КАК РАЗПРЕДЕЛЯТЕ СЕМЕЙНИЯТ БЮДЖЕТ

  • 4 259
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Здравейте и от мен!Интересуваме въпроса за бюджета.Как е при вас.Парите на едно място ли си държите двамата или всеки своите?Как разпределяте разходите-наполовина или общо?Ами за децата-всеки им купува или заедно?Изобщо кой държи парите в къщата?

парите ни са общи. имаме и обща работа за момента. мъжът ми е финансовия министър, той прави сметки и се грижи всички сметки да са платени, както и за спестяванията ни. аз се грижа за харченето на пари за домакинство, бензин за колите, някакви дребни нужди мои/негови. за по-големите покупки се консултираме и решаваме да/не. почтои винаги се движим заедно, така че това ни улеснява общото харчене.

да, аз правя седмично меню ( с незадължителен характер, разбира се), така знам какво ще ми трябва и не купувам 10 тиквички, като ми трябват 3. няколко  пъти съм изхвърляла продукти и се научих да си правя сметката ( като млада булка, хаха). сега в петък сутрин докато си пия кафето горе долу мисля какво ще готвя и правя списъка.
естествено, ако реша че искам и още неща на място в магазина ги взимам.
обикновено сладки  Rolling Eyes Blush

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 15:44 от Lennie

# 16
  • Мнения: 51
Това с пазаруването в нашите условия няма да ви се получи, защото храната по принцип тук е много скъпа и за нея отиват 80% от бюджета, което мене вече все повече ме дразни.
Не мога да пазарувам за цяла седмица в момента, защото първо ще остана без пари, а може нещо важно да излезе в последствие, и после не знам кога какво ще ми се дояде...
Относно бюджета ние си слагаме парите на едно място и всеки има достатъчно съвест, за да не злоупотребява, все пак ако аз похарча много или отй после и за двамата няма да има, което не е честно.
За сметките също плащаме всеки каквото може, нали така и така дълговете ни са общи.
Преди имахме друга система, но сега перата на разходите се преразпределиха и останалите неща се промениха.
Аз съм обаче по-нахална и строго държа сметка за всичко питам, но пък той ми отговаря, даже сам си казва какво е похрачил през деня, въпреки че често парите са си негови, но така не се стига до ситуацията, че някой е мислел че има еди колко си пари, пък то да няма...

# 17
  • Мнения: 6 167
Това с пазаруването в нашите условия няма да ви се получи, защото храната по принцип тук е много скъпа и за нея отиват 80% от бюджета, което мене вече все повече ме дразни.
Не мога да пазарувам за цяла седмица в момента, защото първо ще остана без пари, а може нещо важно да излезе в последствие, и после не знам кога какво ще ми се дояде...

майка ми също пазарува ден за ден ( в бг). предимството е, че ( пак) правиш сметка и взимаш само каквото ще се яде ден -два. 
на мен ми трябваше малко време да науча мъжа ми, че това, че хладилника днес е пълен не означава, че утре трябва да е празен  Rolling Eyes Laughing но сега се научи, а и аз вече знам какво не бива да свършва никога)))

# 18
  • Мнения: 2 427


парите ни са общи. имаме и обща работа за момента. мъжът ми е финансовия министър, той прави сметки и се грижи всички сметки

Боже Лени,ей такива очи изцъклих!Викам си бе Дамианkо кога стана министър.Вярно че аз от политика слабо се интересувам ма мислех че е Томазо Падоа. Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 6 167
на семейството)))))
министър е той.. на водопад. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 401
Заплатите ни са на отделни сметки, както ни ги превеждат работодателите. Но иначе винаги са били общи, като през годините сме ги разпределяли различно.  Peace Например, ако спестяваме за някакви мебели харчим от едната заплата и част от другата, а останалото спестяваме. Когато нямаме конкретна цел, харчим си кой как завари, като си правим предварителна сметка за разходите и се стремим да не прекаляваме. Мъжа ми е много стриктен и често ме хока, че са ми широки пръстите.. с право, де, ама все пак невинаги заслужавам!  Wink

