Крадлива чистачка

  • 3 587
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Един страничен въпрос: колко време е работила при вас?

# 16
  • Мнения: 1 303
6-7 месеца,защо?

# 17
  • Мнения: 950
ужасно е да не би да е клептоманка ?


                     newsm78

# 18
  • Мнения: 1 144
Не е мнително, и аз мразя да ми се пипа каквото и да е без разрешение. Моята бивша чистачка примерно крадеше чорапи и такива глупости. Като се усетих, й поставих капан с 20 лв и те веднага изчезнаха. Обадих й се и й казах, че приключваме с нея, а тя дори не попита защо. Явно си знаеше. Сегашната не пипа, обаче е мърла и май пак ще я сменям. Чистачките са голям проблем, за съжаление.

# 19
  • Мнения: 3 323
Не знам, мисля че е редно да попита, дори за един бонбон! Причината да нямам домашна помощничка е, че не искам чужди хора да ми ровят в вещите / както явно става в повечето случаи/. Жената която идва у съседката ми, дори поканена не сяда на кафе... казва няма да ви притеснявам, ще започна от горния етаж и изчезва. Ако домакинята иска да я почерпи или да и подари нещо - слага го в плик и я предупреждава като тръгва да си го вземе...Не защото така я е "свикнала", просто жената не приема да пие кафе /или каквото и да е друго- бонбони, сладкиш/ когато е  на работа...

# 20
  • Мнения: 431
А ти реагира ли някак на предишните й нередности? Много си я търпяла.

# 21
  • Мнения: 1 679
Вдигаш телефона и казваш "Реших повече да не идваш да чистиш у нас, защото си взела .....". Тя има ли ключ? Защото ако я уволниш може много нещо да изнесе. И у нас идва жена, знае даже къде държим домашните пари, но никога не рови из шкафовете. Определени са отворени за нея, например този за покривки и чаршафи, кухненските, шкафа за всичко с препаратите, но не и нощните шкафчета, гардероби и бюра. Проверявала съм дали рови, в началото. Има си начини.

Трябва да внимаваш кой пускаш у дома си. Аз не мога да пусна чужд човек.

# 22
  • DE
  • Мнения: 967
Чистачките са голям проблем, за съжаление.
Няма що - невероятно изказване! newsm78

# 23
  • Мнения: 127
Аз нямам чистачка , а жена която ми гледа детето по цял ден в къщи , но при нас проблема е друг .От самото начало съм и казала, че всичко което е за ядене и пиене тя може да го консумира без ограничения. Когато готвя вечер и оставям за другия ден специално за нея , но тя нищо не кусва от срам ,цял ден седи гладна.Страшно ми е кофти и притеснено .Всеки ден като дойде и казвам , моля те хапвай , а тя :не не аз не съм дошла да ям у вас , а да гледам детето ::Питала съм я защо така прави , отговора е че и е неудобно да ни подяжда ::А относно темата ако ми се беше случила такава крадла , първо щяхме да имаме разговор на 4 очи и преди да я изгоня задължително да ми върне парфюмите.

# 24
  • Мнения: 6 167

Нашата жена е свестна, въпреки, че в началото аз съм много подозрителна ( имам винаги погрешно първо впечатление за нови хора). Тя е моя идол на чистотата.  Laughing Пита за всяко нещо, даже ме дразни че не хвърля очевидни боклуци. Не си позволява просто да вземе нещо, познава си границите, но се опитва да ги разширява, което сигурно е нормално.   Не съм се замисляла даже дали е изяла нещо от хладилника. И да има, не съм забелязала.

# 25
  • Мнения: 6 461
Наскоро научих,че чистачката ни е взела разни неща-едни гащеризончета от изписването на моето бебе(нейния син чака скоро бебе),2 чисто нови скъпи парфюма,кой знае още какво.Повече няма да я викаме,но все пак искам да й кажа нещо,немога да се примиря ей така..
Много лошо....съжалявам
Аз лично не бих пуснала чужд човек да шета из дома ми  Crazy
Но след като се е наложило да си вземеш чистачка ,освен положителните страни на тази работа ....явно си има и отрицателни ,които или трябва да се преглътнат ...или трябва да се разправяш допълнително Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 144
Чистачките са голям проблем, за съжаление.
Няма що - невероятно изказване! newsm78

Какво невероятно виждаш в изказването ми? Споделям личен опит. Повечето са "хвани едната, удари другата". Сега търся нова, защото досегашната ми съсипа безобразно скъпите мивки в баните, като ги почистила с препарат за КАНАЛИЗАЦИЯ!!! Като имаш предвид, че вкъщи има отделни препарати за абсолютно всички, като почнеш от кожената мебел и стигнеш до камината, паркета, бани, джакузи, душ-кабини, тоалетни чинии, уреди, инокс, техника  - за всичко си има определен и надписан препарат точно за да не стават грешки!!! Как да не се ядоса човек? Или ще са крадливи, (което също ми се е случвало), или ще са малоумни, или в началото се стараят, а като видят, че си нормален работодател и не им забраняваш да ти използват тоалетната (защото една ми се оплакваше, че предишната й шефка забранявала) и не вървиш след тях да ги тормозиш, стават небрежни и те претупват. Затова, мимозке, казвам, че са проблем. Но и без тях не става, особено в голямо жилище, с деца и т.н и ако искаш да поддържаш някакъв стандарт и хигиена, без да се превръщаш в слугиня. А една приятелка си беше хванала чистачка, която дори ПРАВЕШЕ НЯКАКВИ МАГИИ. Изобщо, изродки всякакви по белия свят. Иска ми се да има някаква фирма, която проверява кого праща за почистване и поема някакъв ангажимент към работодателя, но на нашия пазар - няма такива. Същото е и с гледачките, но там мисля, че съм ударила джакпота, защото жената наистина ми е свястна (пу да не й е уроки).

# 27
  • Мнения: 8 999
Чистачки, детегледачки - все има проблеми. И никога не сме 100 % доволни. Само една моя приятелка е "случила" с чистачка, ама й плаща по 100 лева на посещение /за чистене два пъти седмично на месец взима 800 лв. - смее ли да не си върши работата като хората/.

# 28
  • Мнения: 1 305
Vessselka, само не мога да разбера защо не си я разкарала още като си забелязала, че върши простотии, ами си я чакала да ти задигне парфюмите!!!

# 29
  • Мнения: 425
Чистачки, детегледачки - все има проблеми. И никога не сме 100 % доволни. Само една моя приятелка е "случила" с чистачка, ама й плаща по 100 лева на посещение /за чистене два пъти седмично на месец взима 800 лв. - смее ли да не си върши работата като хората/.

Леле !зарязвам си професията и квалификацията и ставам чистачка за по 2 работни дни на седмица!!! #Crazy
А към авторката-много си е права жената,тя е дошла да чисти у тях ,а не да яде!!!Все едно продава4ка в хранителен магазин,като ходи на работа,да си похапва от рафта щото и били сложени пред о4ите бонбоните Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт