18 СОУ в София с японски, китайски, арабски и фарси.

  • 158 890
  • 903
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 5 474

Ами не точно. Жената мисля, че скоро се е пенсионирала и ходи в...черно.  Confused
Може би съм я подмладила  Joy С много силен парфюм се пръска всеки път,отличителен белег й е,не може да не го е надушил никой
Тази жена ми е направила много лошо впечатление от край време,така е крещяла на деца че чак на мен ми се смразяваше кръвчицата.
Веднъж за стол цялото училище разбра че й е малък,пък нейния го нямало,на луди направи учителите,ходеше по стаите да си търси голям стол крещеше и пуфтеше.
  Като преподавател може да е много добра,но определено поведението й е фрапиращо.

# 436
  • София
  • Мнения: 2 356
как занималнята е само 1 клас, после какво ги правите децата следобед, има ли частни наоколо?

# 437
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
как занималнята е само 1 клас, после какво ги правите децата следобед, има ли частни наоколо?


Поначало всички занимални са безплатни в първи клас само, после наоколо гледам има две (по реклами които съм срещала), а в самото училище да кажат мамите.

# 438
  • София
  • Мнения: 10 825
Признавам, че не съм чела цялата тема, нямам време за 30 страници Embarassed, моля ви да ми кажете за паралелките по японски и китайски - първи клас каква селекция на децата се прави и прави ли се изобщо нещо като тест или и аз не знам какво или е достатъчно само да се заяви желание при подаване на документите. Благодаря

# 439
  • София
  • Мнения: 2 356
имам някакъв спомен от темата, че искат местожителство в района  newsm78 или бъркам?

# 440
  • Мнения: 834
А, така, посъбрах информация, друго си е Laughing Ама и аз като Чарита недоумявам кога се подават молбите за тези паралелки, как става класацията, има ли "сито" чрез тестове или от сега се правят тихомълком списъци /както разбрах за други у-ща/? Какво значи живущи "в района", в какъв периметър и така не се ли дискриминират децата извън района?
Имат ли тези паралелки финансиране и мониторинг от съответните посолства? Учебници по езика имат от 2-ри клас, така ли?
Ketri, нашия татко също не беше очарован от идеята ми за японски или иврит в 134-то, но като му наредих доводите си и предимствата на езиците по нашите ширини и не само, той капитулира Grinning За БГ източните езици са екзотични, рядко срещани, много търсени и с голям дифицит все още. Само за превод от/на такъв език хонорарите са двойни, възможностите за реализация са също двойни.
Bubble, щом си завършила там може би по математика ти е преподавала Милена Антонова? Тя ми е съседка Simple Smile, вече е пенсионерка, но все още налива през фунтанелите на разсеяни ученици есенцията на математиката Grinning

А арабска паралелка имаше ли тази година?

# 441
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Това с районите, мина само при мене, що то съм жълто пате.
Исках да запиша баткото в английската паралелка,
но ми казаха, че не може...не сме в района на училището,
малко по У лево сме..
Но в последствие разбрах, че като идеш по отрано да си запишеш детето
ставала работата.
В класа имаме дете, което пътува от "Младост",то пък хич не е в района.

Тестове и туй-онуй, няма.
Записваш го и го взимат, поне до сега беше така.

Днес разбрах, че вмъкват испански от есен..
Питах и за госпожите, който ще поемат първите класове, но...ги забравих.. Blush

# 442
  • София
  • Мнения: 5 474

Bubble, щом си завършила там може би по математика ти е преподавала Милена Антонова? Тя ми е съседка Simple Smile, вече е пенсионерка, но все още налива през фунтанелите на разсеяни ученици есенцията на математиката Grinning

А арабска паралелка имаше ли тази година?
Май само тя не ми е преподавала,всички учители от училището ни се изредиха  Joy Но със сигурност по физиономия я знам.

В моя випуск арабска паралелка нямаше,доколкото знам те са през година,тази година май се пада да има по мои изчисления Simple Smile

# 443
  • София
  • Мнения: 1 546

Ами не точно. Жената мисля, че скоро се е пенсионирала и ходи в...черно.  Confused
Може би съм я подмладила  Joy С много силен парфюм се пръска всеки път,отличителен белег й е,не може да не го е надушил никой
Тази жена ми е направила много лошо впечатление от край време,така е крещяла на деца че чак на мен ми се смразяваше кръвчицата.
Веднъж за стол цялото училище разбра че й е малък,пък нейния го нямало,на луди направи учителите,ходеше по стаите да си търси голям стол крещеше и пуфтеше.
  Като преподавател може да е много добра,но определено поведението й е фрапиращо.
Не....не мисля, че е тази госпожа. Нашата е нова в училището. За първа година е в занималня на децата. До сега е била учителка в друго у-ще, забравих в кое.  Embarassed

# 444
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, ketri. Ще отида и на място да разговарям, защото на сайта имат информация само за горен курс

# 445
  • Мнения: 595
Здравейте!

Моля за малко информация от майките, чиито деца вече ходят на училище в 18-о СОУ! Доволни ли сте, децата чувстват ли се добре, ходят ли с желание на училище? Им ли добра връзка между учители и родители? Учителите възприемат ли различни инициативи от страна на родителите? Въобще всичко, което ви се стори важно да споделите!

Благодаря на всички, които ще отговорят!

# 446
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и аз активно се присъединявам към питането, а още по-специално за японските паралелки

# 447
  • Мнения: 432
Моята дъщеря е 1 клас с японски. За сега съм доволна, а и не съм чувала родители да се оплакват. Децата учат само  в 1 клас в отделна сграда, има занималня и стол. Малката е влюбена в японския, това са й любимите часове. В момента им преподава едно младо момче, в началото имаше проблем с дисциплината, но сега всичко е наред. Взели са вече около 100 думи. В училището не се допускат родители, но първите месеци класните посрещаха децата и имаше ежедневен контакт родител - учител. Имало е досега 5 родителски срещи. И ако не сте разбрали вече приемат документи. Тази година приеха 8 паралелки 1 клас, но имаше над 500 желаещи.

# 448
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Да започна записването, от понеделник.
Ние днес се записахме, с немски и сме 57 номер.
Детето е много щастливо, милото, ако знае какво го чака.. Laughing

# 449
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Да, и аз разбрах за записването, утре ще отидем. Ще споделя после.

Общи условия

Активация на акаунт