьзел, черен дроб, слезка, .... и направо сьм шашната   Shocked
Или мозе би това е в случай, че открият настояща инфекция  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 173
колко време беше необходимо , за да узнаете резултатите за токсоплазмоза?аз чакам вече цяла седмица ,а лошото е че още толкова ще е необходимо за да излязат резултатите!!
На мен ми излязоха на същият ден вечерта в лаборатория Кандиларов,а като си правих в Търново ми казаха,че ще са готови чак след 2 седмици  Sad
И на мен ми казаха 14 дни. Правих и други изследвания които излязоха за 3-4 часа, но за токсоплазмоза кръвта  се изследва по-дълго. Няма как да станат за 1 ден  Naughty
Във Велико Търново ми казаха,че ще трябва да чакам толкова,защото трябвало да се съберат още проби и да се пращат някъде,а в лаборатория Кандиларов в София ми казаха,че веднага след вземане на кръв от вената се пускат за анализ и на същият ден вечерта са готови. И за рубеолата за толково време станаха. Може би зависи от лабораторията и метода,който се използва.

# 23
  • Мнения: 418
днес ще си правя отново изследвания и дано всичко е ок  Praynig .резултатите от първото са тези са ми тези : токсоплазмоза Ig G - ELISA 44.2IU/ml и токсоплазмоза Ig G - PПXA 1:80 титър,но изобщо не съм наясно какво значи това. Sad


и на мен в 3-ти месец титъра ми беше 1:40(изследването беше правено в ХЕИ)....после повторих в частна лаборатория,беше отрицателен резултата.....да незнаеш на кого да вярваш newsm78

# 24
  • Мнения: 18
Аз с колко доктори говорех докато чаках резултатите не помня ,но почти всеки ми каза да не се притеснявам и че първото изследване почти винаги показва положителен резултат.Други ме питаха, защо изобщо си правя това изследване.Мисля ,че все пак е добре ,че съм го направила, ей така за да съм спокойна, все пак ще имам бебче живот и здраве  Grinning

# 25
  • Мнения: 295
Браво,много се радвам за резултата ти..Пожелавам ти най-хубавото и здраво бебче.. Hug

# 26
  • Мнения: 18
Браво,много се радвам за резултата ти..Пожелавам ти най-хубавото и здраво бебче.. Hug

благодаря  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт