Прочетете това стихотворение!

  • 1 551
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 176
Георги Константинов има много заслужаващи вниманието стихове.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Много ми е странно защо някои искат нещо да следва, след като са го прочели. Това е стихотворение, изживяването е естетическо, т.е. самоцелно.

Защото някои хора са дейни по характер, а не съзерцателни. Естествено, и двете нагласи си имат своите особености.

# 17
  • Мнения: 3 146
RadostinaHZ, съзерцанието е дейност.
Vita activa, ако за това говориш, се сътои тъкмо и предимно в наслаждаване и изучаване на плътското красиво и на поетичното
Всичко това не отмена факта, че, ако си решил да прочетеш стихотворение, което се разбира още от заглавието, вече трбябва да си решил, че това е самоцелен акт

# 18
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз пък си помислих, че авторката на темата е замислила продължение за този , който прочете!
Напр. въпросчета -  харесва ли ни, от кого е, разбрахте ли нещо като го прочетохте или пък иска да сподели нещо чрез него.
Е, те такива неща ми се въртят в главата, но явно съм в грешка....  Mr. Green
Може би на момичето просто й е харесало и е решила да сподели с нас емоцията си без да ни ограничава и задължава с нейната преценка и възприятие!
Ами, четете и всеки за себе си да измисли продължение! Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, дейност е. Не съм употребила правилните думи, но смисълът е ясен. Ако се сетиш, формулирай го по друг начин.
Може да се каже, че някои хора по характер са по-склонни към външна или по-висока степен на активност и очакват да има конкретни последици или действия от някакво явление или действие. А друго хора, по-съзерцателните, не свързват непременно явлението с някакви непосредствено проявяващи се последици.
Така става ли?

# 20
  • Мнения: 3 146


Става! Grinning

Само добавям, че аз още първия път разбрах симсъла, но ми се искаше да уточня, че просто повечето хора не приемат изкуството като нещо самоцелно, това е  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт