Въпрос за Атопичен дерматит

  • 69 206
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

 Ами той вече е по-голям, обяснявам му, че не трябва да се чеше, защото после стават рани и го боли. Пазим строги диети за да не активираме алергията. Когато го сърби мажа с Фенистил Гел, успокоява, но в случай, че няма рани. А когато вече станат пъпчици доктора ми предписва поредния кортикостероид. Също така, той идва аз да го почеша и аз лекичко го милвам там. Защото иначе той се чеше с нокти и стават големи рани...Sad
 Късмет  bouquet

# 16
  • Мнения: 389
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

 Ами той вече е по-голям, обяснявам му, че не трябва да се чеше, защото после стават рани и го боли. Пазим строги диети за да не активираме алергията. Когато го сърби мажа с Фенистил Гел, успокоява, но в случай, че няма рани. А когато вече станат пъпчици доктора ми предписва поредния кортикостероид. Също така, той идва аз да го почеша и аз лекичко го милвам там. Защото иначе той се чеше с нокти и стават големи рани...Sad
 Късмет  bouquet


Криско го сърби и се чеше, но никакви пъпчици не му излизат, просто все се чеше и аз вече имам чувството, че е донякъде и от навик!
Препоръчай някой добър доктор по твоя край - Горнооряховския, че все ми се иска да посетим и чуем и друго мнение!

# 17
  • Мнения: 268
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

 Ами той вече е по-голям, обяснявам му, че не трябва да се чеше, защото после стават рани и го боли. Пазим строги диети за да не активираме алергията. Когато го сърби мажа с Фенистил Гел, успокоява, но в случай, че няма рани. А когато вече станат пъпчици доктора ми предписва поредния кортикостероид. Също така, той идва аз да го почеша и аз лекичко го милвам там. Защото иначе той се чеше с нокти и стават големи рани...Sad
 Късмет  bouquet


Криско го сърби и се чеше, но никакви пъпчици не му излизат, просто все се чеше и аз вече имам чувството, че е донякъде и от навик!
Препоръчай някой добър доктор по твоя край - Горнооряховския, че все ми се иска да посетим и чуем и друго мнение!


В Горна Доктор Петров, работи в Транспортна болница, но има и частен кабинет. Преглежда по всяко време. Нас на 26.12 и на 31.12, 19.30 ни прегледа. Взема по 8 лв (не взема много), а сега, Кико е много по-добре. След инжекцията не са му ставали пъпчици, дори и когато бяхме болни от грип. А обикновено дори и само да се разсополиви и му стават пъпчици. Като му отслабне имунната система и се изприща.
Иначе в София съм ходила при д-р Мустаков, д-р Андреева (кожна) в 22 ДКЦ, при една докторка от медицинска академия-алергологията, от тях съм най-доволна от Мустаков. Но съм и много доволна и от горнооряховския доктор. В града му се носи славата като много добър. Мога на лични да ти дам координатите му.

# 18
  • Мнения: 49
Беше с атопичен дерматит от 5-6 месечен. Три месеца лекувахме с класическа медицина - кортикостероидни кремове, капки, сиропи...След всеки курс на лечение ставаше по зле, не можеше да спи от чесане. Спрях абсолютно всичко без козметиката на А-Дерма за АД. Започнахме хомеопатия - след 6 месеца обривите изчезнаха - трябва много търпение - на няколко пъти бях на косъм да се откажа. Вече 8 месеца детето няма обриви.

# 19
  • Мнения: 5
Моят син се изприщи целият още на две седмии. Различни лекарки му предписваха различни мазила, които не помогнаха - и антибиотични и кортикостероидни. После - на втория месец, др. Калудова от Бургас му постави диагноза АД. Каза ни да спрем всякаква козметика и да го мажем със зехтин, но той се изприщи и от него. От тогава до сега ( след седмица ще направим годинка) го мия само с Бюбхен (душ гел) и го мажа (поне 5 пъти на ден) със Нахкерцен на доктор Тайс. Но при нас не беше толкова лошо - нямаше рани, а само няколко вида пъпки и петна навсякъде по тялото - и зад ушите и в тях. Наскоро след боледуване му правихме тест и се установи, че е алергичен към белтъка на кравето мляко, яйцата и соята. Така или иначе този крем му помага много, защото той продължава да се изприщва, но кожата му не изсъхва и не стават рани. Аз дори не го мажа толкова често, а по веднъж на ден, че кремчето е скъпо (около 12 лв.) и свършва бързо.