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619


парите ни са общи. имаме и обща работа за момента. мъжът ми е финансовия министър, той прави сметки и се грижи всички сметки

Боже Лени,ей такива очи изцъклих!Викам си бе Дамианkо кога стана министър.Вярно че аз от политика слабо се интересувам ма мислех че е Томазо Падоа. Joy Joy Joy
Е ти не чу ли, че Томазо са го сменили?
 Laughing

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Парите ни са в различни сметки в банките, но всеки има карта от сметката на другия.
Разпределяме ги така:
1. Заемите към банките.
2. Сметките.
3. Децата (ако нещо трябва да им се купува).
4. Ежедневните разходи (пазаруване + снаксове, чипсове, сокове, коли)
5. Аз (якета, обувки, лакове, гримове и т.н)
6. Мъжа ми (1-2 пъти годишно нови ризи или дънки и на 2-3 години ново яке и обувки).
7. Ако остане нещо ресторант, кино, романтичен уикенд, море, ски и т.н.

# 23
  • Мнения: 1 073
Работодателя и на двамата ни ги превежда по дебитни карти. Така, че всеки си разполага с парите. За храна основно пазарувам аз, както и дрехи на децата , а и на него самият. Сметките -режийни поема Той, както и ремонти по кола, къща и т.н. За почивки ако съм сама с децата, си ги поемам аз, като ходя по чужбина също. Когато сме вси4ки заедно, поема ги той. За обзавеждане , ел.уреди и т.н. който има възможност в момента купува той.

# 24
  • Мнения: 2 427


парите ни са общи. имаме и обща работа за момента. мъжът ми е финансовия министър, той прави сметки и се грижи всички сметки

Боже Лени,ей такива очи изцъклих!Викам си бе Дамианkо кога стана министър.Вярно че аз от политика слабо се интересувам ма мислех че е Томазо Падоа. Joy Joy Joy
Е ти не чу ли, че Томазо са го сменили?
 Laughing
mmm,He Embarassed Embarassed Embarassed

# 25
  • Мнения: 533
Парите са ни общи , заедно пазаруваме и плащаме задълженията.

# 26
  • Мнения: 240
Ние също не ги разпределяме много. Стоят си на едно място и все си попълваме касата дружно.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Здравейте и от мен!Интересуваме въпроса за бюджета.Как е при вас.Парите на едно място ли си държите двамата или всеки своите?Как разпределяте разходите-наполовина или общо?Ами за децата-всеки им купува или заедно?Изобщо кой държи парите в къщата?
Аз ги държа  Embarassed той ги изкарва  Confused Каква съдба само, а?! Всъщност истината е, че парите са при мен, защото аз се занимавам с плащанията - ток, телефони, градини, храна, мебели също аз поръчвам. Харесвам нещо, обаждам му се да го питам за размерите, снимам с тел. за да му покажа какво съм капарирала

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аааа,за пазаруване дайте да не си говорим че ми идва да крещя smile3511.Пазаруваме обикновено с мисълта че няма да се налага да отиваме до супера поне две седмици.Оставям някакви астрономически цифри в супермаркета,от които се срамувам като човек от самата себе си и в крайна сметка едва изкарваме седмицата със закупените продукти.Не знам вече какво да правя.
Едно към едно с нашата ситуация! Но аз опитвах и с нещо като меню от 2 манджи за следващите 2-3 дни, готвя едната манджа и се оказва, че само нея я ядем 3 дни, междувременно (особено на мъжа ми) ни се дояждат и разни сухи глупости, а продуктите за второто ядене започват да се разхождат нервно из хладилника и накрая ги хвърляме. Срам, срам! Embarassed

# 29
  • Мнения: 6 993


В тази връзка да питам - колко на месец ви излиза храната (и за колко човека), в тях включена ли е храната навън (на работа) и т.н.?
Болната ми тема. Понеже само купуваме храна,  тъй като за момента не може да се готви, отиват по 200 лв седмично Shocked Това с парите, които харча на работа Rolling Eyes Ще ми се да го науча моя да не яде, ама няма как... Crossing Arms Без него храната ми излиза 20-30 лева седмично, с работата около 50.

Общи условия

Активация на акаунт