детенце за коледа?

  • 6 388
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 517
Иви, днес заведохме Исак да дадем копие от съдебното решение в софийска дирекция. Исак си е у дома от вчера. Когато видя инспекторката, която ни го представи в дома, ревна с глас, хвана се за мен и ние на бегом се изнесохме от там.
Заспиването вчера вечерта беше най-трудно, искаше "И уте пак." и не искаше да заспи, защото се страхуваше, че сутринта ще се събуди и ще бъде в дома, а не у нас. А това, което постоянно повтаря е "Аз си имам мама и тати."

Той няма да се върне в дома, но детето, което вие ще вземете ще се върне, как предполагаш че ще се чувства?

# 16
  • Мнения: 2 123
ууупс  Embarassed грешка, извинете за което!

# 17
Не мисля, че трябва да нападате така безпощадно идеята да се вземе детенце за Коледа. По тази логика не бива да храним гладните, за да не узнаят какво е ситост! И аз съм мислила за варианта ' детенце за лятната ваканция'. И аз имам осиновено дете вкъщи и по много причини няма да осиновя друго. Смятам, че всяка частица обич, която тези деца получат, ще им е от полза. Мисля обаче, че трябва да са достатъчно големи, за да разберат кое е временно и кое е завинаги, и да не си играем на мама и тате в този период.
Вземането на дете за празниците няма да попречи на борбата срещу съществуването на тези безчовечни институции. Има различни начини човек да раздава обич. Нека всеки действа така, както може. Когато сме искрени, децата го усещат.
Как е по-добре - да пораснат, без да са добили и и най-бегла представа за това, което наричаме нормално семейство, или да пораснат със скътаната топлина от спомена за това, което би могло да бъде, което може би ще създадат, когато станат родители...
Не сме на тяхно място, не знаем, защо тогава да ги лишаваме от обичта си?

# 18
  • Мнения: 2 084
Mislq, 4e towa 6te donese powe4e bolka, otkolkoto radost - "wiv kakwo nqma6"

# 19
освен болката и радостта има и други важни неща - житейски опит например; те че нямат семейство, и без това си знаят; а ако стоят на Коледа в дома, ще примират от радост може би?

# 20
  • Мнения: 998
Чудех се дали да пиша,защото казуса е доста спорен.
Сигурна съм,че авторката е водена изцяло от хуманни подбуди и желанието и е породено от добро сърце.
Въпроса е дали няма да е удар за детенцето и за крехката му и без това подложена на натиск психика връщането в институцията,с която за нещастие е свикнало,след като види всички онези неща,които за обикновените деца са даденост и рутина..
Дано да вземете правилното решение  bouquet

# 21
  • Мнения: 43
А след това дали няма да тъгуват за нещо което вече са опитали?

# 22
Ами как е по-добре, да си преживял голяма любов и да я изгубиш, или никога да не усетиш що е това?

# 23
  • Мнения: 921
Ами как е по-добре, да си преживял голяма любов и да я изгубиш, или никога да не усетиш що е това?

Едва ли това е най-удачното сравнение за случая  Naughty!

# 24
удачно или не, аз се каня да направя точно това - да си взема детенце за лятната ваканция и да го поглезя. да знае, че и така може да се живее; как ще се разделям с него, аз си знам; но ако не го взема, и толкова няма да има. Разбира се, че е по-добре, ако никое от тези деца не стои тъжно и чака за мама и тати, но те са там, нали? И ние не можем да ги вземем всичките, а докато протестираме, те ще пораснат. Това мога, това правя, това иска да направи и   Ive_smile. Има много по-лоши неща, които се случват на тези дечица, от това да дойде Дядо Мраз и да си отиде.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
удачно или не, аз се каня да направя точно това - да си взема детенце за лятната ваканция и да го поглезя.
Ами прав ти път, крива ти пътека тогава - безсмислено е да спорим - ти си имаш твоето мнение, ние нашето, няма да се срещнем.
Само дето мисля, че е незаконно това взимане на дете  newsm78.

