Множествена склероза

  • 160 463
  • 645
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 27 520
Уф, Рени, край нямат твоите изненади  Simple Smile Мононуклеоза прекарах две мои близки приятелки, всичко минава и заминава. Трудно се установява и цели 2 години ги лекуваха от какво ли не и докато се усетят какво им е, то мина и замина. Това да е. Дано, дано...
Относно положителното мислене  и настройка...уф... толкова е лесно на съвети и отстрани и толкова трудно в релаността... На нашия кум дядо му, преди около години му поставят диганоза рак, напреднал процес, метастази навсякъде, нищо не може да се направи. Дават ми от 3 до 6 месеца живот. Той не се отчайва, примирява се, заминава си в къщичка на село, сам, взима си кокошки, крава, отглежда цветя. И така минават в очакване на смъртта 25 години. Още е жив, станал е кмет на селото, няма и грам от болестта и метастазите. Докторите нямат обяснение.
Аз не съм никак силна психически, мисля, бих рухнала, а това не е верния път, знам...
Не знам доколко е вярно и резонно, но все отрицателни отзиви чета тук за Цибалаб...

# 541
  • Linz
  • Мнения: 11 609
Не знам доколко е вярно и резонно, но все отрицателни отзиви чета тук за Цибалаб...
Наистина ли? Shocked Днес видях истински митинг пред лабораторията, където отидох аз.
Има всякакви необясними от медицински гледна точка случаи... Rolling Eyes
И аз съм много изненадана от някои резултати... какво желязо и какъв калций, като не ям месо и мляко Crazy

# 542
  • Мнения: 333
... какво желязо и какъв калций, като не ям месо и мляко Crazy

Това, че са над нормата в кръвта ти, не значи, че са ти в повече.
А че не се усвояват. Просто не са където трябва.

Май имаш доста неща, които говорят за проблеми с бъбреците и черния дроб (вкл. това повишено желязо).
Но ЯМР-то си остава водещо и тези изследвания изобщо не са излишни.
Някои от тях заслужават специално внимание (в комплект с резонанса), повишеният калции е сред тях (албумин, белтък, холестерол - също). Ако, разбира се, са прецизни.

# 543
  • Linz
  • Мнения: 11 609
 Whistling Аман вече... тръгнах от главоболие и къде стигнах... Crazy

# 544
  • Мнения: 333
Рени, не се шашкай!

Както докторите обичат да цитират (забравих името на професора): "Изследванията са невярната любовница на лекаря".

Аз не харесвам цитата, но може да е верен.


ПП От всички готови изследвания имунограмата ти е най-желязна засега.
Две-три от отклоненията в резултатите, които досега видях, са характерни и при бременност между другото или при прием на орални контрацептиви.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 23:33 от Холограма

# 545
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Абе Ренка.....яяяяяяя вече спри да се притесняваш, може да си си докарала и страхова невроза като мен. Аз също съм с висок хемоглобин, захар на ръба...та скача и до 7, тромбоцитите, левкоцитите и ерититроцитите над нормата, стигала съм до 19 000 левкоцита. Години наред не знаеха какво ми, защо така се получава и най-накрая стана ясно, че се дължи на щитовидната жлеза - имам териодит на Хашимото. ТАТ и МАТ са ми завишени, но TSH, T3, T4 са си в норма. При силен стрес ми пуснаха кортизон и беше завишен, след 2 дни пак и резултатите бяха идеални. Ендокриноложката ми обясни, че при силен стрес организма отделя кортизон, който пък влияе на кръвната захар като й повишава нивото, за да достави енергия на тялото да се страви с проблема. Там е работата, че кортизона увеличава и чернодробните показатели - лактатдехидрогеназата, асат и алат и при продължително психическо натоварване и стрес се уврежда общо организма.

# 546
  • Мнения: 81
Рени, аz не влиzам 4есто тука, но искам да ти пожелая от все сърце да се оправи6 скоро. А,  дано стане ясно какво ти има и да се окаже не6то дребно и лесно zа иzлекуване. Искрено ти го желая. И да са ти живи и zдрави двете сладур4енца, много са сладки на снимката. Успех и стискам палци.

# 547
  • Linz
  • Мнения: 11 609
Благодаря ви!
Като ми излязат всички резултати ще отида на лекар да видим с още каква диагноза ще ме зарадва (вече претръпнах) Simple Smile

# 548
  • Мнения: 333
Рени, изпращам ти на ЛС по две думи за показателите, които при теб са гранични или завишени и за по-типчните причини за това.
Чисто информативно, разбира се - лекарят ще има и много други неща предвид, като ти ги обобщава.

ПП Тия витамини, дето ги пиеш, с минерали ли са вътре?
Белтъкът и албуминът се влияят от диети (сигурно и от разни билки).

Как разбра, че са ти изследвали желязо (казваш, че било над нормата)?

# 549
  • Linz
  • Мнения: 11 609
ПП Тия витамини, дето ги пиеш, с минерали ли са вътре?
Белтъкът и албуминът се влияят от диети (сигурно и от разни билки).

Как разбра, че са ти изследвали желязо (казваш, че било над нормата)?

Геритаминът няма минерали, само вит. А и Е- изписаха ми ги за очите заедно с Гинко билоба.
Желязото всъщност ми е изследвано предния път- преди месец. Тогава беше точно на горната граница.
Благодаря ти за информацията. Много ми помагаш  bouquet

# 550
 Thinking
Витамин А и Е - не става ли да хрупаш само моркови и зеле (морковите за витА, а зелето - Е)? Трябва ли и на хапчета да ги пиеш  Mr. Green
Зайците не носят очила все пак. Не съм проверявала обаче за контактни лещи...

Майтапа на страна - тези витамини влияели на лигавицата на матката и имало значение в кой период какъв взимаш. Просто информативно.

# 551
  • Linz
  • Мнения: 11 609
В интерес на истината хич не обичам синтетични витамини. Като свърша опаковката наистина ще мина на пресни зеленчуци.

# 552
 Thinking
Витамин Е се съдържал най много в зелето ... и свинската мас  Mr. Green
Така поне съм чела.

# 553
  • Linz
  • Мнения: 11 609
Мисля да наблегна на зелето. Няма такава гадост като свинската мас Sick Пък и холестерола...

# 554
  • Мнения: 27 520
Суров морков не доставя вит А, трябва да е топлинно обработен поне малко и да е в комбинация с мазнина - зехтин, олио...

За съжаление зеленчуците от пазара едва ли ще доставят само витамини  Rolling Eyes

Дръж ни в течение за резултати и мнения  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт