Колебая се за име! Моля за вашето мнение

  • 8 970
  • 271
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 986
Албена

"Според признания на Йовков етимологията тръгва от ябълка чрез метатеза на аблена, ъблена (ябълка), за да се стигне до Албена, т.е. името е резултат на неологизъм. Това име е метафорично проектирано в последвалата заклинателна формула "Хубавата ябълка свинята я изяда" - конотациите в разчитането на образа са зададени. Албена е "златната ябълка" от вълшебноприказния фолклор, която всеки от мъжете-змейове желае да откъсне и да притежава, но никой няма смелостта да я защити и да я опази от хорските приказки." (МИТЪТ АЛБЕНА-Мариета Иванова-Гиргинова)

# 17
  • Мнения: 384
Гласувах за Ема.
М/у другото-зарежи това, какво мислим ние (или който и да било). Сигурна съм, че имаш свое си, лично усещане за името на бебка-довери му се!  Hug

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 4 589
Андреа

# 20
  • Мнения: 842
Андреа  newsm10

# 21
  • Мнения: 27 524
Андреа най-много ми харесва, Ема също, но на второ място.

# 22
# 23
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
Албена,красиво но за съжаление позабравено име

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Албена - защото си е нашенско и много хубаво име. Всеки, който я види и чуе името й, ще има добро отношение още от самото начало.
Показва стил.

# 25
# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 1 249
Ако ще живее в БГ съм за Ема.Андреа ми се връзва повече за българче в чужбина, но ми харесва повече от Ема.
Peace

# 28
  • Мнения: 2 005
Определено Андреа по ми харесва Peace

# 29
  • Мнения: 4 784
Андреа е хубаво, но все ще й казвате на съкратено може би Ани  newsm78, за това според мен е по-добре Ема  Peace

Общи условия

Активация на акаунт