Хора, аз идиот ли съм???

  • 17 293
  • 452
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 216

Препоръчай ми една марка българско масло, което наистина да е масло?
Но първо се завърти в Готварския и прочети Черния списък!

Ето това не го разбирам. Не може да претендирате,че взимате толкова ниски заплати,а да пазарувате скьпи продукти. Не схващам. Защо човек ще си купи масло за 3 лв при положение ,че има за 1,50 и да яде по-малко от колкото му е нужно само защото е ксьпо.Все едно да имаш Мерцедес ,но да ти стои в гаража ,защото нямаш пари за бензин. Аму купи си евтина кола ,която можеш да поддьржаш Thinking

# 391
  • Мнения: 25 884
Обаче хората продължават да си вярват, че в колбасите има предимно соя....

Не, отдавна не вярват, защото и бабите на село знаят, че в колбасите и каймите има глави, човки и крака, а не месо.



Ето това не го разбирам. Не може да претендирате,че взимате толкова ниски заплати,а да пазарувате скьпи продукти. Не схващам. Защо човек ще си купи масло за 3 лв при положение ,че има за 1,50 и да яде по-малко от колкото му е нужно само защото е ксьпо.Все едно да имаш Мерцедес ,но да ти стои в гаража ,защото нямаш пари за бензин. Аму купи си евтина кола ,която можеш да поддьржаш Thinking

Нямам Мерцедес, рожбе, но имам дете, което също има нужда от масло, не само твоето. И, понеже заплатата ми е ниска, за да му осигуря масло, съм се лишила от много други неща. И не виждам къде те стяга чипика, та ми държиш сметка как си харча парите!  Sick
Наистина прекаляваш, не мислиш ли?

# 392
  • Мнения: 3 216
ООО не ти държа сметка за нищо,не ме разбирай погрешно. Напьлно сьм наясно,че всеки се опитва да даде най-доброто на семейството си. А и не сьм казала нищо за моето дете. Просто давам още една гледна точка, която явно не ти изнася.

# 393
  • Мнения: 2 759
...И кой трябва да се бори с въпросната спекула? Баба Пена от Долно Нанагорнище?...
                   Тя всъщност много добре се бори за момента  Peace... Лично моите наблюдения в '345' и 'Фантастико' показват, че само евтините стоки вървят. При петнадесет вида от нещо си, предимно най-евтиното върви - и как иначе с тия пенсии  ooooh!... А едно нещо като няма търсене... ще почнат да падат спекулативно вдигнатите цени, мисля... пък може и да мечтая просто  newsm78

...Също очаквахме и промяна в заплатите и то по-нагоре, а не да останат на същото ниво...
                  Аз само да кажа, че в началото на годината на много хора всъщност им намалиха заплатите. И в частни фирми, и в държавни. Тогава бях потресена....

# 394
  • Мнения: 2 070
Имам приятелка, която наскоро ходи във Франция. Единствено пътя не си е плащала. Еми за 20 дни похарчила 400лв, изкачвала Монблан, обикаляла. Каза, че във всички супермаркети там всичко е по-скъпо от тук.

# 395
  • Мнения: 25 884
Просто давам още една гледна точка, която явно не ти изнася.

Да, определено не ми изнася, че бедните трябва да ядат боклуци, а свинете - хубави ябълки. Но, ако приемем, че е така в цял свят, поне ако обичате, не вдигайте цените на боклуците, моля!  Peace Или го направете, след като вдигнете заплатите.

Имам приятелка, която наскоро ходи във Франция. Единствено пътя не си е плащала. Еми за 20 дни похарчила 400лв, изкачвала Монблан, обикаляла. Каза, че във всички супермаркети там всичко е по-скъпо от тук.

