как убедихте околните да задържите голямото куче

  • 10 438
  • 157
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
DiyanaChar, не си длъжна да даваш обяснения на никого.
Още повече на забележки къде си гледаш кучето. Моето ми спеше в леглото и ме спасяваше от депресия, когато трябваше да не ставам от там един месец, докато бях бременна. И какво сега? Трябва да наведа виновно глава за тази проява на мърлявост от моя страна?!
Я, не се връзвай на хорски приказки и се радвай на кучо.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 352
DiyanaChar, не си длъжна да даваш обяснения на никого.
Още повече на забележки къде си гледаш кучето. Моето ми спеше в леглото и ме спасяваше от депресия, когато трябваше да не ставам от там един месец, докато бях бременна. И какво сега? Трябва да наведа виновно глава за тази проява на мърлявост от моя страна?!
Я, не се връзвай на хорски приказки и се радвай на кучо.
Peace Peace Peace

# 107
  • Мнения: 264
Защо кучето да не облизва детето питам аз? При положение, че моите кучета са много по-чисти от много хора например. Кучето не стои далеч от всичко човешко, то прави  нас човечни, но някой предпочитат да си живеят стерилно.

# 108
  • Мнения: 147
DiyanaChar, не си длъжна да даваш обяснения на никого.
Още повече на забележки къде си гледаш кучето. Моето ми спеше в леглото и ме спасяваше от депресия, когато трябваше да не ставам от там един месец, докато бях бременна. И какво сега? Трябва да наведа виновно глава за тази проява на мърлявост от моя страна?!
Я, не се връзвай на хорски приказки и се радвай на кучо.

Да наистина, ако искам и от паницата ще й ям. Между другото нейната храна и наградки ги опитвам, така че. Пък и от едно шише пием лятото като сме на вън Sunglasses .

# 109
  • Мнения: X
иглика333, само да кажа, че вашия форум и съветите ти ме запалиха така здраво да си взема лабрадор. Е, то моето е някаква изпусната кръстоска между лабрадор и ретривър, ама кучето си е много готино.  Grinning

радвам се, че има нормални хора с бебето и кучета, защото с много и от написаните от теб неща убедих таткото да не се поддава на безпочвени страхове за алергиите.

# 110
  • Мнения: 264
За съжаление опасност от алергии винаги има, но те обикновено са в семейства обременени с това поколения назад. В тези семейства логично няма кучета.  Ако и ти и съпруга ти сте здрави, както и вашите родители, то риска детето да има алергия към кучето е по малък от едно на сто. И това че алергията се провокирала, когато детето има досег с алергена в ранна детска възраст важи само за хранителните алергии, не и за тези породени от външни фактори, като поленовите или тези към животни. ( Слава богу педиатърката ни също има куче и ми обясни това, когато очаквах да се развика за двете кучета в къщи на домашно посещение)Много се радвам, че съм спасила битуването на още един ретривър, какъвто и да е. Всички ретривъри имат дарбата да носят толкова щастие и настроение около себе си, че не знам въобще как съм живяла преди да ги открия ( най-вероятно скучно)
Колкото до хигиената на дома, е ако имаш куче гърбенето е по-голямо. За бебето логично се чисти всеки ден, а понякога и два пъти на ден, но кой е казал, че кучетата са подходящи за мързеливи домакини  Laughing Laughing Laughing

Винаги можеш да се присъединиш към форумчаните в лабрадорския форум, там сме отворени към всички, пък и ще ни е интересно да ни разкажеш за вашия тандем дете плюс куче! Wink

# 111
  • Мнения: 264
Диана, чак сега видях линийката ти в подписа!!! Честито!!! Успешна бременост ти желая и най-здравото и щастливо бебе, което да расте с Коричка.



Честно казано се пзачудих, защо те намирам в този форум, но често бавно загрявам  Grinning

# 112
  • Мнения: 277
Имаме куче още много преди да се появи в живота ни Илиянчо.Изобщо не е имало две мнения по въпросът когто той се роди,къде ще живее кучето.Някой "здравомислещи" роднини се опитаха да изкажат мнение и така да се каже да ни посъветват,как не било хубаво и не било добре кучето да живее с детето..Бертичка спеше на едно легло с бебчо.Имам една страхотна снимка,на която главичките на двамата са допрени една до друга Simple SmileАко някога успея да си я кача на pc-то,с радост ще я покажа.
Посъветвайте се с добър ветеринар,който ще ви обясни предимствата на съжителството с куче.Доказано е,че собствениците на кучета,боледуват много по-малко,защото домашният любимец се явява естествен фитър на бактерии.Съществуват много научни факти за ползата от съжителството с куче.
Когато Илианчо прохиждаше,много често си хапваше от храната на Берта.Пък ей го на на цели 5 години е вече почти 6,нищо му няма Laughing

