Бебешки слънчеви очила

  • 7 271
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Има ли им нещо на бебенцата, или ей тъй просто са решили, че им трябват очила. Съмнявам се, че толкова малко бебе ще изтърпи такова нещо.

gracem, не нападам теб, чудя им се на "препоръките" на тези педиатри Peace

# 16
  • Мнения: 2 652
Благодаря на всички за инфото и за мненията. А ето и докъде я докарахме ние - отново и много подробно говорих с педиатъра. Според него на този етап е добре да се предпазват очите зимата от снега, не толкова от пряка слънчева светлина. Щяло да бъде добре, ако бебето е запознато с тази част от тоалета и може да ги носи чат-пат.

Иначе, една приятелка ми донесе рамки за диоптрични очила, само колкото да пробвам да ги сложа и да видя как ще реагира мъничето. Ако ви кажа, че то не само не се подразни, но изобщо дори и не забеляза, че има нещо на лицето. Както и да е, засега се отказах да купувам, но за зимата ще видим.

Дренка, и аз отначало се позачудих, но реших, че всички го препоръчват, та...

# 17
  • Мнения: 865
                                       Има,ето така изглеждат. Peace




                                        [.
Peace.и аз бях чела за тези специално-марката е baby banz,ако не се лъжа-имат и сайт.мен ме кефят,догодина мисля да се сдобием с такива Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 3 698
Дъщеря ми има слънчеви очила на Чико, пише, че са със 100% защита. Миналата зима си ги носеше, през лятото също Sunglasses !

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  киша да ,такива са.Разработени са специално за бебета и малки деца. Peace

# 20
  • Мнения: 1
Mili mamcheta!Sluchaino da vi minava prez uma che shtom ima ciala industria i tolkova goliama firma ,kato goreposochenata, proizvejdashta tolkova mnogo produkti za deca, ne e prosto hrumvane na niakoi pediatur v BG ili ot gazaria na niakoj maika?!

# 21
ами да и аз знам че е хубаво само че от шестият месец да се слагат очилца и ние ползваме тези на Чико. сега слънцето не е силно но като завали сняг и сте навън в слънчево време е хубаво да слагате очилца.

# 22
  • Мнения: 1 881
Това, че съществува такава индустрия, съвсем не обосновава необходимостта от слънчеви очила на 6 месечно бебе!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 178
Довода с индустрията е "страшен".Продават се наистина много неща-наркотици също.Извинявам се,че съм толкова крайна,но  всеки трябва сам за себе си да търси логика;-)Ние родителите,които се грижим за децата си перфектно,и осигуряваме всичко необходимо за тяхното здраве и пълноценен живот правим поредната крачка и купуваме на бебето слънчеви очила Laughing

# 24
  • Мнения: 3 914
Тук явно е хубаво да се пробва някой да обясни подобаващо заформилия се проблем,за и против слънчеви очила за бебе Wink
Аз ще опитам,защото от известно време се занимавам с тези неща.
Зрението на бебето и зрителните центрове в мозъка се развиват до около осем месечна възраст.Имайте предвид ,че бебето приема 80% от информацията за околния свят именно чрез зрението си,също така е хубаво да се знае ,че бебешкото око има един физиологичен плюсов диоптер/около +2/.Сложете му и слънчеви очила и си представете колко много намаляваме информацията ,която отива към мозъка.Възможоно е и намаляване на зрението,вследствие на факта ,че тъмните стъкла ограничават в известна степен зрителното поле,особено периферното зрение,сиреч можем да докараме мързеливо око на бебето си,заради тъпотийте на някой педиатри.
Ако отивате на ски ,където има преспи пресен сняг и излъскани писти,така че да се отразява опасно слънцето,тогава сложете очила,но в града,в количката,със сенник,просто не виждам смисъл да допълвате тоалета,особено когато има риск да му направите тоалета траен Wink
Децата имат силно изразен зеничен рефлекс,тъй че не се притеснявайте,оставете ги да се развиват правилно,а когато станат на 2г. спокойно допълнете тоалета,тогава си струва Peace

# 25
  • Мнения: 1 881
Само искам да кажа, Viki i mama e човек, на който може да се доверите 100%. Тя е запозната със всички очни проблеми на дечицата и изчела доста томове по въпроса, благодаря за включването Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 4 294
Незнам дали ще успееш да сложиш и да задържиш слънчевите обила на бебчето, при положение че е на 5 месеца.
На голямата дъщеря й купихме първите слънчени очила от Полароид когато беше на 4 години.
Така и не ги носи - седяха и в ръцете, висяха и на врата понеже имаха връзка абе къде ли не само не на очите.
Сега вече е голяма, но очилата не и стават - малки са й.
Но аз ги запазих на малката. Ще й ги сложа може би това лято - около 3 годинки като направи.
А вече тя ще прецени дали й е удобно с тях и ако има желание ще ги носи.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 190
Причина ИМА да се пазят детските и бебешките очи! Причината е , че светът не е това, което беше преди озоновата дупка.
Щом има индустрия- ние ще я ползваме! Това е върхът на плиткоумието.
Да сепредпазват очите на бебе и дете не означава да носят очила. Виждала съм бебета гледащи в небето без сенник, дез чадър, без нищо! Така вече можем да докараме реален проблем и ДА СЕ НАЛОЖИ ПО МЕДИЦИНСКИ ПРИЧИНИ да се носят очила.
Също съм виждала мадами на няколко годинки с очила тип Барби, фалшиви и безкрайно опасни!
Моето дете- от 1г. 6м. та до сега, на 5 г. лято и на сняг е задължително с очила. И понеже са му необходими- за съжаление- сам си ги иска.

# 28
  • Мнения: 4 053
Само искам да кажа, Viki i mama e човек, на който може да се доверите 100%. Тя е запозната със всички очни проблеми на дечицата и изчела доста томове по въпроса, благодаря за включването Hug

 Peace

# 29
  • Мнения: 388
Само искам да кажа, Viki i mama e човек, на който може да се доверите 100%. Тя е запозната със всички очни проблеми на дечицата и изчела доста томове по въпроса, благодаря за включването Hug
Peace Peace Peace
И аз да вметна: индустрия - индустрия, а специално за очилата на Кико (така се произнася  Mr. Green), някой от вас забеляза ли, че са за 24+ месеца?! Моите наблюдения са такива от он-лайн магазините по-точно!

Общи условия

Активация на акаунт