Дюли

  • 9 436
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 410
Десерт Дюли с ориз.

ако има някой с преселнишка (влашка) жилка, може би го знае...

Може със сурови , може и с дюли от компот.
Ако са сурови, се нарязват на парчета/кубчета и се варят в подсладен (захарен) сироп.
Ако са от компот, се отцеждат от сока.

Сварява се ориз в сока от компота, при нужда се добавя още вода и захар.
Ако не е с компот - просто се вари ориз в подсладена вода, може и в тази, в която са врели дюлите.

При сгъстен ориз, се смесва с  дюлите.

Насипва се в индивидуални купички, за по-лесно сервиране.

Сервира се охладен.

Да ви е вкусно.

# 16
  • Мнения: 2 591
и аз имах същата питанка, понеже свеки ме снабди с дюли и се чудя какво да ги правя  Rolling Eyes май ще се пробвам със сладкишите Rolling Eyes

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Снощи правих дюли на пара:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233960.0

# 18
  • Мнения: 2 000
 

Печени дюли
интернационална кухня, десерти

Ето и една форумска рецепта от по-старо време  Grinning

ПРОДУКТИ:
5 дюли
100 г захар
щипка индийско орехче
щипка канела

ПРИГОТВЯНЕ:
Нарязват се четири дюли на резени и се почистват от семките. Веднага се овалват в захар, нареждат се в тавичка и се поръсват с подправките. Семките заедно с нарязаната пета дюля, чаша вода и останалата захар се варят около пет минути. Течността се прецежда и с нея се заливат дюлите в тавичката. Пекат се в умерена фурна, докато омекнат.

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Ей сега ще метна и аз една тава с дюли във фурната.Нарязани на филийки,поръсени със захар и канела,добавям и чаша вода(ако е необходимо при печенето слагам още захар и вода).Ароматът е неповторим, а вкусът.... newsm10
Да аз им слагам освен канела и карамфил, стават много хубави и най-вече ароматни. Винаги си оставям 2-3 дюли за ароматизиране на помещенията вкъщи, особено кухнята и спалнята  Mr. Green
Иначе освен печени, съм пробвала на сладко доста добре стана. А можеш и да си замразиш във фризера за зимата. Аз слагам дюли в греяното вино, ако имам дюли де  Mr. Green плюс това дюлите траят дълго време дори и без хладилник, не е нужно веднага да ги готвиш  Wink

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 17:11 от Камамбер

# 20
  • Мнения: 2 197
Имам страхотна рецепта за дюли:
5-6 дюли се обелват и нарязват на парчета. При желание се поръсват със захар. Заливат се с бутилка червено вино и се пекат 2,5 часа. Става страхотно! Аз лично захар не слагам, те са достатъчно сладки.

Общи условия

Активация на акаунт