Подсичане - става на рани! Помощ!

  • 29 058
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 248
Обикновен крем Здраве.
И да не се използват мокри кърпички , а само миене с вода. Peace

# 16
  • Мнения: 2 755
Да седи и да се кисне детето в смрадлика, много помага. На нас кремовете не ни действат, открих една изостанала детска пудра в къщи, даже и е изтекъл срока и о, чудо - подсичането се оправи. Съжалявам, че съм го мъчила с кремове, смених 6 вида.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 973
ХУМА - чудодейна е! Дъщеря ми се беше подсякла от рзстройство след прием на АБ. Съфорумки ме посъветваха да използвам хума и подсичането много бързо мина. Правя я на кашичка с малко вода и мажа с кашичката.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 440
Аз миех само с вода, без памперс през деня, сутрин и вечер мажех с УНИВЕРТАН. Като намажа слагах тензух и след това пампреса, за да няма допир подсеченото и да се дразни Peace

# 19
  • Мнения: 3 069
Никаква козметика няма да ти помогне!
Сле разтройство няколко дни и дупе на рани, нас ни оправи мазане вече с Адвантан а при всяка смяна на памперса мазане с Дефламол.
Много горещо ти препоръчвам тази комбинация!

# 20
  • Мнения: 469
zdravei mila bez mnogo da se obesnqvam maji s triderm i otvara ot smradlika garantiram ti 4e do tri dni 6te ima6 golqm napredak minalata sednica bqhme taka to4no ot antibiotika az vmesto da si kisna deteto koeto izob6to ne stoi napoqvah pamuk i go slagah na dupeto(ranite) po daljinata i go ostavqh taka s pampersa reduvah s triderm i smradlikata
uspeh!!!

# 21
  • Мнения: 1 049
Ox, това си е направо омагъосан кръг ако не махнеш памперсите докато заздравее! Иначе кожата няма как да диша и става само по-лошо, особено ако я овлажняваш и с кремове... Едва ли козметика ще помогне, просто малко пудра и с голо дупе ще мине най-бързо  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 676
На 1г.2м получихме силно подсичане и педиатърката препоръча "Дипрогента Маз". Нанася се 3 пъти дневно. През деня беше по гащички (макар, че не казваше за пиш). Иначе ползвах крем "Здраве" и "Бочко".

# 23
  • Мнения: 553
Дефламол- спира да боли за около 24 часа, което си е супер за дететнце, мисля че може да се ползва дори при новородени- то е главно вазелин , вит.А и вит.Е, но питай си доктора все пак за всеки случай.
По принцип е лекарство против изгаряне но много добре и бързо помага за зарастване.

# 24
  • Мнения: 132
Певизон-много помага и ванички със смрадлика.

# 25
  • Мнения: 66
Питай лекарката дали може да я мажеш с клотримазол или певизон. Мисля, че с едно две намазвания ще се оправи.

# 26
  • Мнения: 4 401
с изписването бебка беше подсечена и ползвах цинковия крем на ''клоран''от тогава не съм го спирала и пу- пу няма проблем.даже в жегите ни се размина .
дано бързо да се оправи бебчо!

# 27
  • Мнения: 193
Дефламол за подсичането, певизон, ако има рани и лекарско мнение!

# 28
  • Мнения: 317
Преди месец се наложи сина ми  да пие  двойна доза антибиотик, което в комбинация с разстройство доведе до същият проблем / предполагам само обаче / като при вас . Появиха се ситни пъпчици върху червенината на подсеченото , заведох го при личната , тя изписа    , в резултат на което червенината се превърна в множество рани ::. Преди това и аз бях  с най - различни кремове против подсичане и  , което вместо да помогне е навредило . Така че мой съвет - заведи детето на дерматолог . При нас се оказаха гъбички , изписаха ни едно коремче за  лев . и вече всичко е ок .  ::

# 29
  • Мнения: 317
Сега видях че си от София - ако се интересуваш ще ти дам адреса на дерматоложката , при която ходихме - много мила женица , кабинета и е близо до Лъвов мост . Взима само три лева за преглед на дечица .   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт