Питанка за групите в яслите и детската градина

  • 1 348
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 880
Най удачно е първо да решиш кога смяташ или искаш да пуснеш детето  на училище и според това си решение да се ориентираш към градината. Мисля че ще е по-добре за нея да тръгне на училище с децата, с които е ходила няколко години на градина, отколкото последната година да "повтаря" с по-малките, когато останалите тръгват на училище. От друга страна 6,5 години е идеална възраст за тръгване на училище, нито много рано нито много късно.

Тук групите в градините са смесени, децата тръгват (в най-общия случай) веднага след като навършат 3, независимо по кое време на годината и във всички групи има деца между 3-6 години долу- горе в равни съотношения. На дъщеря ми, това че има по-големи много добре й се отразява, като стимул й действат и се опитва да ги "настига".

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Най удачно е първо да решиш кога смяташ или искаш да пуснеш детето  на училище и според това си решение да се ориентираш към градината. Мисля че ще е по-добре за нея да тръгне на училище с децата, с които е ходила няколко години на градина, отколкото последната година да "повтаря" с по-малките, когато останалите тръгват на училище. От друга страна 6,5 години е идеална възраст за тръгване на училище, нито много рано нито много късно.

Тук групите в градините са смесени, децата тръгват (в най-общия случай) веднага след като навършат 3, независимо по кое време на годината и във всички групи има деца между 3-6 години долу- горе в равни съотношения. На дъщеря ми, това че има по-големи много добре й се отразява, като стимул й действат и се опитва да ги "настига".
И аз така ще направя  Peace

# 17
  • Мнения: 17 407
Мойта е най- малката в групата, мисля. Понеже в първа група се напишваше много често, една от майките се изцепила пред мъжа ми, че уж само няколко месеца била по- малка от другите, пък каква голяма разлика имало( перифразирам). Дъщеря ми е с набора си, но е съсвсем в края на годината.
Помисли добре, твоята ще е на 2,5 г, а ще има деца по на 4 Peace

# 18
  • Мнения: 4 362
(като чета предишните постове, ако има места във вашата градина може и да стане).

Няма да имам проблем със записването,тук сме малък град и има места  Grinning

Мисля си, че няма нужда да съкращавам от детството на детето ми и да го пускам по-рано на градина или училище само заради амбицията да е по-   от другите деца на неговата възраст.

 Joy Joy Joy Въобще нямам  амбиции детето ми да е по от другите деца,явно или аз не съм се изразила правилно или ти не си ме разбрала...

Най удачно е първо да решиш кога смяташ или искаш да пуснеш детето  на училище и според това си решение да се ориентираш към градината. Мисля че ще е по-добре за нея да тръгне на училище с децата, с които е ходила няколко години на градина, отколкото последната година да "повтаря" с по-малките, когато останалите тръгват на училище. От друга страна 6,5 години е идеална възраст за тръгване на училище, нито много рано нито много късно.

На дъщеря ми, това че има по-големи много добре й се отразява, като стимул й действат и се опитва да ги "настига".

Именно,искам да я пусна с децата които се сега с нея и във група,а не да остава с наборчетата са,защото все още тя е най малката именно в тази ясла /имаме още 3 ясли/,тоест тя ще е свикнала с тези деца и ще и е добре,ще и са познати в групата,а и виждам,че покрай тях доста неща е научила,опитва се да ги копира...Точно правилно си се изразила ,че се опитва  да прави нещата като тях!

Не съм се замисляла за възможността да не повтаря предучилищна ,а направо да си отиде 1-ви клас  Rolling Eyes

По-големите деца около него му помогнаха да расте по-бързичко и има изградени навици, самостоятелен е доста. Ако беше в ясла, си давам сметка, че щеше да е по-назад с уменията си.
Единствено ме смущава това, че трябва да тръгне на 6 години на училище. Противник съм на тази практика, искам децата ми да имат пълноценно детство. Но има време дотогава, може да повтори някоя група.

Точно такава умисъл имам и аз,да не остава с другите деца,които догодина ще посетят яслена група,а да си тръгне с големите.

# 19
  • София
  • Мнения: 397
Моята е декември 2005,а твоето ако е началото на 2006 не мисля че ще има голяма разлика.Според мен не я оставяй да повтаря ясла,там всички реват и ще травмират наново и твоето дете. В градината пак има тук-там някое ново,но повечето са свикнали вече с оставянето. Peace

# 20
  • Мнения: 4 362
Моята е декември 2005,а твоето ако е началото на 2006 не мисля че ще има голяма разлика.Според мен не я оставяй да повтаря ясла,там всички реват и ще травмират наново и твоето дете. В градината пак има тук-там някое ново,но повечето са свикнали вече с оставянето. Peace

 newsm10

# 21
  • Мнения: 858
Аз като дете съм била в положението на твоята малка красавица.В яслата попаднах с дечица родени 1 година преди мен.После съм ги последвала в градината макар да не съм имала навършените години и с тях започнах първи клас и откарахме заедно с някой до края на училището.Това не ми е пречило,не съм се чувствала по-малка,по-изоставаща или не вървяща с времето си.Напротив беше ми винаги интерестно,любопитно,защото непрекъснато имаше какво да уча и това ме е дърпало само напред.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая повтаря първа група. Не съжалявам.
Аз тръгнах на училище на 6 г., впоследствие попаднах в друг клас- с деца по-големи от мен с 1 г... Съжалявах, че съм по-малка.

Общи условия

Активация на акаунт