какво ще кажете за ... зъбите?

  • 21 297
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Харесвам си зъбите, подредени са ми добре. Единствено малко избелване би било добре, въпреки че са си ми белички, но пия доста кафе и усещам, че това им влияе.

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
АЗ за това и писах, че металокерамиката е много подходяща за разрушени зъби. Цена - между  120 и 140 лв.  Фасетите са доста по скъпи и изискват невероятна поддръжка. За конкретни цени да се включи някой, който е по-наясно.
А относно пиленето - малко или много, емайла е безвъзвратно увреден.

# 17
  • Мнения: 852
Не съм променяла нищо по зъбите си.Но определено имам нужда от малко избелване Confused (тия цигари и кафета ми ги съсипаха)



 Peace

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Имам късмета да съм наследила добре подредени и здрави зъби.
Преди време мислех да си ги избелвам, но зъболекарката ми ме отказа. Показа ми мостри на зъби в различни нюанси и се оказа, че моите зъби всъщност са от най-белите, въпреки кафето и цигарите.
Купила съм си преди доста време едни писалки "Brit smile to go", когато се сетя, мацвам върху зъбките преди лягане.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 654

 Embarassed Не съм ги избелвала, не съм носила брекети и прочие. Като малка имах доста голямо разстояние мужду горните предни зъби, но се прибраха.

# 20
  • Мнения: 870
Носих брекети 2 години, имам 2 металокерамични коронки на вторите зъби горе(не знам дали се изразих много правилно...). Коронките ги сложих защото естествените ми зъби бяха по-малки отколкото е нормално... Усмивката и хубавите зъби са много важни за мен  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 885
Избелвала съм няколко пъти и цвета ми в момента е Б1, т.е. нечовешко бяло  Laughing
Що се отнася до формата - зъбите са ми идеални по рождение. Никога не съм носила скоби, брекет и т.н. Зъболекарят ми казва, че челюстта ми е идеална

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 20:47 от Tony_in_love

# 22
  • Мнения: 776
От скоро започнах да ходя при нов зъболекар и след като си оправих проблемните зъби, веднага поисках избелване, защото от дълго време искам да си направя!НО Naughty той ми обясни, че все още няма категорични доказателства дали избелването на зъбите не е канцерогенно! Така че пробелмът не е в това, че може да ти се увреди емайлът, а че може да си докараш рак в последствие!!!!!! ooooh! И така на бърза ръка се отказах!
Относно фасетите, доколкото знам, за да си направиш всички зъби по този начин, ти трябват около 3500 лв.

# 23
Има тема "Порцеланови фасети" и в нея д-р Велинов е обяснил много добре

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Слабото ми място са зъбите...цвета ми харесва, но определено горчиво съжалявам, че не носих шини като малка...аз също съм питала за избелването, но нито на едно място не ми го препоръчаха (бях вманиачена по едно време Blush) Peace

# 25
  • Мнения: 337
Бих ги променила изцяло ако имах възможност ... и смелост. Малко съм сърдита на майка ми, че не съм носила шини навремето  Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 802
Здравейте и от мен!
Ами хайде да видим, има ли някакви други алтернативи за избелване. Аз, доколкото зная, има различни техники на "зъболекарско" избелване. Моята зъболекарка, например, ми ги "избелва" веднъж годишно. Тя така сама си решава, а аз с радост се съгласявам, защото... абе пуша и пия кафета целодневно. Да, ама това "избелване" ( маже ми ги с нещо адски тръпчиво) само тя си го вижда и му се радва - на мен ми се струва толкова минимално... После разбрах от нея, че снежнобялото се постигало с някакви други процедури, доста скъпички. Май за тях става дума, че са спорни откъм вреда.

Тогава, какво ще кажете за разните избелващи пасти и системи, които се рекламират? Някой ползвал ли е White Light? ето линк: http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=19210

Олинце, а ти какво изполваш? Разкажи, какво представлява, как действа?


Купила съм си преди доста време едни писалки "Brit smile to go", когато се сетя, мацвам върху зъбките преди лягане.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 840
Serpentine, можеш ли да споделиш повече за брекетите, защото моят зъболекар на въпроса ми за керамични фасети рече - За какво са ти изкуственяци в устата, по-добре сложи скоби. Само дето скобите се носят години Sad Пък всеки иска да стане красив веднага ... Не разбрах как така носиш скоби за изправяне на зъбите и след това ти правят фасети? Нали точно с фасетите се подравняват зъбите и те са бързия начин да се сдобиеш с холивудска усмивка?...

