Хора, аз идиот ли съм???

  • 17 197
  • 452
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как Сийка, как да ти кажа...
Може да им вдигнат заплатите на даскалите... Могат последните да станат 500-600-700лв. Ама знанията на учениците им ще са си пак като за 300лв.(гарантирано), че и по-малко. И колко лв. за частни уроци ще приготвиш?

# 16
  • Мнения: 3 216
Мддааа,.ама следвайки икономическата теория си е баш така.
По-голямата покупателна способност води до вдигане не цените-най-опростено казанао. или поне в началото. Защото на един производител,за да увеличи производството си са му нужни средства,ама на него не му увеличават прихода,за това той сам си го увеличава като двига цените. Сьответно по-високите цени водят до намаляване покупателната сила и се получва "омагьосания крьг",някакво спасение би било печатането на при,но доколкото си спомням това в момента е невьзможно.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Знания и заплати нямат общо ... системата на образование е лоша , такава , която демотивира и увчениците и учителите...стара, не позволяваща твоорчество и индивидуален подход... имам двама близки учители в родата...

# 18
  • Мнения: 4 806
всичко е вярно, ако се вярва на икономическите теории
спреш ли да се връзваш на тези глупости, няма проблеми

всъщност, в повечето случаи се случва обратното на това, което икономистите пророкуват


А на въпроса. Как'Сийке, не си ти идиот Simple Smile

# 19
  • Мнения: 25 620
Как Сийке, това е положението:

става дума само за увеличаване на парите в обръщение, без реални предпоставки за увеличаване на производството на стоки. Това е имал предвид Георги Ганев.

Да, такова е положението, ако ситуацията е същата като в описаните примери. Т.е. увеличението е с пари, които на практика ги няма и трябва да се напечат.
НО! Да предположим, че парите вече ги има, тогава? Ако трябва просто да се преместят от единия джоб в другия?
Или човек няма да си купува уиски например, ами ще вкара парите в покупката на сирене (демек, ще си свие задника).
Или трети вариант - няма ги парите, но пък има едни хора, които му дължат пари. Не е ли по-логично държавата да си повиши постъпленията, да си събере данъците, а не да си клати краката и да вика: "Това е положението, Минке! Кат` не ти отърва, търси си друга държава!"?

А най-интересното е, че в момента се печатат нови пари, а учителските заплати не са увеличени. Те тоя фокус как става?  Wink Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 216
Абе аз доколко знам в момемта нямаме право да печатаме пари.Ако греша моля някой да ме поправи да не остана в заблуда  Naughty

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Знания и заплати нямат общо ... системата на образование е лоша , такава , която демотивира и увчениците и учителите...стара, не позволяваща твоорчество и индивидуален подход... имам двама близки учители в родата...

моите уважения...   bouquet
Но нали се сещаш за лафа: на крива ракета, космосът й крив.

И едно време (всъщност ТЕ никога не са били с добро заплащане) не са ги позлатявали учителите, но моите знания си ги бива. А за тези на нашите родители да не говорим. Знаеш ли колко стихотворения знаят от-до.

# 22
  • Мнения: 3 405
Факт е, че цените се покачват, учителските заплати не са увеличени, учителите стачкуват, а правителството си трае.
Иначе всичко казано до тук е хипотетично и на теория е вярно, но в момента не са виновни учителските заплати.
За печатането не съм запозната как е сега, но ще се опитам да се информирам.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Във валутен борд сме. Какво печатане на пари?

# 24
  • Мнения: 1 100
Да, такова е положението, ако ситуацията е същата като в описаните примери. Т.е. увеличението е с пари, които на практика ги няма и трябва да се напечат.
И защо постоянно казват, че няма пари, като всяка година приключваме с бюджетен излишък newsm78 Унгария от години са с бюджетен дефицит и като казват, че няма пари, настина няма.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Знания и заплати нямат общо ... системата на образование е лоша , такава , която демотивира и увчениците и учителите...стара, не позволяваща твоорчество и индивидуален подход... имам двама близки учители в родата...

моите уважения...   bouquet
Но нали се сещаш за лафа: на крива ракета, космосът й крив.

И едно време (всъщност ТЕ никога не са били с добро заплащане) не са ги позлатявали учителите, но моите знания си ги бива. А за тези на нашите родители да не говорим. Знаеш ли колко стихотворения знаят от-до.

да, но живота преди е бил тоталитарен , а сега сме уж в  демокрация  , докато системата на образование не се е развила, а е си е останала старата комунистическа, закостеняла система ... Учителите и учениците искат модерни неща, не сме комсомолци вече, нали ... свобода на мисълта малко, да ги зачитат като личности ... а не живота навън да ни залива с модерност и освободеност,  а образованието със скука, рамки, ограничения...

# 26
  • Мнения: 4 447
Ми да, като ти дадат по-голяма заплата, ще вдигнат цените на хляба. Това се нарича инфлация. Нали трябва от някъде да компенсират загубеното.  Rolling Eyes

Сега разбрахте ли, идиоти?  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 4 806
Сикрет, както успехът на бизнеса не зависи от формата на собственост, така и качеството на образованието не зависи от политическата система. Всичко зависи от тези, от които реално зависи  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 216
Нали трябва от някъде да компенсират загубеното.

Това не са загубени ,а пренасочени пари.И при всички случай ще се вьрнат пак в отправната си точка-вьпрос на време.

# 29
  • Мнения: 1 002
Абе аз доколко знам в момемта нямаме право да печатаме пари.Ако греша моля някой да ме поправи да не остана в заблуда  Naughty
грешиш , да, пари се печатат и то не от сега ..
не знам колко е инфлацията - вече е над 20 % със сигурност

Общи условия

Активация на акаунт