Да питам за този вид кредитни карти на ПИБ

  • 5 024
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Това което аз прочетох в условията и не ми хареса е,че подписваш запис на заповед.

# 16
  • Мнения: 491
Точно това те е объркало. Подписваш запис на заповед( при Дайнърс карти), че ако не погасяш задълженията си по картата, при предявен иск от банката, ти се задължаваш да ги платиш безусловно и веднага. Това го има в повечето банки и особено при тегленето на потребителски кредити. При картите Visa и Master за сумата до 10 000 лв. не подписваш запис на заповед (поне в ПИБ).

# 17
  • Мнения: 349
Доволна съм.Към кредита ми дадоха и Дайнърс. Ползвах я, върнах парите-пак доволна. За първата година двете карти са без такса.За втората според моя договор са с 50% такса,което пак ми е изгодно,защото със сигурно ще използам Визата. Общо взето в сравнение с  ЦКБ,ОББ и Пощенска/но които съм ползвалакартите / ПИБ са най-добрите според мен. Лично мнение.

# 18
  • Мнения: 491
Разликата между Дайнърса и другите кредитни карти е, че при дайнърса в срок от 60 дни от тегленето на падежната дата трябва да възтановиш цялата изразходвана сума, а при Виза и Мастер е 5 % от изразходваната сума плюс лихви.  Но, не се подлъгвайте по 5%, принципно те са за първите 6 или 12 или 24 месеца, след това лихвата скача над 10.
При Дайнерса хубавото е, че ти отпускат по-голяма сума, но в евро  Crazy
И аз съм на мнение, че не си е работа да се занимаваш с Дайнърс.


5% не е лихва, а задължителна минимална вноска от ползваната сума (топиш главница). Сега има промоция и първите 3 месеца няма лихва, но минимална вноска пак се дължи. Иначе лихвата е 16% годишна лихва при плащане на ПОС и 18% год.лихва при теглене от банкомат. Звучи страшно, но всъщност не е- примерно ако си платила 500 лв. месечната лихва ще ти 6,66 лв., което не е чак токова много, пък и това не е кредит и се очаква да ги върнеш за 2-3 месеца.
И по Visa и Master можеш да имаш голям лимит и то в евро, в зависимост от дохода, който кажеш (не се обследва!).

# 19
  • Мнения: 1 150
Да приемем, че не съм се изразила правилно, няма да спорим. Идеята ми беше, че след първите 6, 12 или 24м. МВП се повишава заради начислена лихва, няма значение  Simple Smile

пък и това не е кредит и се очаква да ги върнеш за 2-3 месеца.
И по Visa и Master можеш да имаш голям лимит и то в евро, в зависимост от дохода, който кажеш (не се обследва!).

Кредит е, не се залъгвай, че дохода не се обследва, никоя банка не дава на добра дума. Това, че не изискват куп документи не значи, че не си проверен.


Колкото да записа на заповед, някои банки изискват от кедитополучателя сам да разпише такъв, други искат авалист. Записа на заповед не трябва да ви плаши. Ако взимате карта с идея да не плащате /записа е за срока на кредита/ в едим момент парите така или иначе стават изискуеми.

# 20
  • Мнения: 491
Специално за кредитните карти на ПИБ се гледа само здравно осигуряване и кредитна експозиция. Това го знам със сигурност, повярвай ми. Не се проверява деклариран доход.
Всеки възприема по различен начин кредитната карта,за това казах,че ако знаеш как да я използваш е много удобна. Най-набутващо е да я възприемеш като потребителски кредит,да изтеглиш цялата сума и да плащаш 1 год. лихви. -леко ще се разориш. Тя е по-скоро за пари за спешни ситуации,които да възстановиш за по-кратък срок.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Здравейте, повдигам темата за да задам и аз подобен въпрос.
След около 3 седмици ще ми трябват 1500-2000лв за покупка на домакински уред. Няма да успея да ги събера, реших да пробвам с кредит накакъв. Потребителски кредит няма да ми дадат, тъй като фирмата в която работя ме осигурява на 4 часов работен ден. Имам дебитна карта към ПИБ по която ми превеждат заплатата. От банката ми предложиха такава кредитна карта. По мои сметки, ако се напъна ще мога да върна сумата за 3-4 месеца. Та въпроса ми е - да я вземам ли или да пробвам с TBI кредит или Clarima, където срока на изплащане е по-дълъг? Гледам че годишната лихва на кредитната карта е горе-долу същия като на TBI. И ако взема картата а изплащам по-малко всеки месец за една година, идва същото.
Какво ще ме посъветвате да направя?