Не знам колко са им скъпи супермаркетите във Франция (нито пък смея да съпоставям цени и заплати). Само силно се съмнявам, че 400 лв. ще ми стигнат да обикалям 20 дена из България (без пътните), да се храня по заведения, да спя по хотели и хижи и даже да изкача Мусала. Не съм пробвала, но силно се съмнявам.  newsm78

# 396
  • Мнения: 11 336
Моля ви се, не ставайте смешни!
Вие помните ли изобщо вкуса на истинското масло? Това, което в България се продава за масло или мирише на граниво или е смес от масло ниска масленост и маргарин.
Това, че във вносните масла слагат сухо вещество - кво толкова, ама има вкус на масло, а който иска да яде качествени продукти, според мен ще предпочете да даде малко повече стотинки, но да знае какво има вътре.
А за Франция - по-скъпо е от при нас. Французите по границата посещават нашите супермаркети. Но като цяло е по-евтино от България.
Как Сийка е права, че за 400 лв не мож обиколи толкоз места и курорти из  българско.

# 397
  • Мнения: 14 514
А за Франция - по-скъпо е от при нас. Французите по границата посещават нашите супермаркети. Но като цяло е по-евтино от България.
Как Сийка е права, че за 400 лв не мож обиколи толкоз места и курорти из  българско.


бе аз не вярвам и за франция да е вярно. това прави по 10 евро на ден, или не е възможно или аз съвсем затъпях и не мога да смятам вече Crazy

# 398
  • Мнения: 11 336
А за Франция - по-скъпо е от при нас. Французите по границата посещават нашите супермаркети. Но като цяло е по-евтино от България.
Как Сийка е права, че за 400 лв не мож обиколи толкоз места и курорти из  българско.


бе аз не вярвам и за франция да е вярно. това прави по 10 евро на ден, или не е възможно или аз съвсем затъпях и не мога да смятам вече Crazy
Не си затъпяла, но е възможно. Една закуска навън и то много обилна е в рамките на 3 евро. По малките кръчмета сервират обяд за по 5 евро. Като си купиш вода и разни вафли, плод и нещо друго - ето ти и вечерята.

# 399
  • Мнения: 14 514
 а спането? нали тя си е плащала само пътя? за храна е ясно, че може да стане Peace

# 400
  • Мнения: 3 216


И ще ми каже,че в Бьлгария за 3 евро не можете да закусите ли? Една баничка е 70 ст. Един омлет в ресторант е 1,50-2 лв. За обед за 10 евро ще си хапнете предоволно. Една супа е 1,50 и пьржола да ядете е 5 лв, ако ядете вафли и вода за вечеря е друг вьпрос. И това говоря за нормални заведения не за Кампински.

И стига се сравнявахте с тая Франция . Правете го тогава,когато почнете да плащате тяхните социални и здравни отсигуровки даньци.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 15:05 от kremena

# 401
  • Мнения: 25 884


И стига се сравнявахте с тая Франция . Правете го тогава,когато почнете да плащате тяхните социални и здравни отсигуровки даньци.

Ще!  Mr. Green
Ама да караме подред - първо да имаме техните доходи, а от тях вече да плащаме и техните данъци!   Joy

ПП Само от любопитство да попитам - ти що няма да плащаш?  newsm78

# 402
  • Мнения: 11 336
И стига се сравнявахте с тая Франция . Правете го тогава,когато почнете да плащате тяхните социални и здравни отсигуровки даньци.
А кой ще помогне за тази дисциплина?
Щото то до съвест и дисциплина опира.
Не само французите, но и германците плащат като попове. А в България изобщо кой плаща данъци? Confused

# 403
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз имам въпрос, особено към тези, които са наясно с естеството на икономиката и в частност - инфлация:
Всеизвестно е, че в София заплатите са по-високи, съответно и софиянци купуват повече и ползват повече услуги в сравнение с провинциалисти. А цените са същите, че дори някои и по-ниски, предвид конкуренцията. Но инфлация няма, няма и покачване на цени заради високи заплати.
Така ли е? Или греша някъде?

# 404
  • Мнения: 2 759
... А в България изобщо кой плаща данъци?...
                   Муа  Crossing Arms. Всичко си плащам, баш като поп  Peace. Имам и платени по няколко пъти.

Общи условия

Активация на акаунт