Събужда се нощем и прави странни неща

  • 1 831
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 910
Но в себе си все още тая съмнения, че нещо му има. Особено след като прекарах известно време с първата му браточедка, която оня ден стана на 2 години, ама е доста напред с материала. Говори си всичко, махнала е памперса и като цяло Давидко е поне 1 година назад в развитието си в сравнение с нея

NikiFin, не мисля, че това трябва да те притеснява, та той е още на 2г.и3м. Дъщеря ми проговори 1-2м. преди да навърши 3г., махнах дневния памперс на 2г.и 3м., обедният-няколко месеца по- късно, а с нощният все още не мога да се справя. Пишка си детето нощем и това е, догодина пак ще пробвам. Но за миг не съм се замисляла, че закъснява в развитието си. Не го мисли и ти.
Относно ставането нощем, не може ли да откажете да се разхождате с него и така да разбере, че не сега е момента за това.

# 16
  • Мнения: 1 919
Иве напълно си е нормален. А според мен ако спи денем 2-3 часа си е много сън- пробвайте вечер да го задържате буден до по-късно.
На тази възраст мисля че нормата за сън беше 10 часа на денонощие.

# 17
  • Мнения: 2 722
Особено след като прекарах известно време с първата му браточедка, която оня ден стана на 2 години, ама е доста напред с материала. Говори си всичко, махнала е памперса и като цяло Давидко е поне 1 година назад в развитието си в сравнение с нея

Първо - неуместно е да правиш сравнения с други деца - или ще се растроиш ти самата, или неволно ще разстроиш другата майка.
Второ - всеизвестна тайна е, че момечетата се развиват като цяло доста по-бавно от момичетата през първите години.
Трето - напълно подкрепям elpetrova
щом сте го оставили веднаж да става нощем и му обращате внимание много ясно че ще става всяка нощ ,моето момче на 1 годинка като беше се беше научил да става нощем и да удря определена играчка в земята и като му се скарах няколко нощи спря да се буди нощем 

Не си нарочвай детето.  Peace

# 18
  • Мнения: 166
не само ,че ставаше нощем ами от 6 месечен до 2 години си гълташе езика ако не му се позволеше нещо и оставаше без въздух и си гълташе езика от инати ,тръгнахме да го водим по доктори,защото някои майки ме подведоха ,че може да има епилепсия и като го заведохме да му правят ЕЕГ и докторката каза че в никакъв случай няма да му прави това изследване на главата защото това се дължи на ината на детето и иска да му се обраща много внимание.но като тратна на градина забрави за инати те се толкова се страхувах там да не си глътне езика .даже и един път не се е пробвал да се инати в градината сега е на 5 години и половина и пак е много инатест и нервен.

Общи условия

Активация на акаунт