# 22
  • Мнения: 491
Хубавото, ако вземеш кредитна карта е, че като си изплатиш уреда за 3 мес. или 1 год., после сумата можеш пак да си я ползваш за нещо друго. Имаш един вид постоянен потребителски кредит, спуснат на карта. Но все пак, това не е точно кредит- примерно от банка можеш да вземеш потребителски кредит с по-малка лихва. Ако можеш да върнеш обаче сумата за 3 месеца е добре, защото няма да имаш никаква лихва. Имай предвид, че се отчита на периоди и имаш минимална вноска всеки месец, която е задължителна(ако си ползвала нещо по картата).
Отчетните периоди са така:
20.01 - 19.02- каквото изтеглиш през този период, трябва до 05.03 да внесеш 5% от сумата(минимум)(ако внесеш всичко нямаш лихва)
20.02 - 19.03- каквото изтеглиш през този период, трябва до 05.04 да внесеш 5% от сумата(минимум)
20.03 - 19.04- внасяш до 05.05 и т.н.
Значи ако изтеглиш цялата сума, до всяко 5 число трябва да внасяш минимум 5% от останалата сума. И това не са  само лихви, а топиш и главница.
Най-изгодно е да теглиш на 20 число на месеца, защото ще имаш 45 дни гратисен период-няма лихва.
Не знам обаче на теб лично как ще ти е по-удобно и спокойно,защото има хора, които искат да си знаят сумата на месечната вноска предварително(като моя мъж) и да си плащат всеки месец. А  дали и TBI няма да изискват 8 часов трудов договор- не съм запозната с техните условия. Моят личен съвет е да не вземаш от Джет кредит- много солидно оскъпяване имат.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 571
vok, много ти благодаря за разяснението Hug
Точно гледах в брошурата за тези периоди и не ми стана много ясно, какви точно са, но сега ми се изясни.

Специално за кредитните карти на ПИБ се гледа само здравно осигуряване и кредитна експозиция. Това го знам със сигурност, повярвай ми. Не се проверява деклариран доход.
Това, което си писала малко по-нагоре, леко ме смути. Казваш че се гледат здравни осигуровки, как тогава в банката ми казаха, че могат да ми издадат карта за 1000-2000-3000лв, в зависимост от това какви доходи им кажа че получавам? Да поясня, че не е ставало въпрос за конкретни суми.

Така де, утре пак ще отида да говоря с тях и няй-вероятно ще я взема Simple Smile (ако ми я дадат естествено Wink )

# 24
  • Мнения: 491

[/quote]
Това, което си писала малко по-нагоре, леко ме смути. Казваш че се гледат здравни осигуровки, как тогава в банката ми казаха, че могат да ми издадат карта за 1000-2000-3000лв, в зависимост от това какви доходи им кажа че получавам? Да поясня, че не е ставало въпрос за конкретни суми.

Така де, утре пак ще отида да говоря с тях и няй-вероятно ще я взема Simple Smile (ако ми я дадат естествено Wink )
[/quote]

Това е разковничето- "в зависимост от това какви доходи им кажа че получавам". Казваш, че имаш по-висок доход- примерно 800 лв. и виж какво ще ти дадат. Лимитът зависи от много неща. Можеш да видиш какво ще ти отпуснат на сайта на ПИБ, има електронна заявка за кредитна карта-попълни първия прозорец и калкулатор ще ти изчисли лимита.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Яснооо, значи гледат дали изобщо имам здравни осигуровки, а не върху каква сума са, така ли?
Супер!  До сега не съм ползвала никакви кредити - не обичам много да плащам лихви Wink и имам слаб опит с банки.
Много, много ми помогна да се реша Hug

# 26
  • Мнения: 491
Да, не гледат сумата на която се осигуряваш, а само дали за последните 6 месеца имаш поне 3 внесени здравни осигуровки ( поне в наше село е така). Ако нямаш внесени ЗО можеш да си ги внесеш и да им представиш платежните като доказателство.

# 27
Картите са си карти. Стават и тези на ПИБ. Има неудобство, че не изпращат навреме или пък изобщо не изпращат месечно извлечение. Ако я използвате до 2-3 пъти месечно това не е проблем., но ако я използвате 20-30 пъти или повече ще бъде доста неприятно.

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 555
На мен ми се обадиха по телефона да ми  предложат тази карта. Аз съм клиент на банката и от там са решили, че ставам явно за получател на тази карта.  Mr. Green По телефона никой не ме пита за доход, но когато отидох да си я получавам, служителките ме разпитваха за доход. А аз не работя в момента. Но пак ми я дадоха. Не съм я ползвала още обаче.

# 29
  • Мнения: 600
Картите са си карти. Стават и тези на ПИБ. Има неудобство, че не изпращат навреме или пък изобщо не изпращат месечно извлечение. Ако я използвате до 2-3 пъти месечно това не е проблем., но ако я използвате 20-30 пъти или повече ще бъде доста неприятно.

за тази цел има онлайн банкиране Wink

Общи условия

Активация на акаунт