Това, което говорят някои зъболекари, че фасетите били панацея за холивудска усмивка и те едва ли не замествали ортодонтското лечение, са митове и легенди. Всеки уважаващ себе си стоматолог знае, че на криви зъби, нуждаещи се от ортодонтска намеса, и да наплеска отгоре фасети или корони или каквото и да било, желаният ефект няма да се постигне. И то е логично - кривите зъби са челюстна деформация, трябва да се влияе на челюстта - да се разшири например, за да има достатъчно място за зъбите (визирам моят дефект). След като няма място за естествените ти зъби, няма как да има и за това, което ще лепиш отгоре им. Фасетите просто не са в състояние да заместят продължителното ортодонтско лечение и не са негова алтернатива. Те са измислени със съвсем друга цел. Всичко останало, което пише по списания и сайтове, е чисто и просто рекламен трик. Преди да сложа брекетите, и аз вярвах, че ще ми се размине носенето им и с постиженията на съвременната наука, така прехвалените фасети, имплантати и корони, ще имам бързо красива усмивка, но уви - такова нещо просто никой не се нае да направи, не е възможно. Обясниха ми, че просто в устата ми няма достатъчно място, то трябва да се създаде посредством челюстно разширение - а тук идват на помощ брекетите. Не вярвайте на всичко, което рекламират и пробутват като бързо и лесно, такова нещо просто няма. Фасетите са естетична стоматология, те не лекуват проблеми със захапката и други ортодонтски проблеми, могат да служат просто като един бляскав завършек, добавящ последен щрих към ослепителната холивудска усмивка.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 840
За жалост, да се постигнат красиви и подредени зъби, ако не си по рождение с такива, е доста по-трудно и по-продължително от поставянето на импланти в бюста, например. Иначе те наистина са много важни, защото се виждат непрекъснато и няма как дефектите по тях да бъдат просто скрити с помощта на грим, както дефектите по лицето. Аз например нося брекети вече повече от година, хич не е приятно. Но друг начин да се подредят криви зъби няма. След това, когато са вече изправени, може да се прави избелване, фасети и т. н., но основата трябва да е положена.
Ако не те затруднява би ли споделила след колко време започнаха видимо да се променят зъбите ти след поставянето на брекетите?И аз си сложих,но моя зъболекар ми каза,че ще ги нося около 5-6 месеца,струва ми се доста кратко и затова питам.Освен това тук във форума четах,че брекетите предизвикват силни болки,а при мене няма такова нещо.

Аз започнах да виждам промяна още в самото начало, а видима такава имаше на втория месец. В началото дори зъбите ми се местеха по-интензивно и осезаемо, отколкото сега, когато просто се донаместват, и ми се струваше, че едва ли не с часове се местят. Сега не е така, струва ми се, че на едно място си седят. Иначе и на мен 5-6 месеца носене ми се струват кратко време, ама някои зъболекари имат такава склонност, първо кажат един срок, после се окаже, че всъщност той е доста по-продължителен. На мен от самото начало ми казаха, че ще ги нося около година и половина, но ефектът ще бъде видим много по-рано. Пък и си зависи от дефекта, но има един момент, че наместването на зъбите, в по-голямата си част, се случва през първите 6 месеца, после носиш не толкова за изправяне, колкото за стабилизация на постигнатия ефект. Така че дори зъбите да изглеждат подредени, това не е индикация, че брекетите са били носени достатъчно дълго време. Знам, че най-дълго се налага да носят брекети хора с деформации от типа дълбока захапка, или пък обратна захапка - зъбите при тях уж изглеждат подредени, но челюстите не са поставени както трябва една спрямо друга. Дори понякога се налага и оперативна намеса, и изваждане на зъби, и тем подобни страхотии. Иначе зъби, които просто са един върху друг, се подреждат много по-лесно. Иначе за болките - мен най-много ме боля при поставянето им, и след това при смяната на дъгите, която е през няколко месеца.

# 29
  • Мнения: 1 800
Преди в предаването на Гала "На кафе" даваха избелване на зъбите. След като ги избелиш не се сещам колко дена трябваше да се консумират само "бели" неща - мляко, сирене и т.н. Аз се бях заинтересувала, но моята заболекарка ми каза, че не е много добра идея, защото иска подръжка, а всяко следващо избелване вреди на зъбите.

Не съм много съгласна с това, че е вредно Peace. Зет ми е зъболекар и жена му от години има избелени зъби, мания и е. Ако беше дори малко вредно той никога нямаше да се съгласи да и избели зъбите. Тук е пълно с всякакви лентички, гелове за избелване в домашни условия. Може зъбите и венците да са малко чувствителни след процедурата, но това се дължи на подложката, а не от самия продукт. Ето това e основния компонент зa избелват зъбите:


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B … D1%81%D0%B8%D0%B4

Общи условия

Активация на акаунт