С какво се мажете за да сте с гладка кожа?

  • 8 898
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 7
Съгласна съм с belinda. Аз пред 8 години с първото дете се мазах с олио на Джонсън- нямам никакви стрии, сега си мажа корема и гърдите със зехтин / вече съм в 37 г.с./, а дупето и краката с антицелулитен крем на Талодерма - също нямам нито една стрия. Явно си е наистина от гена.

# 16
  • Мнения: 558
Аз също се мажех с Мама Донна на Chicco крема е супер до 8мия месец нямах и 1 стрия но в 9тия се нацепих отстрани на корема а след ражцдането и отпред малко Sad

# 17
  • Мнения: 89
Аз се мазах с БОРОВ ВАЗЕЛИН. Продават го в аптеките. Не се нацепих никъде.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Здравей, tani4ka! Всички във форума са ти отговорили за стриите. Не знам дали имаш точно този проблем, защото е много рано още. Аз ползвам Lierac против стрии от 2-ри месец, но на инструкцита пише, че трябва да се започне от 4-ти месец.
Аз лично имам друг проблем, за който май никой не може да ми помогне. Почти всяка пролет ми изсъхваше кожата на кръста, мажех се с по-овлажняващи мазила и вземах калций и магнезий. Сега не само кръста и корема, но цялото ми тяло е със суха кожа и ме сърби. На корема се е нацепила, но не са стрии, само повърхностния слой на кожата. Стриите представляват дълбоки червени черти (скъсани капиляри). Мажа с какво ли не, питах гинеколожката си...и тя не знае какво да ми каже. Калций и магнезий не искам да пия, сега избягвам всякакви суплементи. От 1 седмица пия витамини за бременни и каточели проблема започна да отшумява. Надявам се да мине като друга година с появата на плодовете и свежите салати.
Помислих си, че може и при теб да е така. Чух от една приятелка (бременна), че в нейната ЖК имало младо момиче (на 18г.) със същия проблем. Аз съм на 28г., може да е от ЕГН-то  Simple Smile

# 19
Аз също използвам Мама Дона на Чико и засега , като че ли върши работа.Взала съм си освен крема им за стрии и олиото.Честно казано на мен лично олиото по- ми допада от крема, но ги използвам и двете.С олиото си мажа цялото тяло, защото и моята кожа е доста суха, а с крема мажа само областта на корема и бедрата. Имат и крем за гърди, но той се използва чак в последното тримесечие.

# 20
  • Мнения: 2 327
А на мен козметичката ми препоръча Bioverjeture на Biotherm и за сега сум доволна. Амо дето и той е доста скъпичък. Тя ме уплаши че една тубичка стига за месец, но на мен за доста повече време ми стигна.
А за изсъхването на кожата - аз си го имам тоя проблем по принцип всяка зима и до сега само тоалетното мляко на Dove ми помага. Иначе е голямо сърбене...

# 21
  • Мнения: 705
Сега не само кръста и корема, но цялото ми тяло е със суха кожа и ме сърби. На корема се е нацепила, но не са стрии, само повърхностния слой на кожата.


мен по същия начин много ме сърби кожата макар че съм само във втория месец. отидох на дерматолог, не толкова заради себе си, колкото заради малката, която също много се чеши, когато е голичка. оказа се че имаме атопична кожа и е хубаво да използваме медицинска козметика за такава. продава се  в големите аптеки - на mustella, topylise, bio derma и др. козметиката е по-скъпа, но мисля че си струва.

лично аз от първата бременност имах стрии (въпреки че се мазах през цялото време), които махнах (вече съществуващи!!!) с ампулите на lierac веднага след раждането. наложи се да използвам 2 опаковки, но ефектът е потресаващ!

# 22
  • Мнения: 705
Цитат на: aniK
Сега не само кръста и корема, но цялото ми тяло е със суха кожа и ме сърби. На корема се е нацепила, но не са стрии, само повърхностния слой на кожата. Simple Smile



мен по същия начин много ме сърби кожата макар че съм само във втория месец. отидох на дерматолог, не толкова заради себе си, колкото заради малката, която също много се чеши, когато е голичка. оказа се че имаме атопична кожа и е хубаво да използваме медицинска козметика за такава. продава се  в големите аптеки - на mustella, topylise, bio derma и др. козметиката е по-скъпа, но мисля че си струва.

лично аз от първата бременност имах стрии (въпреки че се мазах през цялото време), които махнах (вече съществуващи!!!) с ампулите на lierac веднага след раждането. наложи се да използвам 2 опаковки, но ефектът е потресаващ!

# 23
  • Мнения: 64
Да ти драсна и аз че емалко по различно от всичко дето са ти писали.През цялата бременност сьм мазала само сьс свинска мас.
зная че има много- против ,но на мен лично ми подейства чудесно...никакви нацепвания и стрии.
Е..не е най приятното -но се понася,само че маста трябва да е домашна,бяла ,преварена и най важното - да не мирише.И понеже е животински продуктда се употребява внимателно при склонност или наличие на алергии.
Иначе козметика колкото искаш.....и скьпа и евтина,на мен ми казаха да мажа от момента  в който разбрах за бременноста,важното е да не оставяш кожата суха Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 2 896
"Сухо" олио против стрии на AVENT - 22 лв. за 100 ml. спрей - много е  добро - мирише много хубаво и попива за около минута

# 25
  • Мнения: 3 356
V momenta izpolzvam :mas ot mlado prase,prevarena v mljko i zapurzena s neven + olio protiv strii+  bademovo maslo (na Ikarov)
Mnogo sum dovolna,tui kato predi tova se mazexs kakvo li ne,no bez efekt,a imam mnogo syxa koza i yzasni surbezi-sega kozata mi e kato kadife

# 26
  • Мнения: 3 861
Според мен всичко е до кожа. Мажех се до края с кремове, нацепих с е вкрая на 8 месец изведнъж просто за 2 дена. А като родих ми се нацепиха и гърдите. Явно не ми еластична кожата Close .Майка ми например не се е мазала с абсолютно нищо нито веднъж и няма нито една стрия...Така че каквото ти е писано..това ще стане
Пожелавам ти да не ти се случи и да изтеглиш най-дългата клечка Grinning

# 27
аз преди съм ползвала на ИКАРОВ антицелолитното масло-много съм доволна, и за това сега си взех маслото против стрии пак на ИКАРОВ.само се  Praynig да имам късмет и до другото лято пак да мога да се похваля с хубаво тяло и гладка кожа  Nature Sun With Face

# 28
  • Мнения: 53
az se maja s Jonson, no ne olioto a gela.Vednaj se namazah s Deva i kojata mi zapo4na da se cepi.Vednaga go izhvarlih i si slojih pak Jonson i vsi4ko se opravi. Osven tova kojata mi zapo4na da stava po hubava otkolkoto beshe. Jonson ne e tolkova skap niakade okolo 6 lv.

# 29
  • Мнения: 948
Аз лично се мажа с млякото за тяло с аромат на пъпеш и дива орхидея на AVON.Много съм доволна- до сега не съм се нацепила, нямам и стрии.Обаче всичко си е строго индивидуално...

Общи условия

Активация на акаунт