# 113
  • Мнения: 147
Диана, чак сега видях линийката ти в подписа!!! Честито!!! Успешна бременост ти желая и най-здравото и щастливо бебе, което да расте с Коричка.
Честно казано се пзачудих, защо те намирам в този форум, но често бавно загрявам  Grinning

Благодаря ти, Иглика, живо и здраво да е и вашето бебенце. Щастливи са всички деца, чиито родители не са успели да пораснат съвсем Grinning

# 114
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хах, айде и аз в кюпа Mr. Green!
Хайде да ти е честито, Диди Hug Hug Hug!
Да бременееш хубава, жизнена и все така усмихната, а малкото човече да се роди здраво и да ви радва мнооооого Heart Eyes!

По темата- кучката ни (лабрадорка) вече не "целува" бебето, но все още, ако й се отдаде възможност (когато блеем в друга посока Whistling), слага по един език на Муцун Mr. Green (ама ние не отделихме много време по възпитанието й, а и тя от малка си е някак по- дива и непокорна). Ама честно казано не се психясвам особено, защото имах удоволствието да изгледам едно филмче по Дискавъри, в което учените нагледно доказаха с експерименти как в кучешката уста има по-малко бактерии, отколкото в човешката. Та истината е, че повече ще се възмутя, ако баща му или аз му "турим" без да искаме (не го правим, забранила съм по устата да се целува, кактои да му се облизва лъжицата) по един език, отколкото кучката Mr. Green (всичко кучемразци могат да ме псуват наум - би май гест Peace)

Веси, взимай си Джоя на секундата, момите ти ще пощуреят Crazy. Моят дивак в момента най - много се забавлява като гази Гера с проходилката - то е смях с глас, то е чудо... по цяяяял ден. Жал ми е за животинката, не за него, че горкичният, видиш ли е "принуден с мръсното куче да живее" Mr. Green От цялото това съжителство смятам, че потърпевшата е тя - Гера, а печаливш той - синът ми Peace!
В моя защита ще кажа само, че майка ми е мед. сестра (детски профил), свекърви ми - акушерка и никоя от двете досега не си е отворила устата да изкаже някакво, било то и минимално притеснение Peace. Да не говорим за педиатърката, която ни е семейна приятелка, почти всяка седмица е на гости, мрази кучета, но никога досега не е повдигала дори въпрос за въпросното съжителство м/у Муцун и Гера. Смятам, ако имаше нещо кой знае колко "опасно" всички те щяха да си кажат мнението поне, да предупредят Peace

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 22:51 от Муцуна

# 115
  • Мнения: 983
Здравей Муцуна Hug Hug Hug
Гера ми е много познато име за лабрадор Wink Много се надявам за рожденния ден на бебки да я вземем и да остане при нас. Водя вече ожесточени преговори с таткото и дано до тогава да го обезоръжа. Ние минахме без проходилки, но поне конче да си имаме Praynig

# 116
  • Мнения: 147
 LaughingХахаааа, чудя си се аз, коя е таз... Муцуна дето така ми се радва и видях снимката на най-засмяният Муцун, когото съм виждала, та се сетих. Е и за Гуца като се заговори вече съвсем ми стана ясно. Благодаря от сърце. За сега съм супер добре. Леле нещо в рими го подкарах.  Heart Eyes Mr. Green. Да ви е жив и здрав прекрасният, засмян чаровник. Вива лас кучос  кон дечичос Laughing Хахаха

# 117
  • Мнения: 7 723
Някой няма ли да каже нeщо по темата, все пак? Whistling

# 118
  • Мнения: 264
Че то все си е по темата, няколко примера за щастливи деца и кучета.  По - убедително от това здраве му кажи.
Междувпрочем при лабростопанките вече има две двойки близнаци, две момченца  и още няколко бременни, като се има предвид, че ние не сме голяма група, то може да се каже, че процентно имаме висок дял в повишаването на раждаемостта в България. Ето още един довод за кучетата в къщи. Mr. Green

# 119
  • Мнения: 983
На кой са другите близнаци?  newsm78

Че по-убедително от това- наистина няма.
че ние не сме голяма група

Не сме, но сме навсякъде

Общи условия

Активация на акаунт