# 26
  • Мнения: 998
Ами как е по-добре, да си преживял голяма любов и да я изгубиш, или никога да не усетиш що е това?
Не особено удачно сравнение,особено в конкретният случай.
Но все пак,ако го вземем предвид-има зрели хора,които никога,през целия си живот не успяват да преживеят загубата на истинската любов и надали могат да погледнат философски над нещата и мъдро да заключат,че все пак са благодарни,че са я познали.
А какво остава за едно беззащитно дете.

# 27
Лисиче,
уважавам това, че в напрегнати за тебе времена намираш време така мило да отговориш. Само че виж какво става: някой задава въпрос, някой се съмнява. Всички единодушно отхвърляте идеята и се потупвате по рамото; идва една от някъде си, и тя майка, и тя осиновила от дом, и твърди обратното. И какво - прав ти път, крива ти пътека, няма да спорим. Що да не спорим? Нали затова се казва форум? Единственият аргумент дотук срещу идеята е, че на децата ще им стане мъчно след това. Има и други начини да се гледа на ситуацията и аз предложих един от тях. С това не отричам, че на децата ще им стане мъчно. Просто твърдя, че там, където са, и по-лоши неща им се случват. Всекидневно. И че вземането за ваканцията за някои от тях може би ще бъде светлинката в тунела, която ще им помогне да оцелеят. И че впрочем съм го виждала да става у близки приятели. И че има различни начини да се помага.
За законността: проверила съм, има домове, които предлагат такива програми, за по-големи деца, на базата на опит. Ама те сигурно са от лошите,  с които не искаш да се срещаш...
Желая ти много, много здраве и прекрасни моменти с Исак!

# 28
  • София
  • Мнения: 9 517
Просто твърдя, че там, където са, и по-лоши неща им се случват.
Да, и по-лоши неща им се случват, но те не могат да бъдат предотвратени.
И въпреки че някои домове го предлагат - това е незаконно според мен.
Калинка, нищо лично, но като си от 5 дена с детето в къщи - дете на 3 години, което умира от ужас да не го върнеш в дома, което като не те вижда и реве с глас, данеби да изчезнеш, ще си помислиш как ще го върнеш.
Да, потупваме се по рамото, а ти не се впечатляваш от нашето мнение, затова мисля, че е безсмислено да се обясняваме, а и отделих вече достатъчно време. Според мен - горкото дете.

# 29
  • Мнения: 1 466
Добре де, отговорете ми, какво точно добро ще направите за детето, като го вземете за известно време? Ще му осигурите подаръци? 100% децата след това ще му ги вземат. Ще му осигурите храна? Можете и в дома да занесете. Ще му осигурите радост? Болката след това ще я отмие и детето ще помни само нея, а не радостта. Щастие? Какво ти щастие, да те зарежат за втори път.
Светлинка в тунела, която ще им помогне да оцелеят.... явно идея си нямате за какво става въпрос. Не предполагате, че после детето ще се чувства излъгано, дори от самото начало да му обяснявате, че това е само за коледа. Освен това ще бъде мразено и от останалите деца от чиста завист и постоянно ще му бъде натяквано, че са го върнали. Няма да му помогне да оцелее, а тъкмо напротив. На детето няма просто "да му стане мъчно". Психиката му ще бъде съсипана. Децата от тези домове искат единствено семейство. После остава "Къде сгреших, че ме върнаха?" и "Явно съм достатъчно лош/а, щом и те не ме искат".
Колкото до законността - дете от дом може да се вземе само от роднина с лична карта, след подписване на декларация. Преди време имаше кампания "Дете за Коледа", но тогава се установи, че програмата е жестока за децата и я спряха, така че домовете, които предлагат нещо подобно, явно го правят незаконно.

Общи условия

Активация на акаунт