Пълнен Крем карамел

  • 31 770
  • 193
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 435
Аз го пекъх този Божествен крем карамел без на водна баня,направо си го ръгнах във фурната така!Така съм си пекла и само крем карамел,не ме бива с водната баня и не я обичам нещо.

Важното да е станал ,мила. Heart Eyes Hug

# 106
  • Мнения: 3 830
Пф, това звучи супер. Peace
Скоро ще го пробвам и без това съм голяма почитателка на крем карамела.


Последния път на Нова Година съм го пекла крем карамела на 150 градуса сигурно над 3 часа и пак ми стана на шупли. Всичко си го направих, както трябва, но защо винаги ми става на шупли. Моля, кажете къде греша?

# 107
  • Мнения: 1 716
Става на шупли когато има вода в млякото.Аз съм пекла в тавичка и става също като във чашки за печене.Карамелизира се захар на дъното на тавичката и сипваш сместа.Поставяш тавичката със сместа в по-голяма тава и пак се пече на водна баня като чашките

# 108
  • Мнения: 3 830
Купувам го млякото от магазина.
Последното мляко за крем карамела беше Верея. Кой вид мляко, на коя фирма, няма добавена вода, за да купувам него?


По-точно, с какво мляко си правите крем карамела и не ви става на шупли?

# 109
  • Мнения: 4 435
Купувам го млякото от магазина.
Последното мляко за крем карамела беше Верея. Кой вид мляко, на коя фирма, няма добавена вода, за да купувам него?


По-точно, с какво мляко си правите крем карамела и не ви става на шупли?

За крем-карамела нека те посъветват другите,защото аз правя само този с кроасаните.За него няма проблеми нито какво ще е млякото,нито нищо,той не става на шупли даже и да искаш,което на мене ми харесва.Водата в тавичката си завира и изобщо не трябва да я следя и т.н. както при нормалният крем-карамел.

# 110
  • Мнения: 1 716
Ами аз също купувам на Верея това с по-висока масленност.На мен също не всеки път ми се пполучава гладък зависи какво мляко съм улучила

# 111
  • Мнения: 117
Моят крем карамел никога не става на шупли. Обикновено го пека на 180 и по време на печене отделям част от горещата вода от тавата въпреки че тя не завира и доливам студена. В повечето случаи използвам съвсем обикновено мляко, въпреки че с домашно мляко става много  по хубав.

# 112

Мила,от големите кроасани.Но да бъдат от по обикновените.3-4 броя стигат.Само ги цепвай отгоре за да попие сместа.
Slav4e_Av4e,за обикновените кроасани в зелените опаковки ли става въпрос? За съжаление никъде не мога да ги открия  Tired.Имам и едно въпросче към всички - има ли опасност ,йенската тенджера да се напука от горещия карамел?

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 21:46 от elena_g

# 113
  • Мнения: 4 435

Мила,от големите кроасани.Но да бъдат от по обикновените.3-4 броя стигат.Само ги цепвай отгоре за да попие сместа.
Slav4e_Av4e,за обикновените кроасани в зелените опаковки ли става въпрос? За съжаление никъде не мога да ги открия  Tired.Имам и едно въпросче към всички - има ли опасност ,йенската тенджера да се напука от горещия карамел?

Тия дето аз използвам са в кафяви опаковки.Обаче им забравих името.Просто да не са от тези от рода на смаки или 7дейс,защото са много меки и стават едни разкашкани.Поне на мене не ми харесва.

# 114
  • Мнения: 407
Има едни обикновени кроасани - "22 карата", които са много подходящи за този вид сладкиш, а и са с много по-ниска калоричност (което обаче не е за сметка на вкусовите им качества,невероятни са) в сравнение с 7 days,smaky и другите от този род.
Други подходящи кроасани са: Fantasy и тези с кафявата опаковка, май се казваха "Кедър".

# 115
Има едни обикновени кроасани - "22 карата", които са много подходящи за този вид сладкиш, а и са с много по-ниска калоричност (което обаче не е за сметка на вкусовите им качества,невероятни са) в сравнение с 7 days,smaky и другите от този род.
Други подходящи кроасани са: Fantasy и тези с кафявата опаковка, май се казваха "Кедър".
Да,точно за 22 карата си мислех аз,обаче освен 7 days,други не намирам,поне не и в центъра на Бургас  newsm78.Днес пак ще потърся и каквито намеря,такива.Ще изложа на риск и йенската си тенджера,пък каквото ще да става  newsm78.Този сладкиш го мисля от няколко дена и вече е крайно време да го направя.После ще пусна и снимчица.

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Този десерт е много вкусен и бърз.Аз го правя от доста време. Grinning

и аз така  Peace

# 117
  • Мнения: 4 435
Има едни обикновени кроасани - "22 карата", които са много подходящи за този вид сладкиш, а и са с много по-ниска калоричност (което обаче не е за сметка на вкусовите им качества,невероятни са) в сравнение с 7 days,smaky и другите от този род.
Други подходящи кроасани са: Fantasy и тези с кафявата опаковка, май се казваха "Кедър".

Точно така в кафявата са Кедър.22карата също съм използвала.

# 118
  • Мнения: 407
Според мен 22 карата са най-подходящи.

# 119
  • Мнения: 192
Браво Slav4e Av4e страхотна рецепта.Тъкмо днес си мислех да направя крем карамел,но утре ще направя твоя.Кажете ми само слагате ли вода на захарта като я карамелизирате,защото аз не слагам ,но винаги остава карамел по чашката.

Общи условия

Активация на акаунт