Newsflash 29:Baby Boom у американско

  • 12 352
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 147
 Grinning Да, лекарят ще прецени най-добре.
Аз не се ваксинирам по принцип ( причините са описани от момичетата по-горе) и едва ли бих направила изключение и като бременна. Ти решаваш. 

Благодаря за пожеланията.

# 256
  • Мнения: 1 147
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43695.20
Ladies, намерих много интересна тема преди няколко дни. Много ме кара да мисля, чета я на порции..

# 257
  • Мнения: 7 091
Зора,  благодаря ти, че се поинтересува...повечето неща излязоха отицателни, но не са добри останалите резултати, другата седмица ще ги повтаряме пак. Просто седя и се моля...и гледам да не мисля.  Cry

Атти, знаеш ли, че противогрипната би могла и да те разболее след слагането? Наш познат вдигна 41 градуса след поставянето на такава и беше в ужасно тежко състояние, в болница, а му я сложиха защото е астматик и прави тежки пристъпи дори при обикновена настинка. Не искам да ти казвам как го спасиха. Аз не бих рискувала бременна да слагам такава ваксина, но това си е мое мнение.  Peace

# 258
  • Мнения: 405
Атти, знаеш ли, че противогрипната би могла и да те разболее след слагането? Наш познат вдигна 41 градуса след поставянето на такава и беше в ужасно тежко състояние, в болница, а му я сложиха защото е астматик и прави тежки пристъпи дори при обикновена настинка. Не искам да ти казвам как го спасиха. Аз не бих рискувала бременна да слагам такава ваксина, но това си е мое мнение.  Peace

Аз до колкото разбирам от прочетеното до сега, за бременни препоръчват само неактивната ваксина, сиреч вируса не е жив и ако разбирам правилно не би трябвало да може да те зарази. Просто се опитвам да разбера защо толкова много я препоръчват тази ваксина за бременни и да си преценя + и -. Както знаем тук са луди на тема malpractice та не мисля, че ще си сложат само главата в торбата.

Тандури, стискам палци всичко с вас да е наред!

# 259
  • Мнения: 7 091
Аз до колкото разбирам от прочетеното до сега, за бременни препоръчват само неактивната ваксина, сиреч вируса не е жив и ако разбирам правилно не би трябвало да може да те зарази. Просто се опитвам да разбера защо толкова много я препоръчват тази ваксина за бременни и да си преценя + и -. Както знаем тук са луди на тема malpractice та не мисля, че ще си сложат само главата в торбата.

Тандури, стискам палци всичко с вас да е наред!

Да, луди са на тема malpractice, ама е и защото има доста също така Simple Smile

Мерси за пожеланията, дано!

# 260
  • Мнения: 2 257
Специално благодаря ня всички, потрудили се да ми напишат за грипната ваксина. На вашето мнение съм, изцяло се покрива, така като гледам. Точно фактът, че ваксината я хване точния вирус, я не, ме кара да си мисля, че това са само търговски и лекарски истерии; както, разбира се, и някои други неща около нея. Мерси още веднъж на писалите.

Тандури, нямах време да ти пиша пак, но тук ти стисвам палци за пореден път! Heart Eyes

A. J. е сладък, та сладък! Laughing Иве, да го намляскаш по бузите от мен!!!

Как е Иван?

Останалите бременни под брой ли са?


# 261
  • Мнения: 1 593
Бенсън, AJ e просто страхотен малък мъж - много обичам бузести бебета - ще го изпапам, честно!!!  Heart Eyes

Тандурка, аз викам, нищо не си казала, значи няма никакви проблеми, а ти си държиш в себе си...  Confused... продължавам да стискам палци  Praynig

Атти, и аз не бих слагала противовирусни ваксини. Нека не забравяме, че ако те хване някой грип, шансовете са, че освен нормалния дискомфорт, нищо друго  няма да се случи ни на тебе, ни на бебо... искам да кажа, не е като да откажеш ваксина против бяс или там някаква друга "страшна" болест  Wink
***

снощи не можах да спя от притеснение, защото ми казаха, че бебетата до 1 месец трябвало да акат минимум по 4 пъти дневно, а Ноли беше само 1 път. Хукнахме на педиатър днес и се оказа, че е качил 8oz за 4 дни (от последния преглед), което явно показва, че няма недохранване.
Не знам вече колко "да вярвам" на тези норми от колко пъти ако/пишу на ден.

Може ли да ми споделите, ако си спомняте, колко пъти са акали вашите дечица до 1вия месец (след това ставало по-нарядко). Събирам мнения от темите, в които пиша, белким се поуспокоя малко. Благодаря   bouquet

# 262
  • Мнения: 1 783
Тандури, надявам се всичко да е наред...

Дженна, не си спомням, но моят син по принцип много рядко акаше - 1 път на 3 дни и ми казваха че било нормално, защото уж кърмата много добре се усвоявала. Не знам как е, ама и след това като започна да яде храна имаше проблеми с ходенето по голяма н. Сигурно си е до детето, не мога на друго да го отдам, защото го хранехме с много плодове и супи и пак така беше. А сега от както сме в Б-я, ходи по 2 на ден. Иди се чуди  newsm78

Атти, аз се ваксинирах бременна и нищо не ми стана. По принцип не се ваксинирам, защото не ми се занимава, а не от други съображения, но тогава казаха 'препоръчваме' и реших, че като препоръчват значи има сми. Peace

Ей, момичета да ви кажа дойдох в Киев, не можах да сменя билета, а за майка ми още нищо не знаем. утре уж ще и правят cat scan, да видим какво ще излезе. Ама много ни дойде в последно време - майка ми със счупен крак и амнезия, братът на съпруга с мозъчно сътресение, племенникът ми с пневмония, синът ми с кашлица и сополив нос. И аз заминах и съпругът се връща в УСА. Добре че свекърите са ни на гости във Варна да гледат Марти, иначе нашите са невероятно притеснени. Дано всичко с това да се размине... Praynig

# 263
  • Мнения: 3 367
..хубава книга за детско развитие/психология,написана прилично и интересно, слагаща нещата в контекст, и не пристрастна нито към природа,нито към грижа... ако на някой му се чете
http://ec1.images-amazon.com/images/I/51QQG111B9L.jpg

# 264
  • Мнения: 1 800
Момичета, мерси  bouquet. Уж му слагах sunscreen,a така жестоко е изгорял в бузите АJ, все едно е джуджето на дядо Коледа Laughing. Да ви се похваля, днес започна да яде от лъжичка (досега само се лигавеше).

Jenna, ние на вашата възраст и по един път ни беше трудно да се изхождаме. АJ имаше запек от всяка една формула, която пробвахме. Чак като започнахме сегашната имаше резултат, т.е. по един път на ден, рядко два. Не се притеснявай, не е проблем Hug

Зоре, чета линка, много е интересно.

Бистре и Таndoori, стискам и на двете ви палци, скоро всички проблеми да останат зад гърба ви  bouquet.

# 265
  • Мнения: 804
Здравейте американски мами, ние бяхме за два месеца в Бг и затова отдавна не сме се включвали. Първо:
 Честито бебе Антонче на мама Мишолина, да ви е жив и здрав!
На отиване пътувах сама с Йони и за късмет самолета беше по празен и ми дадоха място със свободна седалка до мен и мина добре. На връщане бях с приятелка и тя ми помага с детето, спа върху нас и пак съм доволна, но си е голямо изпитание пътуването с малко дете , със или без седалка за него Crazy Полетите все пак са доста дълги.
  Нашия педиатър също предложи противогрипна ваксина и ми даде време за размисъл, но и ние решихме, че след като не е на градина и няма много контакти с деца, е добре да и я спестим, вирусите се изменят, и не се знае, дали ваксината ще предотврати вероятната настинка/грип, който хване. Освен това си мислим, че е добре имунитета и да се бори сам. Надявам се избора ни да е правилен и да не боледуваме много Praynig Пожелавам го и на вас и дечицата ви Heart Eyes

# 266
  • Мнения: 2 257
Мацки.... Crazy Joy Shocked Shocked, сега се връщаме от сокър гейм и познайте какво видяхме навън  hahaha КОЛЕДНА УКРАСА!?!!!?? Лудите Ленчета в една къща си бяха накачулили целия двор с елени, шейни, дядо Коледи и т.н.....Оф.

Джена, А.К. си действаше редовно по въпроса с #2. Беше на кърма и почти на всяко хранене си вършеше работата. Не се шашкай още, де. Питай лекарите!

# 267
  • Мнения: 1 147
Мацки.... Crazy Joy Shocked Shocked, сега се връщаме от сокър гейм и познайте какво видяхме навън  hahaha КОЛЕДНА УКРАСА!?!!!?? Лудите Ленчета в една къща си бяха накачулили целия двор с елени, шейни, дядо Коледи и т.н.....Оф.

Тия тука на моменти съвсем изплискват легена... Онзи ден видяхме коледна украса в Williams Sonoma и си мислех колко е рано, представям си, ако я видя вече поставена как ще се смея...

# 268
  • Мнения: 2 257
Тия тука на моменти съвсем изплискват легена... Онзи ден видяхме коледна украса в Williams Sonoma и си мислех колко е рано, представям си, ако я видя вече поставена как ще се смея...

О, в магазини съм виждала през Август (края), това добре, но в къща....При нас вече има коледни опаковки, хартии и т.н. средства по магазините.
Това с легена ме възрадва като изказ. Mr. Green

# 269
  • Мнения: 1 393
За украсите- при нас още няма по къщите, но са се накичили в същия стил за Хелоуин- святкащите тикви по тревата- с нанизи лампички, разни паяци- гигантеруими висят, чудовища...  Rolling Eyes
Тъкмо преди малко водихме София на привечерна разходка в комшулъка и коментирахме как се са накичили през къща- две и стигнахме до извода, че сигурно е заради децата.  newsm78

Тандури, стискам палци всичко да е наред и с останалите тестове и изследвания!  Hug
Ели проходи ли вече?

Пумпал, къде си? Дано всичко е наред при вас с Иван!  Hug

Дженна, според мен няма нужда да се притесняваш (още). Изчакай, сигурно е временно и не е нещо за сериозни тревоги. За София, честно казано, не помня точно, но мисля, че и тя имаше няколко такива периодчета в началото. Споко.  Simple Smile

Бистра, много ти съчувствам за това колко ти се насъбрало. Дано се избистрят нещата скоро!   bouquet

Вики дали се върна да разкаже и покаже почернялото дупе?   Simple Smile

Анет, според мен за това, което търсиш с пушено сирене, може да използваш американските квадратни сиренца в пликчетата- тия най- простите за хамбургери които са, защото те се топят прекрасно, а отгоре само за вкус да настържеш малко от пушената гуда. Нашенският тип пушено сирене не съм виждала тук.

Девойки нюйоркчанки, ще съм по вашите земи след месец за два- три дни, има ли желаещи за среща? Тандури, Дженна (не знам ти дали още ще си там?), кой друг е в НЮ и околията? Блажка (не знам ти колко си близо?) Ако има желаещи- моля кажете, на линия ще съм, барабар със София.  Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт