Отговори
# 45
  • Мнения: 3 116
Хайде и аз да се похваля с повишение в службата, след 4 години упорит труд Wink

# 46
  • Мнения: 22
Краси, дано и вие бързо да се преборите със стафилококите - за съжаление и аз нямам информация и не мога да ти помогна, но ще стискам палци  Hug

Дики, Ритка честито повишение - дано за следващото ви оценят по-рано и да дойде по-бързо   bouquet

# 47
  • Мнения: 496
Е, хайде, привет и от нас днес Hug

Аз пък вчера бях на писмен изпит за един курс, който смятам да запиша, а в петък съм на устна "проверка" Peace Само дето реших да запиша интензивния вариянт, а той ще е целодневен и само си мисля за малкия - как ще кара без мен цял ден Rolling Eyes Досега съм го оставяла само на една позната тук, но за не повече от 3 часа. Добре го приема, но за цял ден... А градината започва чак от 11 февруари, та къде точно ще го давам 5 седмици не ми е много ясно, но от другата седмица ще започвам да търся решение, че ако никоя от Бг-познатите мамита не се съгласи, ще трябва да търся някоя тукашна, пък хич не ми се дават по 5евро на час, а и не чувам много добри отзиви за тези "онтхалмудърс" им казват тук (събират към 7-8 деца и ги гледат по къщите си), а ит ози пуст език, дето малкия още не го разбира най ме спира... Нооо все трябва да го измисля някак си Rolling Eyes

Ритка, честито повишение и на теб, мила Hug

Краси, образователната система е точно някаква такава Peace За коките нищо не мога да кажа

Относно съня - и ние сме в някакъв период такъв newsm78 Следобед започна да спи само 1,5 часа newsm78 Но това не ме притеснява много, щото тук в градините почти не спят - имат 1 час почивка, през който ако на някое дете му се спи може да полегне на възглавничка, на земята Rolling Eyes Много мои познати тук не го възприемат този вариянт, но на мен не ми се струва много лош Rolling Eyes Все пак тук системата им е друга - учели децата да не спят през деня, но за сметка на това ги слагали в 7-8 по леглата, та чак до 7 сутринта Whistling Така че това не ми се струва ненормално, пък и да спиш на земята си е много забавно ако си дете Wink
А вечер вече се размрънква само ако е отвид или някоя част му е попаднала извън пределите на леглото Rolling Eyes, щото вече нали си спи на нормално легло и се случват тез' работи Wink Но пък си го приспивам като лягам до него и си държим ръчичките, малко си говорим или разказваме много малка част от приказка и като започне да се лигави аз му казвам, че мама заспива и той веднага: "аз заспивам" (щото на всичко дето кажа, че отивам да правя се отговаря с "аз правя", т.е. той отива да го прави Crazy) и така си заспиваме и аз си ставам и си излизам от неговата стая и така...

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 16:19 от bubka

# 48
  • Мнения: 337
Здравейте, мили момичета!

Влизам във вашето малко царство, за да ви призова да помогнем на малкото слънчице Симона. Тя се нуждае от силата на този форум спешно - сега - веднага. Ако всеки отдели 10 или 20 лева за нея това ще означава живот.


http://www.save-darina.org/

# 49
  • Мнения: 3 116
Момичета, хайде да помогнем на Симончето  Hug

Вижте новата кампания www.save-darina.org, Търсят се: 7000  българи !

# 50
  • Мнения: 496
Момичета, на Гогата започнаха да му излизат едни люспички от едно местенце на главата Tired Като се опитам да махна някоя все излиза със снопче косъмчета Confused Възможно ли е да са крусти? и да се появят чак сега?

# 51
  • Мнения: 3 926
Бубе, напълно възможно е. Ако не са крусти (те са жълтеникави) може да ти прави нещо акто себореен дерматит и е добре да го погледне доктор. Ама не се тревожи де, сигурно са крусти Hug

# 52
  • Мнения: 3 116
Бубка, ние си имаме още крусти, откакто е родена.

Няма спасение просто, нашите са жълтокафеникави  Sick

# 53
  • София
  • Мнения: 529
Честито Амейче!!! Леки 9 месеца, а после спокойно бебе и послушен батко!!!
Асе, стискаме палци за вас!
На Ритка и Дики честито повишение! Работа, работа.... леле какво беше това??? Embarassed Thinking newsm78
Сия, бързо оздравяване на малката ни приятелка!!! И вече далеч да стоят гадните вируси, бактерии и тем подобни гадини!

Краси, за Анаста съм чувала, че и без да имаш оплаквания в изследванията откриват стафилококитеи прилагат лечение... Потърси и второ мнение след тях за по-сигурно. Вие нали и на хомеопат бяхте? Той какво препоръчва в случая?

При Ида сън е мръсна дума.... Всеки път с рев и тръшкане заспива... Ужасно е просто! Twisted Evil Cry
Следобед спи около 30-60 мин след 30 мин приспиване, а вечер.... С баща й се приспиват и по 1 ч.
Докато бяхме сами за 1 седмица с девойките развалих дисциплината и ги приспивах и двете на спалнята. И резултата е, че сега Ида не иска и да припари да си легне в детската стая...
Та сега срам не срам преместихме едното детско легло в спалнята, залепено до нашето. С надеждата поне едната девойка да се съгласи да спи там. А ако те неискат - някой от нас двамата да спи на спокойствие в кошарата Mr. Green На 1,60м четиримата определено притеснени се чустваме... Shocked Имайки предвид, че двете муцуни спят с широко разперени ръце за нас остава по някое ъгълче да се подпрем настрани...
За сега 4 дни Ида спи там...
резил, 2 години си спа в стаята, сега дърта магарица при нас...

# 54
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
о,Ара,нищо не е вашето.ние сме така откакто се помним.сега единственото хубаво е,че мялък бебо не обича много да спи сред нас,та си оставаме пак само тримцата,след като го накърмя.  Whistling
а да ви се похваля-като ме стегна шапката онзиден и направих сама разместване на мебелите у дома(нашите 25 квадрата  Mr. Green ).не беше лесно да преместя гардероба,другите мебели са горе-доло почти всичките на колелца,но луд умора няма,нали знаете.сега получих повече пространсво и новината че гериното легло не е залепено до нашето,познайте кой я пренася през ноща при нас  Sad но твърдо съм решена че ще се спира с това общо спане  Naughty
Бубе,май и ние имаме от време на време круси,аз след къпане реша и падат,да и при нас така понякога излизат направо с косъмчетата,но не го смятах за нещо приснително  Thinking
Сия,оздравявайте бързичко  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 496
Асе, точно от такъв дерматит се опасявам Sad Аз съм с такъвот как се помня и по различни причини още не съм го лекувала, но скоро мисля да започна вече да го лекувам, че много ме дразни Twisted Evil Но май наистина на кожен ще трябва да го заведа, че да си каже мнението Rolling Eyes

За спането к'во да кажа - всичко е въпрос на ясна система и известна доза търпение и постоянство от страна на родителите и децата на всичко се научават  Crossing Arms

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Сия, вече съм писала (и не само аз) за разболяванията по яслите. Просто една седмица на ясли, след това 2 в къщи и така беше при нас цяло лято. За последния месец нищо няма да казвам да не чуе дявола, но явно трябва да преболедуват и сами да си изградят имунитет. Много познати се плашат и след първите 2 боледувания спират децата от ясла, но при нас няма никакъв вариант за това, така че много се надявам на добра аклиматизация и по-малко разболявания на всички деца  Heart Eyes
Честито на Амейчето и бързо постигане на желания резултат на Асето и всички като нея.  Ние ще изчакаме малко, ама честно да си кажа не знам дали ще ми дойде куража  Embarassed А почти винаги се просълзявам като видя малко бебенце и страшно много ми се иска да гушкам пак такова малко същество.

# 57
  • Мнения: 1 698
Амейче честито  bouquet. Лека и безпроблемна бременност ти желая и най-сладкото братче или сестриче за шоколадчето. Hug
И аз съм шубе в това отношение, всичко ме плаши, бременността, шарките, раждането /много/ и не на последно място това, че няма да мога да се справям с две лапета в къщи. Rolling Eyes

Иначе и Дари е болна, ходи на градина точно 12 дни и сега сме на АБ, че се влоши вместо да се оправи. И аз искам много да ходи, вечер ни разказва какво е научила, на какви игри са играли, песнички кои са пяли. Иначе е голямо мрънкане и хленчене като тръгваме за градина, там си поплаква доста, и като си я взема пак реве ooooh!. А сега и с това разболяване няма да ходи 2 седмици и ще почваме наново Wink

И Дари по главата има такива неща, ама при нея са точно себореен дерматит. Това е мнението на специалиста педиатър, при който я водя. Водила съм я и на кожен, та тя твърди, че кожата й е прекалено суха и от там се получават по главата тези малки люспички. И не може да се говорило за себореен дерматит.
При Дари са нещо като пърхут, не са жълти, а са бели. Като я намажа с мас и постои една нощ, после лесно я разресвам и като че ли намаляват.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 20:53 от mimes

# 58
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
когато четох за моята глава, т.е. за петната които ми се получиха без коса, разбрах, че хората с подобен проблем са много доволни от витамина Пантогар, който обаче не съм сигурна дали се препоръчва за деца, от чесън и от мазане с урина. звучи малко кофти, така е, но някои от хората чиито мнения ви давам са минали през всичко, от скъпа козметика до процедури с ток. смятам, че може да се опита с малко натриване с чесън на мястото, няма да навреди, но трябва постоянство няколко седмици. нека и лекар да се произнесе.

# 59
  • Мнения: 669
Днес ходихме до Анаста и му взеха кръв от вената на Емчо. Няма да ви описвам какъв рев беше. Сестрата му държи ръката, от която му взимаха кръв, а аз другата. Докторката не можа да му нацели вената, а в момента в който го боцна той започна да пищи зверски, чак за малко не се захласна от рев. Торкова май никога не е плакал, и се минаха поне 10 сек. докато му нацели вената и започна да се пълни спринцофката с кръв - беше ужасно. А той се дърпа, и сестрата, която му държеше ръчичката толкова силно я беше стиснала, за да не мърда, че му остана синьо. Утре ще стане готов резултата, и в други ден ще ходиме при докторката за да каже как ще се лекуваме.

Тази себорея по главата знам, че също е много упорита. Имам приятелка, на която детето й има такава по главата - е с какво ли не го маза, какви ли шампояни не купува, по какви ли доктори не я мъкна - и нищо.

Общи условия

Активация на акаунт