# 20
  • Мнения: 19 302
bu,при кой хомеопат се лекувате?
lony,не разбрах сега продължаваш ли да мажеш по 5 пъти на ден?аз мажа сутрин и вечер задължително  и през деня,когато се сетя.всеки път обаче е голямо буйстване и тръшкане.не знам по-нататък как ще я залъгвам,за да я намажа.

# 21
  • Мнения: 268
bu,при кой хомеопат се лекувате?
lony,не разбрах сега продължаваш ли да мажеш по 5 пъти на ден?аз мажа сутрин и вечер задължително  и през деня,когато се сетя.всеки път обаче е голямо буйстване и тръшкане.не знам по-нататък как ще я залъгвам,за да я намажа.

Ние се мажем сутрин и вечер с А-Дерма/Атодерма, а през деня когато е по зле

# 22
  • Мнения: 268
Беше с атопичен дерматит от 5-6 месечен. Три месеца лекувахме с класическа медицина - кортикостероидни кремове, капки, сиропи...След всеки курс на лечение ставаше по зле, не можеше да спи от чесане. Спрях абсолютно всичко без козметиката на А-Дерма за АД. Започнахме хомеопатия - след 6 месеца обривите изчезнаха - трябва много търпение - на няколко пъти бях на косъм да се откажа. Вече 8 месеца детето няма обриви.

Здравей, на нас ни изписаха пет различни хомеопатични хапчета, давах ги първо сутрин през ден едни, вечерите други, В неделите различни...Но той стана много зле. Изприщи се целия, станаха огромни рани. Докторката ми каза да ги редувам на всеки час...Нямаше ефект и аз се върнах към кортикостероидите и другите лекарства. Иначе и на мен си искаше да спра да го тъпча с хапчета и да пробваме с хомеопатия Wink

# 23
  • Мнения: 506
здравейте ! при нас се появи на 3м.,когато беше още на кърма затова веднага му поставиха диагнозата АД.Слава на Бога беше малък и не знаеше за да се почеше и докато се научи те отшумяха благодарение на Д-р Минчева/поликлиниката в Гео Милев/май/ да Южния парк има крило по кожни болести/ по неин съвет не ползвахме никакви кортикостероидни кремчета въпреки ужасния вид на обрива само Липикар/Баум/,който ползвам и досега на местата,където се появи,но вече не е проблем  дори и да се появи някъде.Също никога досега не сме ползвали сапун , шампоан на главичката 1път седмично,слагах във водата за къпане калиев перманганат, а после Линей фет олио

# 24
  • Мнения: 49
Ние също пихме различни хомеопатични, но последователно - не по едно и също време. Имаше периоди в които беше по-добре и такива в които беше по зле докато изчезнаха обривите.

# 25
  • Мнения: 5
не мажа вече по 5 пъти на ден, а само след баня или когато сменям памперса ако има обрив, защото при нас обривите се появяват и изчезват

# 26
  • Мнения: 341
Аз мажа по 3- 4 пъти дневно и пак е суха кожата,какво е това чудо незнам.А съм се отпуснала и намажа един два пъти и хоп обрив,започвам да се съмнявам че не е само от суха кожа както твърди лекарката.Имала съм случаи като я намажа и я заведа веднага след това на преглед да ме пита /защо не го мажеш това дете,много му е суха кожата/,а тя е тукощо намазана.Да ви кажа вече се отчайвам искам да го израсте по скоро.Пробвахме с хомеопатия и бързо се отказахме,то това е голямо мъчение да не можеш да намажеш детето с нищо,че да не го сърби,само си докарахме много безсъни нощи и влошаване на положението,бях се изпокарала с всички роднини заради това.

# 27
  • Мнения: 19 302
ipppi,и ние сме така.мажа по няколко пъти на ден и кожата пак е сухасега през зимата мажа с един крем с урея за задържане на влажността.

# 28
  • Мнения: 341
Ние тъкмо си намерихме крем от който сме най-доволни и спряха са го внасят. #Cussing outТопиалис се казва убих се да го търся и го няма никъде,като цяло цялата серия е страхотна ,даже пием и техни витамини които са специално за атопичен дерматит,по закона на мърфи всичко хубаво изчезва.

# 29
  • София
  • Мнения: 323
Малката ми дъщеря е с АД. Вече е на девет години. Като беше бебе, беше ужасно. До към 4 годишна възраст. Понякога обривите засягаха и кожата на главата. При един подобен случай и предписаха шампоан Низорал. Беше на 4 г. Обривите изчезнаха напълно за около 1 месец. Още се появяват понякога, но аз купувам Низорал и се оправя. Сухата кожа си остана суха, но това е малък проблем.

Общи условия

Активация на акаунт